Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktuality

28. 6. 2021 – PODĚKOVÁNÍ DEVÁŤÁKŮ UČITELŮM

Datum: 03.07.21

Žáci devátého ročníku se rozloučili s učiteli krásnými slovy a kytičkou. Přejeme našim deváťákům hodně radosti při dalším studiu na středních školách.

25. 6. 2021 – POMÁHÁME POTŘEBNÝM

Datum: 25.06.21

POMÁHÁME POTŘEBNÝM

Živelná pohroma v obcích na Hodonínsku, která se odehrála 24. června, paralyzovala běžný život obyvatel. Jak situace v obcích vypadá, není třeba popisovat, jsou toho plná média. Lidé se během okamžiku ocitli v tak tíživé situaci, v jaké by jistě nechtěl ocitnout nikdo z nás. V obcích bude potřeba různorodá pomoc, především pak finanční.

Naše škola dobrovolnou finanční sbírkou podpoří postižené obce.

Jsme s vámi! Zaměstnanci a ředitelka ZŠ a MŠ J. A. Komenského Nivnice

10. 6. 2021 – KRÁSY KVĚTNATÉ LOUKY

Datum: 13.06.21

Květnatá louka naší školní zahrady je krásně rozkvetlá. Podívat se na její krásu přišly i děti z mateřské školy. 

8. 6. 2021 – OSÁZENÍ EXPOZICE PTAČÍHO KRMIVA

Datum: 13.06.21

Pracovní činnosti si hoši 9. ročníku užili na čerstvém vzduchu naší školní zahrady. Vysadili kukuřici a slunečnici v expozici ptačího krmiva, abychom na podzim mohli vyrábět ptačí zob. 

ETW PROJEKTY V CÍLOVÉ ROVINCE

Datum: 08.06.21

Blíží se konec školního roku a též finišují práce na projektech. Co se nám během uplynulé doby podařilo?

The Guardians of The Local Heritage

Ochránci kulturního dědictví zapracovali na společné knize legend. Naši žáci si vymysleli povídání o J. A. Komenském a svoji literární část doplnili obrázky. Prožili také online setkání s francouzským rodákem, který se rozpovídal o životě ve Francii. Milým překvapením byla obálka, kterou k nám doputovaly dopisy od našich polských partnerů a dárek – odznak pro strážce kulturního dědictví, kterým se pyšní všichni účastníci projektu. Na odznaku je vítězné logo celého projektu.

A Kaleidoscope of Children’s Favourites

Tento velice pestrý projekt nakoukl do všech možných zákoutí dětské duše. Žákům byly nabídnuty aktivity spojené s oblíbenými dětskými hračkami, příběhy a pohádkami, děti se staly kuchaři, připravily oblíbený ovocný nápoj, představily své oblíbené domácí zvíře, naučily se základní fráze z jazyků našich projektových partnerů, vymyslely společný příběh s ilustrací. Jednou z nejatraktivnějších aktivit bylo setkání s rumunským hercem, kdy děti tancovaly, kreslily a hodně se nasmály.

NOVÉ APLIKACE BĚHEM ONLINE VÝUKY

Datum: 27.05.21

O tom, že byla distanční výuka náročná, asi nepochybuje nikdo. Snažili jsme se však dětem tento čas v hodinách jazyků zpříjemnit novými aplikacemi, které jsme zkoušeli.

Hráli jsme hry na slovíčka – quizlet live, zkoušeli jsme různé kvízy – wordwall.com, kahoot.com, žáci tvořili komiksy.

Společně jsme se mohli vysdílet, vyčmárat, vypsat  na jamboard,com. Také jsme tvořili slovní mraky nebo se učili hlasovat. Hráli jsme online verzi hry město – jméno – zvíře – věc.  A některými aplikacemi obohatili zase žáci nás – př. Animaze.

Pokoušeli jsme se propojit i mezipředmětové vztahy – vytvořit interaktivní mapu na padletu.

Rozmlouvali jsme postavičky.

Kódovali jsme úkoly nebo zadání. Schválně, jestli zvládnete rozluštit následující:

Zkrátka snažili jsme se výuku si zpříjemnit, jak se dalo.😊

© 2021 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek