Aktualita: BŘEZEN 2012 – PROJEKT 5. TŘÍD

Datum: 26.03.12

V týdnu od 12. do 16. března byl ukončen projekt 5. tříd o podnebných pásech. V tomto projektu měli žáci za úkol zjistit a zpracovat informace o jednotlivých podnebných pásech, seznámit sebe a spolužáky se zeměmi, rostlinstvem, živočišstvem, obyvatelstvem a typem krajiny a vytvořit plakát k daným podnebným pásům.

Na začátku se žáci rozdělili do 4 skupin a poté si vylosovali svůj podnebný pás. Po dobu 4 – 5 týdnů spolupracovali ve skupině, vyhledávali data, obrázky, články na internetu, v encyklopediích, různých časopisech a mapách.

Plakáty žáci zhotovovali v hodinách Vv. Každé seskupení si na balicí papír uprostřed namalovalo zeměkouli, vyznačilo si rovník a narýsovalo pásy. Svůj vylosovaný pás zvýraznili barvou. K dokončení plakátu využili žáci své výtvarné dovednosti, vystřihovali a nalepovali obrázky, psali slova, která byla pro danou oblast charakteristická.

Využity byly i prezentace paní učitelky, různé doplňovačky, křížovky, spojovačky, hádanky a výukové programy z přírodovědy, které máme na počítačích (ty byly pouštěny na interaktivní tabuli), všechny se točily kolem světa zvířat.

Žáci pracovali s chutí a se zájmem. Za samostatnost, šikovnost i nápaditost  během projektového vyučování jim třídní učitelky vyslovily pochvalu.