Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktuality

ETW PROJEKT – ETWINS REFLECTION

Datum: 19.01.23

Projekt žáků sedmé třídy se zabývá světlem a odrazem v různých interpretacích.  Klíčovým slovem je slovo ODRAZ. Děti budou mít za úkol reflektovat přírodu, umění, kulturu, vědu a přátelství. Budou se řídit heslem: DÍVEJ SE A VNÍMEJ SVĚT KOLEM SEBE.

V prvním úkolu měli žáci vytvořit avatary, kterými se představili.

HAVÁRIE NA DOLNÍ ŠKOLE

Datum: 19.12.22

Nepříjemné překvapení si připravila budova dolní školy ve čtvrtek 15. prosince. Došlo k prasknutí topenářského potrubí a následnému vytopení třídy 4. B včetně poškození stropu v tělocvičně. Žáci 4. B mají dočasně přesunutou výuku do budovy horní školy.

VÁNOČNÍ KONCERT S JARMARKEM

Datum: 18.12.22

Krásné naladění na Vánoce přinesl vánoční jarmark a koncert žáků naší školy s písničkovým pásmem motivovaným pohádkami. Poděkování patří všem, kteří se na organizaci této tradiční školní akce podíleli. Videozáznam je k dispozici zde: Vánoční koncert ZŠ Nivnice_2022

PRACOVNÍ ČINNOSTI V ADVENTU

Datum: 09.12.22

Adventní čas si každoročně připomínáme i ve škole tvorbou adventních věnců, které děvčata pak prezentují na Vánoční výstavě v Besedě. Letos holky ze 7. ročníku kombinovaly přírodniny, děvčata z 8. ročníku použila jako základ organzu.


A tvořili jsme i na vánoční jarmark.

EXKURZE

Datum: 09.12.22

Devátá třída s sebou přináší první důležité rozhodování. Co dál? Na kterou školu se vydat? Pomoci může projekt Technický jarmark, který představuje firmy a střední školy. V rámci tohoto projektu se naši deváťáci rozjeli do České zbrojovky v Uherském Brodě a do firmy MORAVIA CANS Bojkovice, aby si udělali představu, jak reálně probíhá výroba. Exkurze se žákům líbila a byli překvapeni, jak dobře vybavené firmy v našem regionu máme.

Vážní zájemci z řad deváťáků se ve čtvrtek 24. 11. 2022 zúčastnili exkurze pořádané Nemocnicí v Uh. Hradišti. Žáci se nejdříve seznámili obecně s obory, které je možné studovat, poté si prakticky vyzkoušeli hygienu rukou, které jsou „pracovním“ nástrojem každého zdravotníka. Nahlédli do fungování dětského oddělení – jak ambulantní, tak lůžkové části a prošli i hematologicko-transfúzním oddělením, kde se dověděli zajímavosti o zpracování krve. Vyzkoušeli si, jaké je to strávit nějaký čas v -30oC, kde se skladují oddělené složky krve. V neposlední řadě měli možnost také nahlédnout do technického zázemí nemocnice a vidět fungování „potrubní“ pošty. Byl to zážitek!

6. 12. 2022 – VÁNOČNÍ JARMARK S KONCERTEM

Datum: 01.12.22

© 2023 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek