Akce školy

LYŽAŘI A SNĚHULÁCI V 1. B

Datum: 02.02.23

Jelikož venkovní teplota konečně klesá k bodu mrazu a taktéž přišel sníh, žáci nadšeně malují různými výtvarnými technikami výrobky k tématu. Lyžaři i sněhuláci se jim moc povedli.

LABORATORNÍ PRÁCE V PŘÍRODOPISU

Datum: 30.01.23

V 6. ročníku jsme pozorovali pod mikroskopem nálevníky v senném nálevu. Vzali jsme si pod mikroskop i mnohobuněčnou řasu ze školního akvária, kde jsme mimo složité stélky spatřili i vířenky. Bylo velmi zajímavé spatřit rychlé trepky i natahující se vířenky.

10. 1. 2023 – KYBERŠIKANA

Datum: 28.01.23

Problém kyberšikany je v současné době velmi aktuální.

Důležité téma bylo velmi dobře objasněno našim šesťákům.

Děkujeme panu Pakostovi a těšíme se na další spolupráci.

PROJEKT VESMÍR V 5. B

Datum: 26.01.23

V 5. B jsme se delší čas věnovali učivu o vesmíru. Děti se dozvěděly spoustu informací o Slunci, Měsíci, planetách, trpasličích planetách a různých vesmírných tělesech. Naučily se také poznávat některá souhvězdí.

V hodině přírodovědy jsme si vyhledali zajímavé informace o jednotlivých planetách a ve výtvarné výchově jsme planety nakreslili.

LEDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 19.01.23

Nový rok 2023 jsme v I. oddělení začali povídáním o třech králích. Děti si vyrobily papírové koruny a vyzdobily je třpytkami.

Nový měsíc nám přinesl pohádku O perníkové chaloupce. Všechny děti pohádku znají, a tak jsme si zahráli  divadlo s postavami Jeníčka, Mařenky, tatínka a ježibaby.  Další důležitou rolí byl vypravěč, světýlko, architekt, klapka a osvětlovač. Dětem se hraní moc líbilo.

LABORATORNÍ PRÁCE VE FYZICE

Datum: 13.01.23

V 8. ročníku se žáci učí o práci, energii a teple, a proto v laboratorních úlohách ověřovali, jestli praxe odpovídá teorii. Zjišťovali hustotu vody a dřeva, míchali studenou a teplou vodu, rozpouštěli led, běhali z 1. do 2. podlaží, aby zjistili, jakou energii získají a kolik práce vykonají.