Akce školy

ZIMNÍ RADOVÁNKY

Datum: 19.01.21

Sněhovou nadílku si užívali žáci ze školní družiny. Stavěli sněhuláky, pevnosti, dělali andělíčky a samozřejmě se i koulovali. Bylo krásné počasí, svítilo sluníčko a nefoukal vítr. Odpoledne se moc povedlo a žáci byli spokojení.

Třída 2. A se vydala na školní dvorek, kde soutěžila o nejlepšího sněhuláka.

ŠKOLNÍ DRUŽINA V AKCI

Datum: 08.01.21

Po vánočních prázdninách se děti vrátily i do školní družiny. Zde je čekají nejrůznější aktivity, kterými se baví po vyučování. Vyrábějí výrobky, kreslí, malují nebo hrají divadlo. Ale samozřejmě jim zbude i spoustu času na hraní her nebo stavění ze stavebnice.

AKTIVITY V 1. B

Datum: 05.01.21

Co tvoříme a jak se učíme

Od našeho prvního setkání uplynul jen krátký čas, ale Draci z 1. B se toho spoustu naučili a zažili. Učili se nejen v lavici, ale i na koberci, každý sám i ve skupině, tiše i nahlas, vyráběli, tvořili, kreslili, darovali…

Jak nám Mikuláš přinesl slabikář

Přišel prosinec a s ním i velká výzva pro Draky z 1. B. Museli dokázat, že už mohou dostat knihu knih – Slabikář! Byl to velice urputný boj plný nástrah, hádanek a luštěnek. Prověřil trpělivost, soustředění i všechny získané vědomosti a dovednosti. Draci jsou draci – obstáli všichni, a tak mohli od Mikuláše přijmout Slabikář s hrdostí a radostí. Děkujeme!

Vánoce a výroba utopenců

První Vánoce jsme oslavili ve velkém stylu – veliké dárky, veliké pohoštění, veliká výroba překvapeníčka jako poděkování pro rodiče. Vždyť nás také všemožně podporují při on-line výuce! Děkujeme a přejeme krásné sváteční dny.

Krabice od bot

Za podpory rodičů se děti z 1. B zapojily do celostátního projektu Krabice od bot. Dárečky pro různé děti ze sociálně znevýhodněných rodin jsme předali a věříme, že přinesly úsměv, radost i vánoční pohodu.

ADVENT VE ŠKOLE

Datum: 18.12.20

Žáci 8. B vyráběli ozdoby na vánoční stromek a přání,

žáci 9. ročníku kreslili zimní obrázky,

poslední den se uskutečnily vánoční besídky.

Ve školní družině si prosinec děti užily hlavně tvořením. Vystřihovaly sněhové vločky, aby přivolaly sníh, každý den otevíraly jednu obálku adventního kalendáře, vytvořily si papírové adventní věnce, naaranžovaly vánoční dekoraci jehličím a ozdobami. Při poslechu vánočních koled šlo všechno krásně od ruky. Děti moc zaujalo malování na textil a výroba origami vánočního přání.

15. 12. 2020 – ŠKOLNÍ DÍLNY

Datum: 16.12.20

Naši žáci jsou velmi šikovní, práce ve školních dílnách je baví. Hravě zvládnou vyrobit ze dřeva jednoduché autíčko nebo třeba ptačí budku.

15. 12. 2020 – SKUPINOVÁ PRÁCE VE VÝUCE

Datum: 16.12.20

Naši žáci se ve vyučování nenudí, hravě zvládnou sestavit potravní řetězec. Při skupinové práci si umí vzájemně poradit a domluvit se.