Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Akce školy

19. 5. 2023 – MÁJOVÁ VESELICE S POLONÉZOU

Datum: 24.05.23

V pátek 19. května se uskutečnila Májová veselice s polonézou žáků 9. tříd. K tanci a poslechu hrál DJ Trnka, bylo připraveno pestré občerstvení i bohatá tombola.

Děkujeme SRPŠ a paní Volné za organizaci, paní Miklášové za nácvik polonézy, rodičům a sponzorům za podporu.

28. 4. 2023 – ČARODĚJNICKÝ REJ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 12.05.23

Poslední den v dubnu patří vždy kouzelné Filipojakubské noci a pálení čarodějnic, proto si v pátek 28. dubna i děti ve školní družině užily soutěžní „čarodějnické“ odpoledne.

Počasí nám  přálo, a tak jsme si mohli soutěžení užít na školním hřišti. Na děti čekalo šest stanovišť, mezi kterými nesměla chybět jízda na koštěti, tajemné lovení havěti, trefa do obruče, prolézání obří pavučiny a další. 

Vyvrcholením soutěže byl tajemný přílet čarodějnice, která po absolvování všech stanovišť odměnila děti diplomem o potvrzení čarodějnické zkoušky a také sladkou odměnou. 

Některé děti si užily odpoledne v kostýmech čarodějnic a čarodějů a všem to moc slušelo.

INFORMATIKA VE 4. A

Datum: 11.05.23

V hodinách informatiky žáky nejvíce baví, když pracují se stavebnicí Lego WeDo. Nejdříve jsme si v hodinách postavili základního robota. Teď si už žáci troufnou postavit i další roboty, které si naprogramují tak, že se můžou pohybovat, měnit barvy, vydávat světelné a zvukové signály.

TRÉNINK AGILITY V PUNŤAKLUBU

Datum: 11.05.23

Koncem dubna proběhl velmi inspirativní dvoudenní trénink agility našich týmů, které se připravují na letošní závodní sezónu. Zájemci o intenzivku z okolních klubů si pochvalovali příjemné prostředí a výborné počasí. Všechno vyšlo podle plánu – nohy jsme rozběhali, psí parťáky doučili potřebné triky a těšíme se na první závody!

SÁZÍME, POZORUJEME, OCHUTNÁVÁME

Datum: 11.05.23

Ve třídě 1. B v hodině prvouky jsme se věnovali sázení bylinky – řeřichy. Každý den děti bylinku pozorovaly a sledovaly proces klíčení a růstu. Poté, co bylinka vyrostla a zazelenala se, děti ke svačince vyzkoušely její výraznou kořenitou chuť a aroma. 

19. 5. 2023 – MÁJOVÁ VESELICE S POLONÉZOU

Datum: 10.05.23

© 2023 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek