Aktualita: JAZYKOVÉ OLYMPIÁDY

Datum: 24.04.23

Na naší škole se žáci zúčastňují také olympiád v anglickém a německém jazyce. Ve školním kole měli žáci nejdříve za úkol prokázat porozumění písemnému zadání – poslech, čtení, gramatika a slovní zásoba. Poté nejlepší obhajovali svou schopnost dorozumět se a hovořit na vybrané téma při ústní části.

V anglickém jazyce se na 1. místě v kategorii IA umístila Stella Hanáková, následována Tomášem Jurákem a Matějem Šmídem (všichni ze 7. B).

V kategorii IIA se na 1. místě umístil Marek Reich z 9. A, na 2. místě skončil Matyáš Samuel Daněk z 9. B a medailové pozice uzavírá Jiří Miškar z 8. B.

V olympiádě z německého jazyka se na 1. místě umístil Adam Petráš z 9. A, následován Markem Reichem z 9. A a Dominikem Škrabálkem z 9. B.

Vítězové školního kola se postupně zúčastnili také okresních kol v Uh. Brodě a Uh. Hradišti. Mohli si tak porovnat své schopnosti a dovednosti se svými vrstevníky. I když nedosáhli stupně vítězů, byla to pro ně cenná zkušenost a poznání, že člověk na sobě musí pracovat neustále. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.