Aktualita: PODZIM V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Datum: 25.11.15

Podzimní období je v naší mateřské škole ve znamení barev, ovoce, zeleniny a také strašení. Snažíme se s dětmi zažít co nejvíce z tohoto pestrého období. A proto jsme….

V září navštívili výstavu ovoce a zeleniny. Zde jsme se seznámili jak se známými druhy zeleniny a ovoce, tak i s těmi, které jsme dosud tak dobře neznali. Měli jsme možnost si je pořádně prohlédnout a ohmatat. Byly zde také bylinky a krásné květinové vazby. A to nejlepší nakonec! Setkání s živými včelami, spojené s výstižným komentářem odborníků a ochutnávkou skvělého medu. Moc děkujeme!

V říjnu navštívili výstavu hub. Tady jsme měli možnost, díky skvěle vytvořené výstavě, pochopit základní dělení hub. Tedy dělení na houby jedovaté, nejedlé a jedlé. Děti se v přehledně rozdělených houbách dokázaly orientovat samy, bez pomoci dospělého. A díky názorným ukázkám si nové poznatky lépe zafixovaly.

Také jsme se věnovali strašení! Nejdříve každý ve své třídě, když jsme si udělali Strašidelný den. Děti si do školky přinesly strašidelné kostýmy, účastnily se strašidelných her a získaly za své výkony strašidelné ceny.

Pak jsme ve školce pořádaly Dýňovou slavnost pro děti i rodiče. Tato slavnost se již stala tradicí. Letošní téma byli broučci, berušky a jiný hmyz z louky. Rodiče ve spolupráci s dětmi se úkolu zhostili na jedničku! Výherci jsou toho jasným důkazem.

V listopadu jsme se, kromě jiného, věnovali zdravé výživě. Přišla k nám milá paní konzultantka z programu Zdravá pětka. Ona nám vysvětlila, jak důležité jsou vitamíny ve zdravé stravě, co je důležité jíst a proč. Nakonec jsme si sestavovali obrázky z ovoce a zeleniny.

Také jsme nevynechali legendu o sv. Martinovi. Seznámili jsme se s tím, co je to legenda, jaké jsou legendy o sv. Martinovi a také přísloví o bílém koni. Najedli jsme se svatomartinských rohlíčků a vyrobili jsme si vlastního koně. A pak už zbývala jenom excelentní Svatomartinská jízda! Ta se konala jak ve třídách, tak i na velkém plácku u hřbitova. Tolik koní pohromadě v Nivnici ještě nikdo neviděl!