Akce školy

23. 5. 2022 – CYKLISTICKÝ VÝLET DO SUCHÉ LOZI

Datum: 26.05.22

Páťáci jeli letos v rámci hodin Tv společně na kolech do Suché Lozi. Vyšlo všechno včetně příjemného počasí. První přestávka byla u rybníka, druhá na dětském hřišti. Někteří si během ní zajeli i na slatinu. Závěr patřil jízdě na pumptracku. Všichni účastníci výletu prokázali dobrou fyzičku a cestu zpět zvládli bez přestávky, rychle a bezpečně. O to víc jim pak všem chutnal oběd. 🙂

20. 5. 2022 – MÁJOVÁ VESELICE S POLONÉZOU

Datum: 26.05.22

12. 5. 2022 – 4. A V MUZEU

Datum: 23.05.22

Ve čtvrtek jsme se celá třída 4. A vydali autobusem do Muzea J. A. Komenského v Uherském Brodě. Při prohlídce jsme si připomněli výuku z vlastivědy. Vystavené předměty a obrazy se nám líbily. Nakonec jsme si pouštěli na televizi Dějiny udatného českého národa. A potom nám paní učitelka koupila zmrzlinu. Výlet se mi líbil. (Adam Trtek, 4. A)

Jeli jsme autobusem do Brodu do Muzea J. A. K. Přijeli jsme tam a tam v tom muzeu byl takový příběh z historie a k tomu jsme ještě měli pracovní list, kde jsme měli podle toho zjistit a doplňovat nějaké otázky. Úplně vzadu v muzeu byla televize a tam jsme si pouštěli díly Udatného národa českého, třeba život J. A. Komenského nebo 30tiletou válku atd. Spoustu jsem si tam zopakovala nebo zjistila, co jsem nevěděla. Bylo to tam super. (Charlota Dúbková, 4. A)

Ráno jsme vyjeli v 9:00 linkovým autobusem. Paní učitelka nás naučila číst jízdní řád. Jeli jsme autobusem, až jsme dojeli na náměstí k Amosu. Vystoupili jsme z autobusu a šli do kopce směr muzeum. Pak jsme vstoupili do muzea a bylo tam krásné leporelo. Cestou zpátky nám paní učitelka koupila zmrzlinu. Výlet se mi moc líbil. (Jakub Pilát, 4. A)

KVĚTEN 2022 – BESEDY

Datum: 11.05.22

Ve středu 11. května k nám zavítali zástupci Nemocnice Uh. Hradiště spolu se studentkami Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uh. Hradišti. Žáky 8. ročníku seznámili se zdravotnickými obory, které je možné na této škole studovat. Zástupci z nemocnice přiblížili osmákům práci ve zdravotnictví a doplnili informace o různých zdravotnických profesích.

Ve středu 4. května proběhla pro žáky 8. a 9. ročníku beseda s Petrem Harazinem na téma „Suchej únor“. Hlavním tématem byla závislost na alkoholu, jak do ní nespadnout. Besedující vyprávěl poutavou formou o vlastních zkušenostech se závislostí a následnou léčbou. Na závěr žáci vznášeli dotazy, které jim ochotně zodpověděl. Beseda se líbila.

Děkujeme SRPŠ za zaplacení vstupného.

6. 5. 2022 – DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Datum: 09.05.22

Děti ze 4. B již podruhé navštívily dopravní hřiště v Uherském Brodě. Tentokrát si jely pro průkaz mladého cyklisty. Aby průkaz získaly, musely nejprve zvládnout jízdu na kole v simulovaném dopravním provozu. Druhou částí byl test, kdy dokazovaly, zda si osvojily teoretické znalosti.

29. 4. 2022 – ČARODĚJNICKÉ MENU

Datum: 01.05.22

V pátek na nás ve školní kuchyni čekalo zajímavé překvapení. Čarodějnické menu a servírování vykouzlilo všem úsměv na tváři a potěšilo mlsné jazýčky.