Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Akce školy

13. 11. 2018 – STARÉ POVĚSTI ČESKÉ

Datum: 14.11.18

V úterý 13. listopadu jsme se díky představení SHŠ Pernštejni Staré pověsti české mohli vrátit do časů bájných praotců našeho národa. Do divadelního představení se zapojili také žáci a všichni přítomní si užili  příjemnou  procházku do naší historie. 

Děkujeme SRPŠ za zaplacení vstupného.

PRACOVNÍ ČINNOSTI V 6. ROČNÍKU

Datum: 06.11.18

Podzimní počasí nám sneslo kopu listí na zem a kluci z 6. ročníku se jej snažili zkrotit a alespoň část jej odklidit v hodinách pracovních činností.

Projekt Krokus

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do projektu Krokus. Irská organizace HETI ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze škole zdarma poskytla 50 ks cibulek žlutých krokusů, které zasadili žáci 6. ročníku jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíců dalších dětí, jež zemřely během šoa (holocaustu).

OSLAVA 100. VÝROČÍ REPUBLIKY NA 1. STUPNI

Datum: 01.11.18

Oslava výročí Československé republiky ve druhé třídě začala návštěvou Sedlcké chalupy, kde se děti dozvěděly, jak lidé před 100 lety žili. Paní G. Mahdalová nám ukázala, jak lidé bydleli, kde spali, vařili nebo jak trávili večery vyšíváním či draním peří.

Po návratu do třídy si děti zahrály A-Z kvíz, kde si ověřily znalosti o naší republice. Na závěr jsme si povyprávěli o státních symbolech, poskládali si velký státní znak a kamarádi z páté třídy nám s houslovým doprovodem zazpívali českou hymnu.

Rytíři a princezny 4. B třídy si ke stoletému výročí založení republiky vyrobili nádherné interaktivní knihy – lapbooky. Najdou v nich nejen zajímavé informace, ale i luštěnky, kvízy, písničku, ale i pexeso osobností a spoustu omalovánek. Práce na knize malé badatele velmi bavila. 

Další bádání po stopách první republiky zavedlo žáky 4. A a 4. B do Luhačovic. Děti s hlubokým zájmem sledovaly výrobu luhačovických oplatků a pozorně naslouchaly poutavému vyprávění o výrobním postupu. Všechny děti si vyzkoušely ořezat oplatky, nakrájet trojhránky či výrobek dárkově zabalit. Na konci exkurze nás čekala megaochutnávka všech druhů vyráběných oplatků. Srdečně děkujeme firmě CLIP – Božena Jílková za úžasný, voňavý a lahodný zážitek!

Třída 4.B pokračovala prohlídkou prvorepublikového hotelu RADUN, kde nás provázel charismatický majitel pan Nesázal. Vysvětlil dětem funkcionalismus i samotnou filozofii vedení hotelu RADUN, od pana šéfkuchaře dostaly pravou belgickou čokoládu a melounovou lahůdku a seznámily se s paní Johanou Nesázalovou – vlídnou a laskavou duší hotelu. Děkujeme panu Nesázalovi i celému personálu za nevšední zážitek, který vykouzlil v srdcích dětí. 

V pátek 26. října v 5.třídě žáci oslavili 100. výročí založení republiky – připravili si projekty, zhlédli filmy, zazpívali hymnu a vytvořili velký plakát. Další pokračování nás čeká 15. listopadu.

OSLAVA 100. VÝROČÍ REPUBLIKY NA 2. STUPNI

Datum: 01.11.18

V pátek 26. října proběhl na naší škole projektový den, zaměřený na 100. výročí založení republiky. Žáci se hravou a zajímavou formou přenesli v čase do dob vzniku Československa, prošli dobou první republiky, zažili zklamání našich předků z Mnichova, přiblížili si hrůzy nacismu i zločiny komunismu. Zhlédli dokumenty o dobách naděje pražského jara i vítězství demokracie během sametové revoluce. Pobavili se při krátkém tanečním čísle prvorepublikově převlečených deváťáků, které svými kostýmy podpořili i někteří vyučující.

Žáci domů odcházeli příjemně naladěni nejenom díky vidině dvou prázdninových dnů, ale věřme, že i díky množství prožitých zážitků, které je přiblížily dobám dávno minulým i těm ještě docela nedávným.

 

Ke 100. výročí republiky bylo vydáno další číslo našeho školního časopisu ČAPROŠ: ČAPROŠ_1_2018_2019

 

Už v říjnu za pěkného počasí jsme vytvořili živou vlajku.

Video: vlajka

ČTENÁŘSKÝ KLUB VE 4. B

Datum: 28.10.18

Děti ze čtenářského klubu 4. B se seznámily se španělským stavitelem Antoni Gaudím Při této příležitosti se naučily novou aktivitu – hru na ilustrátory, tazatele, moderátory, autora, badatele a spisovatele. Článek i vlastní tvorba všechny nadchla.

25. 10. 2018 – LABORATORNÍ PRÁCE Z FYZIKY

Datum: 26.10.18

Žáci 7. ročníku ve fyzice zjišťovali rychlost autíček – měřili čas a dráhu, počítali rychlost.

© 2018 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek