Aktualita: Informace č. 14_ZAČÍNÁ ON-LINE VÝUKA na 2. stupni

Datum: 27.03.20

Vážení rodiče, milí žáci,

vzhledem k tomu, že bude škola zřejmě uzavřena delší dobu, operativně reagujeme na situaci a ZAHAJUJEME ON-LINE VÝUKU pro žáky 2. stupně v platformě Microsoft Teams. Chceme tímto způsobem vytvořit on-line komunikační prostředí, ve kterém budou moci učitelé vysvětlovat učivo a žáci konzultovat řešení úkolů, které doma plní. Informace k on-line výuce:

1. Základní informační kanál pro zadávání úkolů k domácí výuce je i nadále školní web www.zsnivnice.cz
  2. On-line výuka je podpůrný výukový prostředek.
  3. On-line výuka slouží k vysvětlení učiva a konzultacím s učiteli.
  4. On-line výuka bude probíhat podle on-line rozvrhu hodin, který bude zveřejněn na webu školy.
  5. Ve virtuální škole Microsoft Teams má každá třída zřízena týmy = předměty. V předmětech žáci najdou učivo v záložce „Soubory“ a úkoly v záložce „Zadání“.
  6. Žáci mohou úkoly odesílat učitelům ke kontrole a získat tak zpětnou vazbu ke správnému řešení úkolu.
  7. Účast pro žáky na on-line výuce je nepovinná, protože si uvědomujeme, že žáci mohou mít doma IT vybavení na různé úrovni. Věříme ale, že žáci budou on-line výukové prostředí aktivně využívat.
  8. O přihlašovací údaje do prostředí Microsoft Teams požádejte na mailureditelka@zsnivnice.cz

Přístupové údaje začínáme rozesílat ihned. Požádejte si co nejdříve. Po rozeslání přístupových údajů všem žákům proběhne první společné setkání každé třídy a třídního učitele. Žáci budou seznámeni s uživatelským prostředím Microsoft Teams a organizací on-line výuky. Termíny o konání první schůzky žáků s třídním učitelem budou oznámeny na webu školy.

Sledujte školní webové stránky, kde všechny potřebné informace průběžně zveřejňujeme.

Věřím, že zahájení on-line výuky i takto na dálku společně zvládneme a její využívání zefektivní nynější způsob vzdělávání. Děkuji všem za podporu, vstřícnost a spolupráci.

Ředitelka školy