Akce školy

PRVNÍ DNY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 16.09.20

První dny ve školní družině se žáci seznamovali se vším kolem sebe a zvládli to na jedničku. Všichni si prohlédli prostředí,  pro ně neznámé, seznámili se navzájem s novými kamarády a zbyl čas i na hry.

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021

Datum: 02.09.20

Zahájení školního roku 2020/2021 proběhlo netradičně – online. Z důvodu karantény většiny pedagogů bylo hned od 1. 9. 2020 pro celou základní školu zavedeno distanční vzdělávání. Třídní učitelé přivítali své žáky na dálku, v programu Teams. Přestože bylo zahájení letos jiné, mělo slavnostní nádech, zazněla hymna i proslov paní ředitelky. Hodně úspěchů v novém školním roce a brzký návrat do školních lavic!

NAŠE ŠKOLA ZASE V TELEVIZI!!!

Datum: 10.08.20

Naše škola dělá své obci výborné jméno! Skupinka deseti žáků z druhého stupně se zúčastnila televizního natáčení pořadu „Už tam budem“.

Jedná se o vědomostně dovednostní soutěž 14 – 15 letých žáků, kterou vysílá Česká televize – Déčko. Natáčení probíhalo během července v Ostravě v areálu Dolních Vítkovic. Všichni si výbornou atmosféru natáčení patřičně užili a získali řadu zajímavých zkušeností. Natáčelo se celý den. Žáci byli rozděleni do dvou družstev. Klání bylo velmi zajímavé a napínavé až do konce. Během celé soutěže žáci všem ukázali, že v nivnické škole jsou výborní školáci! Jak to všechno dopadlo a jak probíhalo televizní natáčení?

SLEDUJTE premiéru v pátek 4. 9. 2020 ve 14:50 h a  reprízu v neděli 6. 9. 2020 ve 12:15 h v České televizi na Déčku.

Malá ochutnávka zde:

O reprezentaci naší školy se dočtete také ve Slováckých novinách – výtisk pátek 14. 8. 2020 a také ve Čtenáři reportéra webové rubriky Slováckého deníku.

POZDRAV ZE ŠKOLY

Datum: 29.06.20

Letošní konec školního roku proběhl dost netradičně, a proto posíláme i netradiční pozdrav.

Děkujeme za spolupráci během nouzového stavu a v září se těšíme na „obyčejné“ dny ve školních lavicích.

Pěkné prázdniny!

ZÁVĚR ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

Datum: 26.06.20

NA SHLEDANOU PRVNÍ TŘÍDO

Na shledanou, první třído, na shledanou, lavice i křído.

Na shledanou, moji kamarádi, po prázdninách sejdeme se rádi.

To už budem druháci, co umí vzít za práci.

KONEC SPOLEČNÝCH 5 LET

Páťáci se po dlouhé době opět setkali, vyzvedli si vysvědčení, společně se netradičně vyfotili na památku a moc hezky a dojemně se rozloučili s paní učitelkou. Společně prožitých pět let je dlouhá doba, která zanechá stopu na žácích i paní učitelce.

VYSVĚDČENÍ NA 2. STUPNI

Po hymně a projevu paní ředitelky jsme vysvědčení vydávali i na 2. stupni naší školy.

SLAVNOSTNÍ ROZLOUČENÍ S ŽÁKY 9. ROČNÍKU, NIVNICKÝ OŘÍŠEK

Ve společenské místnosti obecního úřadu se konalo slavnostní rozloučení s žáky 9. ročníku a předání ocenění žákům za reprezentaci školy a obce v soutěžích. Nivnický oříšek letos získali Zuzana Petrášová, Kateřina Strommerová a Tomáš Tomanec z 9. ročníku, Jakub Karlík a Matěj Trtek z 8. ročníku a Jiří Charvát ze 7. ročníku.

Milí žáci, děkujeme vám za vaši píli a svědomitost během celého školního roku 2019/2020.

Přejeme vám pohodové prázdniny, spoustu sluníčka a nezapomenutelných zážitků.

V září na viděnou!

E-TWINNINGOVÉ PROJEKTY

Datum: 25.06.20

CREATIVELY ABOUT ARTISTIC AND ENTERTAINING HERITAGE

Etwinningový projekt žáků 6. B byl zaměřený na poznávání kulturního dědictví různých zemí. Partneři projektu pocházeli z mnoha evropských států.

Když si uvědomíme své vlastní kořeny, dokážeme pochopit, kam patříme a čeho si máme vážit.

Úkoly projektu byly rozmanité a měly vést k toleranci, k pochopení odlišnosti a nalezení toho, co lidi spojuje – jídlo, hudba, hračky, tanec, stavby, bylinky, tradice. To byly hlavní body, které jsme podrobně zkoumali. Děti byly rozděleny do skupinek a pracovaly na daném tématu. Výsledek sdílely, aby jej představily ostatním kamarádům. Kromě této hlavní aktivity probíhaly doprovodné hry, aktivity a komunikace v prostředí Twinspace.

Na závěr vznikla společná e-kniha, která je okénkem do světa jiných kultur. Děti kladně zhodnotily celý projekt, protože se v něm naučily využívat nové IT nástroje, procvičily se v angličtině, poznaly neznámé a zdokonalily se ve spolupráci.

Jak projekt probíhal, zjistíte zde: https://twinspace.etwinning.net/91892

ETWINNING TV CH@NNEL

Koronavirová doba ukázala, že eTwinning má zelenou. V době, kdy se nemohlo chodit do školy, se počítač stal výborným pomocníkem pro komunikaci. Na konci května se třída 6. B zapojila do mezinárodního projektu eTwinning TV Ch@nnel, který byl zaměřený na sdílení talentů našich žáků. Bylo to velmi příjemné osvěžení pro tuto nelehkou dobu. Během několika týdnů děti vytvořily avatary, seznámily se se svými tureckými a českými partnery, natočily videa, kde představily svoje koníčky. Videa se následně sdílela v prostředí Twinspace. To největší překvapení však přišlo v podobě online setkání. Super! Děti naživo anglicky komunikovaly s tureckými partnery. Jsme rádi, že se projekt vydařil a těšíme se na další.

Nakouknout do projektu můžete zde: https://twinspace.etwinning.net/115415

MOUNTAINS ARE LIFE, LET’S KEEP THEM SAFE

Žáci 7. B nejsou v eTwinningu žádnými nováčky. V letošním roce dokončili svůj třetí projekt a ukázali, že jim to opravdu jde. Cílem ekologicky zaměřeného projektu bylo uvědomit si důležitost hor a přírody vůbec. Během celého roku se postupně zabývali, co všechno nám toto bohatství přináší. Seznámili své evropské partnery s našimi Bílými Karpatami, v mezinárodních týmech vytvářeli prezentaci o španělské La Sénii. Naučili se využívat IT nástroje, zlepšili své znalosti angličtiny a hlavně: uvědomili si, že je třeba o zeleň pečovat, protože je nedílnou součástí našeho života.

Více na :https://twinspace.etwinning.net/91902