Aktualita: NETRADIČNÍ VÝUKA FYZIKY A DEBRUJÁRŮ

Datum: 11.01.18

Vlastnosti látek

Pokusy, které můžete provádět bez „vědeckého“ vybavení, si občas vyzkouší děti v hodinách fyziky. Jsou jednoduché a jejich provádění dětem vysvětlí některé zákonitosti – elektrické a magnetické vlastnosti látek, rychlost, energii a teplo, objem. Oblíbené jsou fyzikální hračky.

Teplo a energie do našich domovů

V předvánočním čase soutěžili žáci 8. ročníku na téma: „ Teplo a energie do našich domovů“. Čtyři skupiny žáků pracovali na teoretické části soutěže, kde odpověděli nebo vypočítali několik úkolů, v praktické části vytvořili 2 modely, u kterých vysvětlili fyzikální jevy – termosku a tancující kobru. Chlapci a děvčata se s úkoly poprali. Dvě skupiny, které dosáhly nejvíce bodů byly odměněny cenami.

Vánoční atmosféra vládla v prosinci také ve výuce debrujárů. Dívky 6. ročníku si vyrobily krásná vánoční přáníčka a vizitky, které určitě použily na své dárečky.