Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: PODZIM S INDIÁNY Z 2. B

Datum: 28.10.21

V rámci tématu celoroční hry se malí Indiáni setkali s (téměř) skutečnými Indiány. Poslechli jsme si velmi zajímavé a poutavé povídání o zvyklostech indiánských rodin, o jejich životě, práci, seznámili se s různými druhy oblečení, pomůcek a nářadí, s dětskými hračkami i vybavením kuchyně. Pochutnali jsme si na sušeném masu, jablíčkách a nechyběly ani ořechy. Moc děkujeme za skvělé setkání!

Indiáni z 2. B propojili znalosti dějin s tvořením všeho druhu, a tak vznikla nádherná knížka na klín – leporelo, tematicky věnované patronu České země – sv. Václavu. Děti vždy tato práce velmi baví.

Nechali jsme se inspirovat návštěvou u Indiánů a jejich jednoduchými recepty. Vznikl nápad – co tak to vyzkoušet taky? A protože se Indiáni nikdy ničeho nebojí, nachystali jsme si dýni, brambory, mrkev a cibuli a pustili se do vaření. Panečku, to byly dobroty! Polévka i zapékaná dýně si zaslouží svůj recept – INDIÁNSKÝ PODZIM NA TALÍŘI.

Indiáni ze 2. B oslavili státní svátek vzniku Československa výrobou knížky na klín. I když jsme ještě malí, už toho spoustu víme – jméno prvního prezidenta, poznáme první státní znak, poznáme malý a velký státní znak, hymnu, nejvyšší horu i nejširší řeku. Nakonec jsme vymysleli 4 vyznamenání, které předáme svým významným lidem – za lásku, za péči, za záchranu života, za ochranu přírody. Výroba leporela nás vždycky velice baví.

Indiáni si vyzkoušeli několik technik tvoření s tématem podzimu – barevné křídy, stříhání, lepení. Všechny výtvory jsou úžasné…

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2022 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek