Aktualita: 18. – 20. 9. 2019 – POZNÁVACÍ VÝLET PRAHA

Datum: 25.09.19

Sice je teprve začátek školního roku, ale už jsme stihli s oběma devátými třídami navštívit naše hlavní město Praha. Na cestu za poznáním jsme vyrazili ve středu 18. září vlakem. Bez komplikací jsme dorazili na místo určení, odložili přebytečné věci a vydali se na první místo – Národní muzeum. Zde měli žáci možnost zhlédnout výstavu věnovanou našim letcům, kteří za 2. světové války působili v RAF v Anglii. Poté samozřejmě procházka Václavským náměstím, na Národní třídě jsme se zastavili u pomníčku připomínajícího letos 30. výročí „Sametové revoluce“. Kolem Tančícího domu jsme se vraceli na ubytování a večer vyrazili zdolat nástrahy bobové dráhy. J

Druhý den ráno jsme prohlídku začali v prostorách Poslanecké sněmovny, kde jsme měli možnost nahlédnout přímo do prostor, kde zasedají naši poslanci. Nerudovou ulicí jsme došli na Hrad, kde nás ve 12 hodin čekala komentovaná prohlídka katedrály sv. Víta a Starého paláce. Za zmínku stojí jezdecké schody do Vladislavského sálu nebo okno defenestrace. Pak následovala procházka kolem Strahovského kláštera k Petřínu a zubačkou jsme sjeli dolů.  V podstatě jsme prošli celou „královskou cestu“, akorát opačně – od Hradu k Prašné bráně. Opět nechyběla zastávka na Karlově mostě nebo u Orloje. Večer nás čekala ještě netradiční noční Praha s mýty a legendami. V noci se někteří nestačili divit, kolik odšlapaných kroků ukazoval mobil.

Poslední den našeho pobytu jsme zahájili v Ateliérech seriálu Ulice v Hostivaři a v odpoledních hodinách se vydali prozkoumat obchodní centrum Chodov. Byli jsme rádi, když jsme v pět odpoledne nasedli do vlaku a pohodlně se dovezli (sice se zpožděním) až do Uh. Brodu.

Věříme, že tento výlet obohatil naše deváťáky nejen po stránce kulturní, ale také společenské.