Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: ETW PROJEKTY V CÍLOVÉ ROVINCE

Datum: 08.06.21

Blíží se konec školního roku a též finišují práce na projektech. Co se nám během uplynulé doby podařilo?

The Guardians of The Local Heritage

Ochránci kulturního dědictví zapracovali na společné knize legend. Naši žáci si vymysleli povídání o J. A. Komenském a svoji literární část doplnili obrázky. Prožili také online setkání s francouzským rodákem, který se rozpovídal o životě ve Francii. Milým překvapením byla obálka, kterou k nám doputovaly dopisy od našich polských partnerů a dárek – odznak pro strážce kulturního dědictví, kterým se pyšní všichni účastníci projektu. Na odznaku je vítězné logo celého projektu.

A Kaleidoscope of Children’s Favourites

Tento velice pestrý projekt nakoukl do všech možných zákoutí dětské duše. Žákům byly nabídnuty aktivity spojené s oblíbenými dětskými hračkami, příběhy a pohádkami, děti se staly kuchaři, připravily oblíbený ovocný nápoj, představily své oblíbené domácí zvíře, naučily se základní fráze z jazyků našich projektových partnerů, vymyslely společný příběh s ilustrací. Jednou z nejatraktivnějších aktivit bylo setkání s rumunským hercem, kdy děti tancovaly, kreslily a hodně se nasmály.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2022 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek