Aktualita: 15. 11. 2020 – Uctění památky J. A. Komenského

Datum: 16.11.20

15. listopadu 2020 uplynulo 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského. Uctění jeho památky položením kytice a zapálením svíčky u pomníku se vzhledem k nouzovému stavu neslo v komorním duchu. Pro oblast školství a vzdělávání je Komenský naprosto klíčovou postavou, jejíž věhlas daleko přesáhl hranice českých zemí. Nechť jsou nám jeho ideály i nadále inspirací!

Naši prvňáci a druháci nastoupili ve středu do školy a jejich první vycházka vedla do parku k pomníku J. A. Komenského, kde uctili jeho památku položením svíček a malých kytiček.

Pozorně sledovali paní učitelku, jak zapaluje svíčky a poslouchali, proč se Komenskému říká „učitel národů“, kde se narodil, kde zemřel a co to je „škola hrou“ podle Komenského. Dětské reakce a otázky byly spontánní a úsměvné, ale podstatu Komenského myšlenky prvňáčci pochopili. Když jsme odcházeli, zaslechla jsem: „Ještěže to tak vymyslel!“