Akce školy

Datum: 06.12.22

PŘÍPRAVA NA ZIMU

Datum: 05.12.22

Prvňáčci rádi tvoří, a tak v 1. A vyráběli krásné zimní čepičky, ve kterých to všem velice slušelo.

U zpívání písničky Grónská zem nebyla vůbec zima.

Šesťáci se připravují na zimní radovánky tvorbou látkových sněhuláků.

6. 12. 2022 – VÁNOČNÍ JARMARK S KONCERTEM

Datum: 01.12.22

LABORATORNÍ PRÁCE V PŘÍRODOPISU

Datum: 01.12.22

Žáci 6. ročníku praktickou činností pozorovali a zopakovali si rostlinnou buňku. Ověřili si své znalosti a zdokonalili dovednost pracovat s mikroskopem.

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 28.11.22

V listopadu jsme v I. oddělení zavítali do pohádky „Ferda mravenec„. Čekalo nás plno dobrodružství. Nejprve jsme si Ferdu ztvárnili v papírové podobě, a poté vyrazili do lesíka za hřištěm, abychom mu postavili domeček z přírodnin. Některé děti vytvořily Ferdův domeček v zavařovací sklenici.

V dalších dnech jsme se zaměřili na brouky, Ferdovy kamarády, které na své dobrodružné cestě potkával. Děti poznávaly různé druhy brouků – kovaříka, zlatohlávka, tesaříka, chrobáka, mandelinku a roháče. V příběhu se nám objevili i motýli, a tak jsme se o nich něco dozvěděli a pár se jich i naučili.

Na podzim slavíme ve družině jak Halloween, tak svátek zemřelých. Nejprve jsme si s dětmi vyzdobily družinu papírovými příšerkami a druhý den měly děti připravena různá stanoviště, kdy si mohly vyzkoušet hod míčku do kbelíku, skoky do obručí na jedné noze, skládání puzzle a další aktivity.

Na svátek zemřelých neboli dušičky jsme si zapálili svíčku a tiše vzpomínali na blízké zemřelé. Taky si děti mohly vymalovat kreslenou svíčku, nebo poskládat svíčku z korálků a nechat si ji zažehlit.

STÁTNÍ SVÁTEK VE 3. B

Datum: 24.11.22

Den boje za svobodu 17. 11. jsme se studenty oslavili výrobou plakátu. Děti práce moc bavila.