Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: 18. 6. 2021 – EXKURZE VE FIRMĚ RUMPOLD

Datum: 24.06.21

V pátek 18. června se třída 6. A zúčastnila exkurze v rámci eTwinningového projektu, který se zabývá recyklací. Navštívili jsme skládku komunálního odpadu na Prakšické, kde se žáci dověděli, jak se skládka zakládá, co se na ni vozí, jak se zhutňuje. Dále zjistili, že i tady se ještě třídí sklo, dřevo, upravuje kontaminovaná zemina a že zde „kalifornské žížaly“ pomáhají vyrobit vermikompost. Pak jsme se pěšky přesunuli do Uherského Brodu na Vazovou, kde jsme měli možnost vidět třídění plastů. To probíhá ručně. Po této návštěvě věříme, že už všichni budou vědět, co do plastů patří a co ne. A vážit si každé práce. Děkujeme firmě Rumpold a rodině Bobčíkové za zajištění této exkurze.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2023 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek