Aktualita: 24. 5. 2023 – ŠKOLNÍ VÝLET

Datum: 14.06.23

Ve středu 24. května se žáci 1., 2., 3. tříd vydali na výlet. První zastávka byla v leteckém muzeu v Kunovicích. Děti se mohly podívat do nitra letounů, poslouchat radiokomunikaci posádek a nasát leteckou atmosféru.

Hlavní cíl našeho výletu byl dobrodružný zábavně vzdělávací park Šmoulové – Magický svět. Děti si mohly prohlédnout šmoulí vesnici, houbové domečky a kouzelný les, který jim nabízel mnoho objevů a interaktivních dobrodružství. Také mohly zjistit, kterému ze šmoulů se nejvíce podobají a naučit se mluvit šmoulí řečí. Hlavně se však všichni společně a hravou formou dozvěděli o tom, jak chránit nejen šmoulí, ale i ten náš lidský les.

Žáci 4., 5., 6. tříd navštívili zábavný vědecký park VIDA u brněnského výstaviště. Děti si měly možnost zábavnou formou vyzkoušet spoustu hravých interaktivních exponátů. Něco nového se dozvěděly a přitom se zabavily.

Navštívili také šmoulí vesnici a kouzelný les. Spolu s malými šmouly jsme prožili napínavé dobrodružství o záchraně přírody. Mohli jsme nahlédnout do houbových domečků v nadživotní velikosti, uvařit si kouzelný lektvar nebo se proletět na čápovi.