Olympiády a soutěže

29. 6. 2021 – MEZITŘÍDNÍ ZÁVODY V LEHKÉ ATLETICE

Datum: 02.07.21

Po roční odmlce, kterou způsobil zákaz sportování, jsme opět obnovili tradici a s radostí a nadšením jsme se v úterý sešli na našem hřišti k dlouho očekávaným MEZITŘÍDŇÁKŮM. Byli jsme zvědaví, jak to po tak dlouhé odmlce zvládneme. A zvládli jsme to nadmíru dobře.

Závodníci podávali skvělé výkony a nebylo ani znát, že se skoro rok a půl nesmělo cvičit. Na závody dorazilo velké množství diváků, také se ukázali bývalí žáci, kteří si zavzpomínali na své účinkování na těchto závodech.

O překvapení nebylo nouze a z medailových míst se radovali nečekaní vítězové.

Vítězové jednotlivých disciplín:

60 m – Josef Mikulec 7,9 s a Eliška Mahdalová 8,7 s

Skok daleký – Martin Zálešák 513 cm a Anna Mášová 388 cm

Skok vysoký – Josef Mikulec 163 cm a Marika Mahdalová 145 cm

Hod míčkem – Adam Petráš 46,40 m a Jolana Volná 32,20 m

Vrh koulí – Michal Zámečník 10,20 m a Anna Máčalíková 8,45 m

600 m – Marika Mahdalová 2:00 min

1000 m – Kryštof Janča 3:20 min

Štafeta – 9. B děvčata 36,5 s, 9. A chlapci 33,7 s

Děkujeme SRPŠ za sladkou odměnu pro všechny žáky, zmrzlinový kornout byl příjemným ochlazením.

PÍŠU POVÍDKY, PÍŠU BÁSNĚ

Datum: 01.07.21

I v letošním roce měli naši žáci možnost vyzkoušet své spisovatelské schopnosti v soutěži Píšu povídky, píšu básně, tentokrát na téma Pod rouškou. Chválíme ty, kteří se do soutěže zapojili, a blahopřejeme Jiřímu Miškarovi za 3. místo ve své kategorii.

16. 6. 2021- EUROREBUS

Datum: 20.06.21

Pěkný úspěch zaznamenala třída 9. A, která postoupila v této vědomostní zeměpisné soutěži do celorepublikového finále, které obvykle probíhá v Praze. Letos se ovšem ze známých důvodů soutěžilo on-line. Ve středu 16. června jsme proto zasedli k počítačům, kde vybraní zástupci třídy vyplnili 36 otázek v časovém limitu 35 minut.

V konkurenci 85 základních škol a gymnázií obsadila naše třída 9. A výborné 14. místo. Všem gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů ve studiu na střední škole.

HÝBEME SE HEZKY ČESKY

Datum: 19.06.21

Náš školní sportovní klub při Základní škole a mateřské škole Nivnice je přihlášen do celorepublikové soutěže – Hýbeme se hezky česky. Garantem je Penny Market s.r.o., který vítězům věnuje hodnotné ceny.

Pro co nejlepší umístění potřebujeme hlasy od všech, kteří našemu klubu fandí nebo se mu líbí, že se děti hýbou a účastní se různých závodů (turnajů).

Proto prosím hlasujte online na stránkách www.hybemesehezkycesky.cz pro náš ŠKOLNÍ SPORTOVNÍ KLUB WOLVES NIVNICE. Z každé IP adresy bude možné posílat hlas jedenkrát každý den do 30. 6. 2021.

DĚKUJEME VŠEM!

MĚSÍČNÍ VÝZVA NA KVĚTEN – KOMENIOVO PUTOVÁNÍ

Datum: 18.06.21

Během měsíce května měli žáci 2. stupně podniknout výlet nebo vycházku po našem okolí nebo kdekoliv jinde, kde se mohl pohybovat J. A. Komenský. Děti mohly jít pěšky, na kole, na kolečkových bruslích, s rodinou, kamarády, se svými mazlíčky nebo jen sami. Zdolanou trasu měly stručně popsat a změřit. Zdolané kilometry jsme poté sečetli a vyhlásili nejúspěšnější třídu. Stala se jí 7. B, která ušla 400,5 km.

16. 6. 2021 – KOMENSKÝ DO TŘÍD

Datum: 18.06.21

Žáci z II. oddělení ŠD vyrobili pohádkovou knihu „Vilda jede na výlet“, která pojednává o J. A. Komenském.

V soutěži „Komenský do tříd“ získali za vytvoření knížky krásné 2. místo. Gratulujeme!