Aktualita: BOBŘÍK INFORMATIKY

Datum: 21.11.19

Bobřík informatiky je celonárodní soutěž, která je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií, klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti, vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce. Soutěžení probíhá na počítačích, v počítačové učebně školy.

V kategorii Mini (4. a 5. ročník) zvítězil Jáchym Matěk před Barborou Vaškových a Pavlínou Kadlčíkovou, všichni z 5. třídy.

V kategorii Benjamín (6. a 7. ročník) zvítězila Dita Kozelková, druhá byla Nora Ondrová a třetí Jan Miškar, všichni ze 7. třídy.

V kategorii Kadet (8. a 9. ročník) zvítězil Jakub Karlík před Josefem Mikulcem, oba z 8. třídy, na třetím místě se umístili Mikuláš Kapsa a Zuzana Dudková z 9. třídy.

Vítězům gratulujeme!