Akce školy

BRUSLENÍ V TĚLESNÉ VÝCHOVĚ

Datum: 14.03.19

Žáci 4. a 5. ročníku zažili netradiční hodinu tělesné výchovy na zimním stadionu v Uherském Brodě.

KARNEVAL V BENÁTKÁCH

Datum: 13.03.19

Ve dnech  1. – 5. 3. 2019 vrcholil v italských Benátkách světoznámý karneval. Proto se i děvčata sedmých a osmých tříd přenesla v rámci výtvarné výchovy do centra maškarního reje. Děvčata si zhotovila tradiční benátskou škrabošku Colombina. Maska zakrývá pouze horní polovinu obličeje a představuje tradiční postavu italského divadla Commedia dell’Arte.

PŘÍRODOPIS NA 2. STUPNI

Datum: 13.03.19

V osnovách učiva 6. ročníku jsou také obávaní pavouci. Žáci měli možnost se přesvědčit, že tento živočich je pod mikroskopem velmi zajímavý, pro mnohé i hezký. Všichni byli stateční a tuto laboratorní práci zvládli.

V letošním školním roce jsme se opět zapojili do projektu Krokus (připomínka obětí holocaustu za 2. světové války). Na podzim vysadili žáci 6. ročníku cibulky a nyní můžeme pozorovat výsledek jejich práce.

V těchto dnes se usídlil na smrku u školy kalous ušatý. Nemohl si vybrat lepší místo než u oken 9. třídy, která se připravuje k přijímacímu řízení na střední školy. Kéž i oni budou reprezentanti moudrosti jak náš soví návštěvník.

KLUB ZÁBAVNÉ LOGIKY A DESKOVÝCH HER

Datum: 06.03.19

V 1. pololetí probíhal ve škole formou volnočasové aktivity klub zábavné logiky a deskových her, kterého se účastnili žáci 5., 6. a 7. ročníku. Tato aktivita vedla dle Komenského zásady Škola hrou k rozvoji logického, informatického a strategického myšlení žáků.

Zájemci o účast v klubu v příštím školním roce se mohou přihlásit v kanceláři zástupkyně ředitelky školy.

19. 2. 2019 – OSVĚTIM, KRAKOW

Datum: 06.03.19

Úterý 19. února se neslo v duchu vzdělávacího programu Osvětim – svědomí lidstva. Cestě předcházela přednáška o holocaustu, která byla určena pro žáky devátého ročníku.

„Cesta do Osvětimi byla dlouhá a náročná, ale i tak bylo o zábavu postaráno. Když jsme přijeli na místo, svítilo sluníčko. Jakmile jsme prošli kontrolou, začala na mě už pomalu působit podivná atmosféra. Pan průvodce vyprávěl o 2. světové válce v Osvětimi. Přehrávala jsem si to v hlavě a nedokázala si ani přestavit, jak to muselo být hrozné. Po první prohlídce jsme se přemístili na místo, kde jsme si mohli udělat představu o tom, jak zde lidé žili, v čem spali…Tohle mi přišlo víc zajímavé, protože jsme přesně viděli, jak to vypadalo. Hrůza! Předcházející místo bylo spíše jako muzeum, ale i tak v sobě neslo bolestnou historii. Asi po třech hodinách prohlídky jsme vyrazili do Krakowa, kde jsme navštívili královský zámek, prošli jsme si město a skončili jsme na náměstí, kde jsme měli rozchod. Po celém dni, kdy jsme byli pořád na nohou, jsme pak byli rádi, že si už sedneme v autobuse. Bohaté zážitky se mi hluboko vryly do paměti a přeji si, ať se už nic tak hrozného v dějinách neopakuje.“

žákyně 9. třídy

VÝTVARNÁ VÝCHOVA VE 4. A

Datum: 22.02.19

Je doba karnevalů a blíží se fašank. Ve 4. A je nejoblíbenější  maskou šašek nebo klaun.