Akce školy

23. 4. 2018 – BESEDA – JAN HUS

Datum: 26.04.18

V pondělí 23. dubna proběhla ve 4. třídě beseda na téma Jan Hus. Žáci pátrali jako detektivové a dozvěděli se mnoho nového a zajímavého o Janu Husovi.

Žáci napsali: „Dozvěděli jsme se to, že Jan Hus byl tlustý, jak balónek. Byl velmi oblíbený mezi ženami, protože tenkrát muži většinou rozkazovali a ženy jim museli sloužit. Jan Hus řekl, že jsme si všichni rovni. V kostele, když kázal, tak lid oslovoval:“ Moji nejmilejší lodičkové.“ Na jeho bohoslužby chodila i královna Žofie. Jednou byl pozván do Německa do Kostnice, tam ho nutili, aby odvolal to, co kázal. On to neodvolal, tak ho 6. července 1415 upálili.“

20. 4. 2018 – JARNÍ VYCHÁZKA

Datum: 26.04.18

V pátek 20. dubna naši druháčci strávili celé dopoledne v přírodě na jarní vycházce. Krásně prosluněný a provoněný den si náramně užili. Ve skupinkách plnili úkoly spojené s přírodou, tvořili obrázky z přírodnin, přírodu vnímali všemi smysly. Při svačince si pochutnali nejen na dobrotách přinesených z domova, ale i na medvědím česneku.

16. – 20. 4. 2018 – AKCE KE DNI ZEMĚ

Datum: 20.04.18

BAREVNÝ TÝDEN

Žlutá – oslava Slunce jako zdroje tepla a světla, červená – symbol srdce, krve, teplokrevných živočichů, bílá – symbol ledovce jako největšího zdroje sladké vody, modrá – symbol vody, zelená – symbol rostlin.

KINO

V sále Beseda jsme shlédli snímek z produkce BBC Earth: Den na zázračné planetě. Film představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu, která usměrňuje svého hravého potomka; rodinu vorvaňů s oblibou pospávajících ve svislé poloze; lenochoda toužícího po lásce a mnoho dalších.

ÚKLID

Žáci 2. stupně se podíleli na úklidu naší obce v okolí potoka, v areálu MŠ a ZŠ.

16. 4. 2018 – ZÁPIS DĚTÍ DO 1. TŘÍDY

Datum: 10.04.18

V pondělí 16. dubna se konal zápis dětí do 1. třídy.

17. – 19. 4. 2018 – SBĚR PAPÍRU

Datum: 10.04.18

Při již tradičním školním sběru papíru jsme nasbírali 9700 kg a utržili za něj 14550,- Kč. Děkujeme všem, kdo se na této akci podíleli.

Výtěžek bude věnován na charitativní účely a pro podporu financování akcí pro žáky.

VIDEO NAŠICH NĚMČINÁŘŮ

Datum: 10.04.18

Naši osmáci –němčináři se snažili a zapojili se do soutěže „Zpívám, zpíváš, zpíváme“, kterou pořádalo SGUN. Soutěž spočívala v tom, že sami napíší a nahrají píseň v němčině.

Protože Němci rádi rapují, pojali své vystoupení také jako rap. Píseň doprovodili pohybem, i oblečení bylo v barvách německé vlajky. Je obdivuhodné, že celý náročný text se naučili zpaměti. Tímto jim gratulujeme k jejich výkonu a doufáme, že se zpracování bude líbit i pořadatelům.

Video: Deutsch