Akce školy

ANGLICKÉ DIVADLO

Datum: 15.04.24

Žáci 4. – 9. ročníku měli možnost zhlédnout dvě představení v angličtině. Pan Nielson – rodilý Australan – si pro mladší publikum připravil divadlo s názvem Bilby´s Bush Adventures. Nejprve se naučili slovní zásobu spojenou s Austrálií a poté si s naučenou slovní zásobou zahráli příběh. Na dětských tváří bylo vidět, že se program setkal s nadšením. Starší žáci se seznámili s historií Austrálie, poznali jedinečnost flóry a fauny, mohli si zahrát na didgeridoo a ochutnat vegemite – hnědou pomazánku, kterou si Australani dávají s toastem ke snídani.

Děkujeme SRPŠ za zaplacení vstupného.

NEJLEPŠÍ BAJKAŘ

Datum: 15.04.24

Naši šesťáci se v rámci tvůrčího psaní pustili do psaní bajek. Práce se jim opravdu vydařily a v jednotlivých třídách proběhla hlasovací soutěž o nejlepší bajku. Vítězům gratulujeme a jsme rádi, že je kreativní činnost bavila.

26. 3. 2024 – BUBENICKÁ ŠKOLA

Datum: 12.04.24

V březnu přijel do školy pan Ivo Batoušek, kterého děti znaly z bubnového koncertu v Besedě. Tentokrát přijel do školy a přivezl s sebou spoustu bubnů, na kterých si děti zkoušely nejen bubnovat, ale naučily si i rytmus a délku not.

SKUPINOVÁ VÝUKA VE 2. TŘÍDĚ

Datum: 12.04.24

V březnu si druháci vyzkoušeli mezitřídní a zároveň skupinovou výuku. Pomáhali si při řešení úkolů i hádanek, aby zjistili, že ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc …

4. 3. 2024 – MYSLIVECKÁ VÝSTAVA

Datum: 12.04.24

V březnu jsme navštívili mysliveckou výstavu a dozvěděli se něco zajímavého o naší lesní zvěři. Např. k čemu používají divočáci klektáky a páráky nebo jak využívá bobr svůj plochý ocas. Také jsme si prohléhli paroží daňků, muflonů srnců nebo jelenů.

VÝROBA CHLEBÍČKŮ V 2. B

Datum: 05.04.24

Před velikonočními svátky si žáci z 2. B vyzkoušeli připravit pohoštění. Naučili se dovednosti, které je nutné ovládat při přípravě obložených chlebíčků. Loupání vajíček, krájení zeleniny, mazání veky, rolování šunky a servírování. Po zdařilé práci se všichni pustili do ochutnávání.