Aktualita: ŠKOLNÍ VÝLET 4. A 5. TŘÍDY

Datum: 16.06.10

25. 5. jsme se vydali na školní výlet, navštívili jsme Lednicko – Valtický areál.

Školní výlet se mi líbil. Nejdřív jsme navštívili skleník exotických květin a stromů, akvárium plné ryb a bludiště. Potom následovala nejlepší část výletu, projížďka lodí Arnoštek a výstup na Minaret. Cestou zpátky nám pršelo, ale přesto to byl pěkný den. (Zuzka Kubáníková, 5.A)

Skleník byl plný krásných květin. Červené, bílé, žluté, skleník zářil barvami, no prostě nádhera. Potom jsme šli do akvária. Byly tam různé rybičky. Nejvíc jsem byl zaujat rybičkami z filmu Hledá se Nemo. (Patrik Šimčík, 5.A)

Nejstarší palma ve skleníku měla 400 let. Byly tam nádherné květiny a v malém rybníčku velké ryby. Bylo tam moc dusno. Sklíčka, ze kterých byl skleník, byly skládané na sobě tak, aby tam netekla voda. Velice zajímavé. (Gabka Krchňáčková, 5.A)

Po cestě na lodi k Minaretu nám kormidelník vyprávěl o zámeckých zahradách a o parku.  Po vystoupení z loďky jsme ušli asi tak 150 m k Minaretu. Výstup na 60 metrový Minaret po 302 schodech byl pro některé náročný, ale výhled z Minaretu byl nádherný. (Jakub Výmola, 5.A)

Školní výlet se mi moc líbil. Zaujala mě loď Arnoštek. Na Minaretu jsme se všichni kochali výhledem na lednický zámek a krásnou krajinu. Také jsme navštívili zámeckou zahradu a skleník s exotickými rostlinami. (Petra Smetanová, 5.A)

Nejvíc se mi líbil skleník. Bylo tam mnoho zajímavých a krásných rostlin. Nejvíc dobrodružství a srandy jsem si užila, když se Aleš v bludišti ztratil, a tak jsme běhali a volali „Aleši!!“ Pak jsme zjistili, že je s páťáky. Nemohu říct, jestli se mi nejvíce líbilo to nebo to, všechno bylo zajímavé a mohu klidně říct, že dvě hodiny cesty autobusem nebyly zbytečné. Už se těším, až zase pojedeme do Lednice. (Simona Hanáčková, 4. tř.)

Nejvíce se mi líbilo bludiště, protože tam bylo hodně srandy a mohli jsme jít, kam jsme chtěli (téměř). A pak se mi líbil minaret. Sice se mi cestou nahoru točila hlava z točitých schodů, ale ten rozhled stál za to. V Lednici se mi líbilo a chtěla bych tam jet zase. Jediné, co se mi nelíbilo, bylo tam všechno předražené. (Monika Mikulková, 4. tř.)

Nejvíc se mi líbila jízda na loďce, jak jsme pluli po řece Dyji. Na loďce jsme-li 25 minut, ale mně se zdálo, že jedeme jen 5 minut. Vykládali jsme si s řidičem o zajímavých věcech. Říkal, že tam žijí dyjští krokodýli, ale pak nám řekl, že to není pravda. Řekl to jen proto, aby postrašil Filipa. (Aleš Vaculík, 4. tř.)

Nejvíce se mi líbil skleník. Ve skleníku to bylo nejlepší, protože tam byla spousta divných věcí, co se běžně ve skleníku nevidí, například palma, jezírka. Palmy jsem totiž nikdy neviděla. Ale zkrátka se mi líbilo všechno, ale nejvíc skleník. (Daniela Jančová. 4. tř.)

Abych řekla pravdu, nejlepší byla malá Nikolka, protože díky ní jsem prolezla všechno. Ale taky se mi líbila jízda lodí, protože tam byly šutry a kameny jako krokodýlové. Pěkná však byla i věž a 612 schodů tam i zpět a díky Nikči jsme to běželi, byla moc rychlá. A ta výška, mamka by asi omdlela, kdyby se podívala dolů shora. Já ale musím říct, že se mi tam moc líbilo. (Kajetána Moulisová, 4. tř.)

Nejvíce se mi líbilo, jak všechno bylo uděláno na zámku, jakou technikou udělali všechny ty ozdoby, tvarované zdi. Taky se mi líbilo, že na všechno použili stejné odstíny. Také klenby byly hezké a ta rozloha, bylo to veliké a moc fajn. (David Čagánek, 4. tř.)