Aktualita: 30. 3. 2012 – NOC S ANDERSENEM VE ŠKOLCE A VE ŠKOLE

Datum: 02.04.12

ŠKOLKA

Pro letošní, už čtvrté, nocování jsme si jako téma vybrali dětmi velmi oblíbenou knihu Povídání o pejskovi a kočičce. A tak se stalo, že ve smluvených 18 hodin se nám do školky nahrnulo 23 pejsků a kočiček. Po úvodním společném fotografování na děti čekalo první překvapení v podobě divadla. Paní učitelky zahrály pohádku Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort. Po ní samozřejmě nemohlo následovat nic jiného než příprava našeho vlastního dortu. Společnými silami se nám podařilo umíchat těsto a pak jsme v průvodu vyrazili do kuchyně dát naše dílo do trouby. Abychom si zkrátili chvíle čekání, už byla připravena další pohádka, tentokrát O pyšné noční košilce.

Dalším překvapením pro naše nocležníky bylo zdobení triček. Kdo nezdobil tričko, mohl si s námi zahrát spousty her, zazpívat si a hlavně zatancovat. Po diskotéce jsme celí vyhladovělí a vytancovaní usedli k večeři. Po ní nás jako zákusek čekal náš vlastní výtvor, který předčil veškerá očekávání. Spokojení a s plnými bříšky jsme se připravili do postýlek a na krásné usínání nám vyprávěli pohádky pejsek s kočičkou.

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Ve školní družině jsme již podruhé spali u příležitosti akce Noc s Andersenem. Tentokrát na počest Jiřího Trnky, jehož 100. výročí narození si letos připomínáme. Děti si vytvořily kostýmy broučků, berušek a pavouků, spolu s vlastními lucerničkami, které jim posloužily nejenom při hledací písmenkové doplňovačce, ale i na stezce odvahy zakončené medovou odměnou. Seznámily se s jedním z našich nejvýznamnějších výtvarníků a své znalosti si na závěr mohly ověřit v zábavném kvízu. Družinu navštívili také pan ředitel Josef Talaš a pan farář Petr Martinka, kteří dětem přečetli pohádku. Stezky odvahy se zúčastnila v roli tajemného včelaře i paní učitelka Lenka Miškarová.