Akce MŠ

Výsledek obrázku pro obrázek mš

Akce ve školním roce 2020/2021:

(Akce budou průběžně doplňovány)

ZÁŘÍ

7. 9. 2020 –    Podzimní výstava ve společenském domě Beseda (jubilejní 50.ročník)

30. 9. 2020 – Projektový den na statku Horní Dvůr Luhačovice (jen třídy Berušky a Motýlci)

ŘÍJEN

6. 10. 2020 –  Dopravní výuka v Uherském Brodě (jen třídy Berušky a Motýlci)

12. 10. 2020 – První lekce kroužku „Pastelka“

PROSINEC

3. 12. 2020 – „Mikulášské dopoledne v MŠ“ – děti v kostýmech plní soutěže

4. 12. 2020 – MŠ navštíví Mikuláš se svou družinou

18. 12. 2020 – Vánoční posezení u stromečku ve třídách (zpívání koled, rozdávání dárečků)

LEDEN

11. 1. 2021 – Prohlídka betlému v kostele

ÚNOR

11. 2. 2021 – Karneval MŠ

BŘEZEN

19. 3. 2021 – 21. 3. 2021 – Stezka se zvířátky

Milé děti,

na tento víkend jsme si pro vás připravily dobrodružnou stezku „Cvičíme se zvířátky“. Stezka je nachystána na cestě ke kapličce, začátek je na rozcestí u cesty z panelů, která vede ke kapličce Sv. Trojice nahoře u rozhledny. Cestou budete potřebovat papír a tužku na důležité poznámky a dobrou náladu. Čeká vás 17 stanovišť, na kterých budete sbírat písmenka do tajenky, kterou nám potom pošlete do chatu na Teams nebo do emailu.
Stezka bude pro vás nachystaná od pátku 19. 3. 2021 od 14:00 hodin do neděle 21. 3. 2021 do 17:00 hodin. Na začátku a na konci stezky jsou informační cedulky, které si prosím pročtěte. Těšíme se!
Kolektiv MŠ Nivnice

22. 3. 2021 – Velikonoční tvoření

Milé děti, milí rodiče.

Jelikož se blíží Velikonoce a s nimi vše krásné a barevné, co s tím souvisí, chtěli bychom, aby se i naše školka prozářila barvami. K tomu ale potřebujeme Vaši pomoc. S maminkou, tatínkem nebo kýmkoliv, kdo bude mít chuť tvořit, vyrobte, vymyslete, nakreslete či namalujte nějakou hezkou velikonoční kraslici. Kraslice by měla být ve formátu max A4, neměly by na ni být žádné plastické věci, které by vyčnívaly. Vy nám hotový výrobek přinesete nejpozději do pondělí 29.3.2021 do krabice, která bude u vchodových dveří MŠ. Kraslici, prosím, podepište. My všechny kraslice zalaminujeme a následně je připevníme na plot před školkou. Vytvoříme si tak přírodní vernisáž, která nám rozzáří celou školku a potěší všechny kolemjdoucí.

Mockrát Vám děkujeme za spolupráci. Vážíme si, že i v této době si uděláte čas.

Kolektiv MŠ Nivnice

26. 3. – 28. 3. 2021 – Stezka Poznáš jarní květiny?

Milí rodiče, milé děti. Na víkend jsme si pro vás přichystali další dobrodružnou a také naučnou stezku, která se jmenuje Poznej jarní květiny. Trasa stezky bude tentokrát jiná. Začíná se od točny na konci ulice Hoštáky a Vinohradská směrem na cyklostezku Suchá Loz. Stezka končí u železného mostku na konci chatové oblasti Vinohrady. Opět bude přichystaná od pátku od 14.00 hodin do neděle do 17.00 hodin. Stezka obsahuje 14 karet. Na každé z nich je fotografie jarní květiny, čtverečky pro tajenku a úkol. Název květiny se musí vejít do čtverečků (podobně jako u křížovky) a písmeno, které vyjde ve žlutém čtverečku si děti musí někde poznačit. Na konci jim z těchto písmen vyjde tajenka. Stezka je vhodná i pro děti školního věku, které hravě zvládnou všechny tajenky. Nápověda: Do tajenek vkládejte botanické názvy květin, nikoliv obecná nebo z místního nářečí. Například Pampeliška, to je název obecný, botanický název je Smetanka lékařská. Takže jméno rostliny do tajenky je Smetanka, nikoliv pampeliška. V krajních případech pomůže i strýček Google..ale toho určitě nebudete potřebovat. Příjemnou zábavu!

DUBEN

1. 4. – 6. 4. 2021 – Velikonoční stezka Králičí rodinka

Milé děti, připravili jsme si pro vás na velikonoční svátky stezku Králičí rodinka. Seznámíte se na ní s rodinou divokých králíků, kteří by nejraději skákali celý den! Stezka bude přichystaná od čtvrtka 1. 4. 2021 od 14:00hodin do úterý 6. 4. 2021 do 17:00hodin na trase od koupaliště, přes železný mostek k psíčkařskému hřišti. Stezka obsahuje deset karet plus dvě bonusové karty, které jsou dobrovolné. Opět si zapisujte barevná písmenka na každém stanovišti a na konci vám vyjde tajenka. Tu nám pošlete do Teams nebo na email. Tentokrát je potřeba si vzít sebou papír, tužku a dobré boty, protože budete hodně sportovat! Těšíme se na tajenky!

21. 4. 2021 – Úklid zahrady MŠ v rámci oslavy Dne Země

23. 4. – 25. 4. 2021 Stezka „Třídíme odpadky se zvířátky“

Milé děti, na víkend jsme si pro vás připravili stezku k oslavě Dne Země s názvem Třídíme odpadky se zvířátky. Stezka začíná u naší MŠ, kde na plotě najdete první část stezky.

• První část je určena pro učení – je zde vždy barevný koš a příklady odpadků, které do něj patří (vše formou obrázků). Obsahuje koš na plast, papír, bio odpad, kovový odpad, nápojový karton, sklo, směsný odpad a speciální koše (elektro, jedlé oleje a oblečení). Na tyto obrázky je třeba se pozorně podívat a zapamatovat si je (nápověda – můžete si je pro jistotu i vyfotit)
  • Pak přejdete k druhé části stezky, která začíná na konci ulice Čupy a pokračujete po panelové cestě směrem ke kapli Nejsvětější Trojice. Tam už budete plnit úkoly podle toho, co jste si zapamatovali z první části.
  • Druhá část se skládá z 9 karet na každé je obrázek zvířete, které našlo odpadek. Obrázek odpadku a 3 barevné koše – pod nimi písmena. Děti mají za úkol uhodnout, do kterého koše odpadek patří a pak si příslušné písmeno napsat. V dolní části stránky je vždy pohybový úkol související se zvířetem, které odpadek našlo. Zapisujte si správná písmenka u každého úkolu a na konci vám vyjde tajenka. Tu nám pošlete do příspěvků na Teams. Moc děkujeme. Stezka bude přístupná od pátku od rána do pondělí do rána. Pokud chcete, můžete nám nakreslit obrázek a donést ho do krabice ke školce. Už se moc těšíme!

KVĚTEN

3. – 7. 5. 2021 – květnové tvoření „Srdíčka lásky“

6. – 7. 5. 2021 – nahrávání videa – písnička a básnička pro maminky na oslavu ke Dni matek

21. 5. 2021 – SPOLEČNÉ FOTOGRAFOVÁNÍ TŘÍD