Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktuality

ANGLICKÉ DIVADLO

Datum: 15.04.24

Žáci 4. – 9. ročníku měli možnost zhlédnout dvě představení v angličtině. Pan Nielson – rodilý Australan – si pro mladší publikum připravil divadlo s názvem Bilby´s Bush Adventures. Nejprve se naučili slovní zásobu spojenou s Austrálií a poté si s naučenou slovní zásobou zahráli příběh. Na dětských tváří bylo vidět, že se program setkal s nadšením. Starší žáci se seznámili s historií Austrálie, poznali jedinečnost flóry a fauny, mohli si zahrát na didgeridoo a ochutnat vegemite – hnědou pomazánku, kterou si Australani dávají s toastem ke snídani.

Děkujeme SRPŠ za zaplacení vstupného.

 

WOCABEE SOUTĚŽ

Datum: 11.04.24

Naše škola se zapojila do vánoční i velikonoční soutěže pořádané společností Wocabee. Jednalo se o procvičování slovíček s možností výhry. Ani jsme netušili, že se na nás usměje štěstí. Helence Hrašákové z 8. A se před Vánoci podařilo vyhrát pro školu dotykový interaktivní monitor. Maximum nahraných bodů měla Terka Bradáčová ze 7. A – té se podařilo za měsíc procvičování získat až 28 275 bodů, což hluboce obdivujeme.

A po velikonočním procvičování a následném losování získává celá naše škola zdarma licenci na 5 měsíců.

Děkujeme všem, kteří se zapojili a díky kterým jsme tyto výhry získali. S chutí do dalších výzev.

15. 2. 2024 – Nová školní jídelna

Datum: 15.02.24

Původní vybavení školní jídelny dosloužilo a nahradilo je nové – krásné, stylové a barevné židle a jídelní stoly. Žáci přidali ruku k dílu, pomohli se stěhováním a šikovní hoši také se smontováním stolů. Školní jídelně to nyní velmi sluší.

22. 12. 2023 – VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ

Datum: 31.12.23

V pátek 22. 12. 2023 se žáci a učitelé horní školy sešli na chodbě, aby si společně zazpívali a naladili se na Vánoce. Každoroční tradice byla letos zpestřena zpěvem vánočních písní v cizích jazycích, které ve škole vyučujeme. Například v angličtině jsme se potěšili písní Last Christmas

Zástupci školního parlamentu vyhodnotili soutěž v pečení vánočního cukroví. Všem účastníkům předali drobné ceny. Vítězná družstva přebrala zlatou, stříbrnou a bronzovou vařečku.

7. 12. 2023 – SENZORICKÁ DRÁHA

Datum: 07.12.23

Žáci školní družiny mají novou radostnou zábavu – senzorickou dráhu. Chodbu oživily barevné a různorodé polepy, na kterých žáci mohou hravě dovádět a současně rozvíjet pohybovou obratnost, postřeh a soustředění. 

6. 12. 2023 – MIKULÁŠ VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ

Datum: 07.12.23

Mikulášskou nadílku a výborný oběd našim žákům uvařily paní kuchařky – čertice a andělíčci. Děkujeme za nadílku!

© 2024 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek