Akce školy

17. 2. 2020 – MASOPUSTNÍ DOBROTY

Datum: 17.02.20

„Už je toho masopustu namále, namále…..“ budeme slyšet  tuto sobotu. Aby nás masopustní maškarní obchůzka nezaskočila nepřipravené, děvčata ze 7. a 9. ročníku se ve vaření činila a vyzkoušela si usmažit „Boží milosti“ i koblihy. Zvládla vše – od zamísení těsta, rozvalování až   po smažení a konečné dozdobování sněhem. Maškary, možete dojít. :-)

3. – 7. 2. 2020 – TÝDEN ZDRAVÝCH SVAČIN

Datum: 14.02.20

Týden zdravých svačin proběhl v tomto týdnu na naší škole. Děti si nosily zdravé svačiny i pití na podporu svého zdraví. Kéž jim zůstane tento styl stravování i nadále.

PRACOVNÍ ČINNOSTI VE 4. A

Datum: 14.02.20

Žáci  čtvrté třídy měli možnost si vyzkoušet netradiční pracovní činnost.  Sami si připravili pomazánky, namastili s nimi jednohubky a následně je ochutnávali. Nakonec byla vyhodnocena nejlepší pomazánka. Žáci se naučili i základy stolování.

BOŽENA NĚMCOVÁ VE 4. B

Datum: 14.02.20

200. výročí narození Boženy Němcové zaznamenali i žáčci ve 4. B. S touto významnou autorkou pohádek se blíže seznámili v několika hodinách. Děti ve skupinách plnily různé úkoly, které se vázaly k této spisovatelce. Zkusily si poskládat její podobiznu, poznávaly úryvky z pohádek, třídily obrázky z jejich pohádek, v tabulce hledaly názvy pohádek. V pracovních činnostech vytvořily koláž o jejím životě a ve výtvarné výchově si portrét Boženy Němcové zkusily nakreslit. Práce je bavila, děti krásně spolupracovaly a odnesly si nové poznatky o této naší osobnosti.

23. 1. 2020 – BRUSLENÍ 4. A 5. TŘÍD V TĚLOCVIKU

Datum: 12.02.20

Letošní zima v Nivnici moc nepřeje zimním sportům a ledového kluziště na horním hřišti se nejspíš vůbec nedočkáme. Proto jsme využili Zimního stadionu v Uh. Brodě a objednali jednu hodinu pro žáky 4. a 5. tříd. Dostatek prostoru měli zkušení bruslaři i začátečníci. Děti společné bruslení se spolužáky bavilo a rády si to ještě jednou zopakují.

6. 2. 2020 – DIVADLO V ANGLIČTINĚ

Datum: 11.02.20

Ve čtvrtek 6. 2. 2020 měli žáci 7. – 9. ročníku možnost zhlédnout divadlo v anglickém jazyce. Představení se uskutečnilo v Domě kultury v Uh. Brodě. Divadlo s názvem The Onlines se týkalo aktuální situace současné mládeže. Řešilo používání internetu a navazování mezilidských vztahů. Téměř celou hodinu poslouchali žáci děj v angličtině, což mohlo být pro vnímavé přínosem. Setkali se tak s angličtinou zase jinou formou, než jen ve škole.  Děkujeme SRPŠ      za zaplacení dopravy.