Aktualita: PROSINEC 2011 – PŘEDVÁNOČNÍ CHARITATIVNÍ AKCE

Datum: 02.12.11

• Během měsíce října jsme tvořili vánoční přáníčka pro hnutí Na vlastních nohou a občanské sdružení Přátelé Stonožky.

Hnutí „Na vlastních nohou“ je uznáváno jako zcela dobrovolná humanitární a mírová organizace, v níž děti pomáhají jiným dětem. Bylo založeno roku 1990 Češkou žijící v Norsku, paní Bělou Jensen.
V hnutí pracují dnes tisíce dětí a stovky učitelů v českých školách. I na Slovensku, v Norsku, Polsku a v Kanadě zapustilo své kořeny. Děti malují vánoční přání, jejichž prodejem získávají finanční prostředky na pomoc nemocným a postiženým dětem v Česku i v jiných zemích světa.
Stonožkové hnutí má své patrony mezi významnými světovými i českými osobnostmi. V jeho činnosti mu velmi pomáhají Generální štáb AČR, Ministerstvo obrany a velitelé a vojáci mírových sborů AČR.
Práce paní Jensen a jejích „Stonožkových dětí“ byla mnohokrát oceněna.

• V listopadu jsme objednávali vánoční hvězdy, jejichž prodejem pomáháme hematologicky a onkologicky nemocným dětem Dětské kliniky FN a LF UP v Olomouci. Letos jsme přispěli částkou 15 800,- Kč.

Prodej je organizován sdružením Šance – sdružení rodičů a přátel hematologicky nemocných dětí. Vzniklo již v roce 1992, je to občanské sdružení, které na bázi dobrovolnosti sdružuje občany bez rozdílu náboženství, profese či společenského postavení, kteří se chtějí aktivně podílet na pomoci dětem s hematologickým a onkologickým onemocněním. Výtěžek z prodeje vánočních růží bývá každoročně použit na zpestření nelehkého života nemocných dětí. Jsou pořádány rekondiční letní i zimní pobyty, sportovní turnaje či různé kulturní akce.

Pro zdravé děti je důležité uvědomit si, jaké mají štěstí, že jim byl dopřán zdravý život a že existují i děti, které to štěstí neměly.