Akce školy

BESEDA V ANGLIČTINĚ

Datum: 23.01.20

V novém kalendářním roce jsme opět přivítali návštěvu z Ameriky – přijel Eric Frantz. Tentokrát si připravil besedu k rozdílům USA x ČR. Zaměřil se na oblast školství, zdravotnictví, automobily, podnikání, aj. Trpělivě odpověděl i na všechny ostatní dotazy. Těšíme se na příští návštěvu, kdy se opět dozvíme něco nového přímo od rodilého občana USA.

V DÍLNÁCH TO ŽIJE!

Datum: 23.01.20

Ve školních dílnách naší ZŠ je rušno. Od září 2019 se hoši pod vedením pana učitele Mgr. Petra Hejdy v rámci pracovních činností učí řezat, pilovat, vrtat, brousit… Zvládli už vyrobit první jednoduché výrobky, např. stojánek na mobil, hlavolam, tužku a kostku.

ČERVENÁ KARKULKA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 19.01.20

Žáci z II. oddělení školní družiny si nacvičili divadelní představení  Červená  Karkulka. Děti poctivě trénovaly. Nejdříve  představení předvedly dětem ze své družiny a pak si pozvaly diváky – děti z I. oddělení. Kostýmy si přinesly z domu. Představení se moc líbilo a již  nyní si chystají další  pohádku.

17. 1. 2020 – BRUSLENÍ V TĚLOCVIKU

Datum: 18.01.20

Děvčata ze 7. tříd měla tentokrát možnost naučit se základům krasobruslení s bývalou krasobruslařkou a dnešní trenérkou a rozhodčí Kateřinou Tykalovou.

ADVENT U ČTVRŤÁKŮ

Datum: 20.12.19

Advent je jedno z nejkrásnějších období v roce. Taky naši čtvrťáčci si ho krásně užívají. Kromě získávání znalostí o tradicích, které se k adventu váží, připravují i adventní výzdobu a dárky pro své blízké.

VÁNOCE VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 20.12.19

Děti ze školní družiny si užily odpoledne plné překvapení,  radosti a dárečků. Do školní družiny byly naděleny dárky – stavebnice Lego a Seva, šablony na kreslení nebo třeba pastelky a fixy. Děti měly obrovskou radost.  Kromě dárků z družiny si odnesly malou sladkost a dárečky,  které si děti navzájem vyměnily. Všichni si popřáli jen ty nejkrásnější Vánoce.

Vánoční promítání filmu

Všechny děti, které navštěvují školní družinu, se vydaly do místního kinosálu na promítání filmu. Film byl pro děti tajemstvím, jeho název se dozvěděly se až na místě. Paní učitelky vybraly film s názvem „Sám doma“ a s napětím čekaly, jak se bude film dětem líbit. Film měl velký úspěch. Děti byly z filmu nadšené. Filmové odpoledne se velmi povedlo.