Akce školy

29. 6. 2018 – ROZLOUČENÍ S DEVÁŤÁKY

Datum: 03.07.18

V pátek 29. června se konalo ve společenské místnosti obecního úřadu slavnostní rozloučení s žáky 9. ročníku, ocenění Nivnický oříšek letos získala Romana Beníčková z 9. třídy.

21. 6. 2018 – COSMOS DISCOVERY

Datum: 30.06.18

Ve čtvrtek 21. června se naši osmáci rozjeli do Brna za poznáním. Čekala je výstava kosmonautiky s názvem Cosmos Discovery. V rámci výstavy se mohli dozvědět o začátcích vývoje raket a kosmických lodí, seznámit se s okolnostmi prvních cest do vesmíru a zachytit významné události kosmonautiky. Výpravná expozice vznikla ve spolupráci s americkou NASA a muzeem Cosmosphere. Žáci nakoukli na originální trysku rakety Saturn V, která vynesla Apollo na Měsíc, omrkli kosmický skafandr, ocitli se v modelu mezinárodní stanice MIR a čekalo je toho mnohem víc.

20. -21. 6. 2018 – VÝLET 5. TŘÍD

Datum: 30.06.18

Páťáci si vyjeli vlakem na dvoudenní výlet do Brumova – Bylnice. A protože vyšlo počasí, vše bylo bezva a děti i paní učitelky si to moc užily.

22. 6. 2018 – DEVÁŤÁCI PRVŇÁKŮM

Datum: 25.06.18

Žáci 9. třídy se rozhodli uspořádat pro žáky 1. a 2. ročníku pohádkové dopoledne. Připravili si pro ně zábavné úkoly, kvízy a hry. Přípravy byly velké, ale stálo to za to, nakonec se pobavili nejenom ti malí, ale užili si to i deváťáci. Všechny zúčastněné podpořil sladkostí i obecní úřad.

22. 6. 2018 – EXKURZE 4. TŘÍDY

Datum: 25.06.18

V pátek 22. června naše 4. třída navštívila Adria Gold, tradičního českého výrobce zmrzliny. Dozvěděli jsme se, jak se zmrzlina vyrábí, které ingredience se do zmrzliny dávají a kde se s touto zmrzlinou můžeme setkat (Německo, Slovensko, Rakousko, Maďarsko). Děkujeme panu Mišíkovi za pěknou přednášku a výbornou zmrzlinu, kterou jsme všichni ochutnali.

VÝTVARKA A PRACOVKY V 3. A

Datum: 25.06.18

Každý máme sen o místě, kde bychom chtěli bydlet, pracovat, žít a snít… Naše vysněné město vypadá takto…

Keramické dílničky – práce s hlínou a barvami.