Aktualita: 28. 3. 2012 – OSLAVY 420. VÝROČÍ NAROZENÍ J. A. KOMENSKÉHO

Datum: 29.03.12

28. března se zúčastnili žáci naší školy akce ke Dni učitelů, pořádané každoročně v parku u sochy Jana Amose Komenského. Přišly i děti z mateřské školy, žáci prvního i druhého stupně se svými učiteli. Přítomni byli samozřejmě i zástupci obce a několik místních občanů.

Po úvodní básni následoval proslov paní starostky, která vysoce hodnotila práci učitelů a poukázala na její opomíjení veřejností. Poděkovala nejen učitelům, ale i organizacím v Nivnici, které Komenského neustále propagují a pořádají různé akce na podporu vzdělání a osvěty. Hovořila o oslavách založení obce v minulém roce a o akcích, které byly spojeny se jménem Komenského.   Zdůraznila význam našeho rodáka, případně nazývaného učitelem národů, který je bohužel v poslední době více oceňován v zahraničí než ve své vlasti. Poté položil pan zástupce starosty kytici k pomníku Komenského.

Setkání zakončil pan ředitel naší školy, který poděkoval učitelům za jejich úsilí  a popřál jim i žákům chuť do další práce.