Aktualita: MATEMATICKÉ SOUTĚŽE

Datum: 18.04.19

okresním kole matematické olympiády dosáhli výborného výsledku v kategorii žáků 7. ročníku Matěj Trtek, který obsadil 2. místo, a Jakub Karlík na 6. místě z 45 soutěžících. V kategorii žáků 8. ročníku obsadil Mikuláš Kapsa 3. místo a Zuzka Petrášová 10. místo z 50 soutěžících. Gratulujeme!

Na konci března jsme uspořádali školní kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan.

V kategorii Cvrček žáků 2. – 3. ročníku zvítězila Alice Škrabálková, která získala plný počet bodů a obsadila tak 1. místo v okresním i krajském kole, 2. místo získala Vanda Velecká (i v okresním a krajském kole) a 3. místo Anna Kapsová, všechny z 3. A.

V kategorii Klokánek žáků 4. – 5. ročníku obsadili 1. místo se stejným počtem bodů Kristián BurešJáchym Matěk (oba ze 4. A) a Dominik Škrabálek z 5. třídy.

V kategorii Benjamín žáků 6. – 7. ročníku zvítězil Jakub Karlík před Petrou Chvílovou (oba ze 7. B) a Janem Miškarem z 6. A.

V kategorii Kadet žáků 8. – 9. ročníku zvítězila Zuzana Petrášová před Mikulášem Kapsou a Prokopem Škrabálkem, všichni z 8. A.

Na začátku dubna ve školním kole matematické soutěže Pythagoriáda v kategorii 5. tříd zvítězil Dominik Škrabálek, na 2. místě se umístil David Machalík a 3. místo obsadili Adam Petráš a Liliana Vávrová

V kategorii 6. tříd zvítězil Jan Miškar před Norou Ondrovou a Matyášem Škrabálkem (všichni z 6. A), v kategorii 7. tříd zvítězil Matěj Trtek ze 7. A před Jakubem Karlíkem a Petrou Chvílovou (oba ze 7. B), v kategorii 8. tříd zvítězil Mikuláš Kapsa z 8. A před Ondřejem Kozelkem a Vojtěchem Straňákem (oba z 8. B).

Vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v okresním kole.