Akce školy

Datum: 12.05.19

9. 5. 2019 – VÝLET ČTVRŤÁKŮ A PÁŤÁKŮ DO BRNA

Datum: 11.05.19

Stihli jsme toho za 1 den opravdu hodně: kasematy na hradě Špilberk, Planetárium, Anthropos.

A jak to viděli páťáci?

Nejlepší bylo planetárium, kde jsme seděli v sále a dívali se nahoru, kde nám promítali vesmír, ukazovali souhvězdí a pustili poučný film.“ Nejvíc se mi líbilo muzeum Anthropos, kosti mamutů a jak jsme se my vyvíjeli.“ V kasematech jsme měli dobrého průvodce, který nás prováděl podzemím. Viděli jsme netopýra jménem Ferda, různé chodby a místnosti, kde se dříve mučilo.“

ÚPRAVY VE ŠKOLE A JEJÍM OKOLÍ

Datum: 10.05.19

EUROPE READS – DNY DĚTSKÉHO ČTENÍ

Datum: 10.05.19

Podle průzkumů každý pátý patnáctiletý neumí dobře číst. Pravidelné čtení i předčítání jiným podporuje čtenářské dovednosti, má pozitivní vliv na utváření osobnosti každého člověka.

„Jen 15 minut čtení nahlas nebo pro radost každý den dělají obrovský rozdíl. Proto podporuji celoevropskou kampaň Europe Reads, jejímž cílem je inspirovat lidi ke čtení.“ Tibor Navracsics, evropský komisař pro vzdělávání.

Do tohoto projektu se zapojili žáci sedmého ročníku. Naše 7. B se rozdělila na tři skupinky a vyrazili jsme do mateřské školky. Dětem jsme připravili zábavné čtení s překvapením. Někteří hledali poklad, jiní našli nové kamarády v podobě medvídků, jiní vařili panu králi švestkové knedlíky. Jsme rádi, že jsme mohli našim mladším kamarádům číst. Moc se jim to líbilo a nám taky. Už teď se chystáme na další chvilky u knih.

Ani 7. A nezahálí – připravuje se na návštěvu nivnického charitního domu, kde bude předčítat pověsti z našeho okolí. Tak jim držte pěsti, ať se vše vydaří!

26. 4. 2019 – PAMPELIŠKOVÉ DOPOLEDNE

Datum: 03.05.19

V pátek 26. dubna žáčci 3. tříd strávili dopoledne u kapličky, kde pozorovali změny v jarní přírodě, kvetoucí stromy, jarní byliny a pozornost soustředili na pampelišky. Krásně žlutá louka jim umožnila pozorovat stavbu těla pampelišky, dověděli se o jejich léčivých účincích, nasbírali košíky květů na výrobu pampeliškového medu a v neposlední řadě jim pampelišky posloužily jako nekonečný zdroj zábavy. Pletly se věnečky, kluci z květů vytvářeli obrazce a loga a proběhla i soutěž o nejdelší pampeliškový řetěz. Děti se sice domů vrátily celé žluté, ale nadmíru spokojené.

A protože s velkým nasazením tuto léčivku nasbíraly, tak si další školní den pochutnaly na pampeliškovém sirupu i medu a pampelišky byly i tématem další výtvarné výchovy.

HRAVĚ NA VEDLEJŠÍ VĚTY

Datum: 03.05.19

Naši deváťáci mají za sebou první zátěžovou zkoušku v podobě přípravy a zvládnutí přijímacích zkoušek na střední školy, a proto si mohli dovolit hodinku oddechu. Vrátili se do dětských let a hráli si.

Je sice pravda, že nehráli pexeso či Člověče, nezlob se, ale i tak se při určování vedlejších vět pobavili.

Práce ve skupinách byla úspěšná a snad už tento mluvnický oříšek patřičně strávili.