Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: 14. 6. 2023 – A – WE – WO – PO – PA – NE

Datum: 18.06.23

SOUTĚŽ V BĚHU – ŽÁCI 9. TŘÍDY PROTI ZASTUPITELŮM OBCE NIVNICE

Název běhu (soutěže) je podle Indiánů z jihu USA a můžeme se jenom domnívat, co ten název znamená. Co ovšem víme, jsou pravidla tohoto běhu. Žáci devátého ročníku rozestavili sto značek v podobě nabarvených kamínků metr od sebe. Dalo to tedy délku 100 m. První běžec vyběhl a sebral stý kamínek, doběhnul s ním do cíle a předal štafetu dalšímu běžci, který běžel pro devadesátý devátý kámen a tak to šlo pořád dokola, až všechny kameny byly doneseny do cíle. Celkem žáci uběhli deset kilometrů.

Společně s prvním běžcem deváťáků vyrážel běžec z družstva zastupitelů. Ten vyběhnul do terénu a zdolával první úsek v délce 1600m. Celkem těch úseků bylo pět, tedy osm kilometrů.

Podařilo se deváťákům odnosit kamínky dříve, než zastupitelé doběhli přespolní běh?

Družstvo zastupitelů bylo složeno ze samých sportovců, včetně pana starosty. Proto mezi deváťáky panovala mírná obava, že prohrají, což umocnilo i to, jak byli všichni z obce nahecovaní. I fandy si pozvali, kteří ale povzbuzovali všechny.

A jak to dopadlo? Vyhráli deváťáci, kteří uběhli 10 kilometrů za 32 minut. Zastupitelé zvládli osm kilometrů za 34 minut. Je nutné dodat, že zastupitelé to měli těžší, protože běželi v členitém terénu.

Všichni po závodě dostali pamětní medaile a drobné občerstvení. Bylo to pěkné odpoledne a zpestření tělocviku deváťáků.