Aktualita: Informace č. 3_POKYNY K DOMÁCÍ VÝUCE

Datum: 13.03.20

Vážení rodiče, milí žáci,

níže najdete vstupní informace, pravidla a doporučení k domácí výuce, která bude probíhat po dobu uzavření školy. Věnujte prosím těmto informacím náležitou pozornost a řiďte se jimi. Děkujeme.

1. Hromadný přenos informací k domácí výuce mezi školou, žáky a rodiči je prostřednictvím tohoto školního webu www.zsnivnice.cz. Rodiče se mohou s případnými dotazy či připomínkami obrátit na vedení školy mailem či telefonicky (reditelka@zsnivnice.cz; 723 058 558).
  2. Učitelé budou žákům podle jednotlivých předmětů zadávat úkoly k domácí výuce a pokyny k procvičování.
  3. Zaměříme se na hlavní vzdělávací předměty, předměty výchovného charakteru budou vynechány. Prioritou v 9. ročníku bude učivo a příprava na přijímací zkoušky z ČJ a M.
  4. Úkoly jsou přehledně členěny podle tříd a předmětů. Číslo před předmětem značí číslo týdne domácí výuky.
  5. Žáci si POSTUPNĚ BĚHEM TÝDNE úkoly vypracují. Úkoly na další týden budou zase zveřejněny v pátek.
  6. Splnění úkolů je pro žáky závazné.
  7. Prosíme rodiče, aby na domácí výuku svých dětí dohlédli. Je třeba, aby PRAVIDELNĚ ověřovali a koordinovali, zda dítě zadané úkoly plní (nikoliv kontrolovali správnost vypracovaného úkolu). Doporučujeme rodičům, aby si se svým dítětem domluvili pravidelný čas, kdy bude kontrola plnění úkolů probíhat a rovněž dětem stanovili dobu, po kterou se budou zadaným úkolům věnovat.
  8. Protože nevíme, jak dlouho přesně bude uzavření školy trvat, nebudeme v této chvíli přistupovat k on-line výuce prostřednictvím elektronických médií (skype). Na vývoj situace budeme reagovat postupně.
  9. Je třeba nepanikařit a věřit škole i učitelům, že situaci, ze které nemáme radost ani my, společně zvládneme a nebude mít na vzdělání Vašeho dítěte zásadní vliv.
  10. Udržujme se v pozitivním ladění a hlavně ve zdraví!

Ředitelka školy