Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Akce školy

14. 11. 2023 – LABORATORNÍ PRÁCE V PŘÍRODOPISU

Datum: 15.11.23

V hodině přírodopisu jsme si v 6. ročníku ověřili naši dovednost pracovat s mikroskopem a vytvořit si vodní preparát. Zopakovali jsme si vědomosti o rostlinných buňkách, které jsme pozorovali s různým zvětšením.

Další týden jsme se seznámili s kvasinkami – jednobuněčnými houbami. Pokusem jsme zjistili jejich optimální podmínky pro život, vysvětlili si princip kvašení těsta a ukázali jsme si jejich rozmnožování.

Poznatky o ptácích získávají žáci 7. ročníku také praktickým bádáním. Zaměřili se na ptačí vejce a peří.

PRACOVNÍ ČINNOSTI NA PODZIM

Datum: 15.11.23

V pracovních činnostech šly dívky v říjnu na šípky ke kapličce v Nivnici. V dalších týdnech si uvařily šípkový čaj a taky nás čekalo tvoření z dýní. Dívky taky vyráběly výrobky z levandule, které se budou prodávat na vánočním jarmarku.

31. 10. 2023 – NADPŘIROZENÉ BYTOSTI

Datum: 14.11.23

Ve II. oddělení ŠD se poslední říjnový den stala nezvyklá událost – sešli se tu nadpřirozené bytosti, kočičky, netopýři, princezny i kostlivci. Tančilo se, soutěžilo, tvořilo a hlavně hrálo. Celé odpoledne jsme si náramně užili.

PRACOVNÍ ČINNOSTI V 8. A 9. ROČNÍKU

Datum: 14.11.23

Chlapci osmých a devátých ročníků využili prosluněné dny a vrhli se do úpravy školního hřiště pro vrh koulí. Z podzimních prací nechybělo zrytí školního políčka a úprava vyvýšených záhonů.

8. 11. 2023 – SVATOMARTINSKÉ ROHLÍČKY

Datum: 10.11.23

Děvčata 8. ročníků v pracovních činnostech nejraději něco kuchtí. A jelikož se nám blíží 11. listopad, kdy slaví svátek sv. Martin, pustila se do pečení svatomartinských rohlíčků. Holkám se při práci dařilo a rohlíčky se jim moc povedly.

7. 11. 2023 – NIVNIČTÍ LEGIONÁŘI

Datum: 10.11.23

Žáci 8. a 9. ročníku navštívili výstavu Nivničtí legionáři v první světové válce, která se konala ve společenském domě Beseda. Měli možnost prohlédnout si dobové dokumenty a přečíst ukázky z kroniky. Děkujeme paní Hladišové za zajímavé povídání.

© 2023 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek