Olympiády a soutěže

POHÁR ROZHLASU

Datum: 17.05.24

OKRESNÍ KOLO – 3. 5. 2024

Ani deštivé ráno nás nepřipravilo o pěkný úspěch mladších žaček, které obsadily 3. místo v jedné z největších atletických soutěží. Ani chlapci se neztratili a do poslední disciplíny bojovali o stupně vítězů. Nakonec chybělo pár bodíků, ale také 5. místa mladších a starších žáků jsou velice pěkná. Starším žačkám se nedařilo a ukončily pouť těmito závody na posledním 10. místě. Startovalo 10 škol a v každé disciplíně závodilo až 30 atletů.

KRAJSKÉ KOLO – 15. 5. 2024

Krásné slunečné počasí provázelo krajské kolo Poháru rozhlasu v Uherském Hradišti, do něhož se probojovaly mladší žačky. Děvčata obsadila v konkurenci sportovních škol zaměřených na atletiku pěkné 7. místo. I přes pokaženou štafetu holky zabojovaly a vylepšily své osobní výkony, což vedlo i k vylepšení celkového součtu bodů z 4096 na 4400 pro družstvo oproti okresnímu kolu. Sára Kočicová obsadila 3. místo ve skoku dalekém výkonem 456 cm a Karolína Bartošová získala také 3. místo ve skoku vysokém za 142 cm. Startovalo 10 škol z kraje.

Nivnici reprezentovaly Sára Kočicová, Karolína Bartošová, Nela Jančová, Adéla Mikuličková, Nikola Trtková, Karolína Vaškových, Tereza Prusenovská, Jůlie Jančová, Šárka Kročilová a Aneta Bobčíková.

FOTBALOVÝ TURNAJ MC DONALD´S CUP

Datum: 10.05.24

OKRSKOVÉ KOLO – UHERSKÝ BROD

Mladší kluci (1. – 3. tř.) vyhráli ve skupině všech 5 utkání a postoupili do okresu z 1. místa.

Sestava: Dominik Ligas, Norbert Michalec (2. A), Filip Mikulec (2. B), Robin Kment, Jakub Kratěna, Simon Aubrecht, Dominik Ševčík (3. A), Martin Petlach (3. B)

Starší (4. – 5. tř.) prohráli jen 1 zápas s vítězem skupiny Dolním Němčím. Bohužel remíza s hráči Mariánského Náměstí znamenala postup pro Broďany, kteří měli lepší skóre.

Sestava: Filip Rokyta, Martin Rybnikář, Štěpán Ryška (4.A), Marián Pitner (4.B), Patrik Úředníček, Tadeáš Láska, Denis Rokyta, Sebastián Vrága

Mladším i starším chytal Sebastián Koktavý, žák 3. B.

OKRESNÍ KOLO – UHERSKÉ HRADIŠTĚ

8 nejlepších týmů z 26 v celém okrese si poprvé v historii turnaje zahrálo na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty. A to den poté, co Slovácko hostilo pražskou Spartu. Kluci měli těžkou skupinu včetně ZŠ Sportovní Uh. Hradiště, ale snažili se a uhráli remízu 2:2 s Mistřicemi a se Stráním Květná těsně prohráli 1:2. To na semifinále nestačilo, ale už samotná účast v okresním kole byla úspěchem a kluci měli velký zážitek.

25. 4. 2024 – OKRESNÍ KOLO ŠTAFETOVÉHO POHÁRU

Datum: 26.04.24

Do Uherského Hradiště přijelo 8 škol, za každou běželo 8 dívek a 8 chlapců, žáků 1. – 5. ročníku. Nejdřív běželi mladší 8 x 100 m a starší 8 x 100 m. Po přestávce, kdy probíhaly doplňkové disciplíny skok z místa a hod medicinbalem, pak smíšené štafety 8 x 200 m. Všichni naši se snažili zaběhnout co nejlépe, ale v konečném součtu všech časů jsme skončili na 7. místě před Jalubím. Zvítězila ZŠ Sportovní Uherské Hradiště před Bojkovicemi a Hlukem.

Přesto jsme do Nivnice dovezli zlatou medaili. V doplňkových disciplínách v hodu medicinbalem v kategorii mladších dívek (32 účastnic) zvítězila Vaneska Májková z 2. B úžasným výkonem 7,30 m.

Bylo to velmi milé překvapení a radost na závěr náročného dopoledne.

22. 4. 2024 – OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

Datum: 23.04.24

Okresní kolo proběhlo v Uherském Brodě ve sportovní hale. Závodilo se ve čtyřech disciplínách – trojskoku, hodu medicimbalem, skoku přes švihadlo a leh – sedech po dobu dvou minut. Soutěže se účastnilo 12 družstev z okresu Uherské Hradiště. Naše družstvo skončilo na 6. místě. V soutěži jednotlivců Vlado Nykolyshyn obsadil 2. místo a Alička Škrabálková 6. místo.

Oba ve své kategorii postoupili do krajského kola do Otrokovic.

Těsně za postupem ve svých kategoriích skončili na 4. místě Martin Mikeska, 5. Filip Bršlica a 6. Daniel Bradáč. 9. místo obsadil Adam Kelíšek. Další umístění děvčat: 8. místo Karolína Vaškových, 11.  Denisa Zámečníková, 12. Marie Kůdelová, 13. Šárka Kročilová, 14. Míša Liznová, 15. Anna Pražanová, 16. Zuzana Čertíková.

Alice Škrabálková vyhrála doprovodný kvíz o OH v Paříži a odnesla si reprezentační tričko.

17. 4. 2024 – MINIFOTBAL

Datum: 22.04.24

Fotbalového turnaje v Uherském Hradišti se zúčastnilo osm družstev. Kluci se postupně utkali se Starým Městem, které porazili 3 : 2, Polešovice zdolali 3 : 0 a se Slováckem prohráli 1 : 7. Ve skupině skončili druzí a semifinále hráli s Hlukem, který vyhrál druhou skupinu. Od této chvíle nás štěstěna opustila. V normální hrací době zápas skončil 1 : 1 a na penalty jsme prohráli 2 : 3. V bitvě o třetí místo s Uherským Brodem klukům 2x stála v cestě za gólem branková konstrukce. V posledních vteřinách po nedorozumění naší obrany zaplul odkopnutý balon od soupeře do naší branky a prohra 0 : 1 poslala naše fotbalisty až na 4.místo.

Pořadí: 1. Slovácko, 2. Hluk, 3. Uh. Brod, 4. Nivnice, 5. Staré Město, 6. Polešovice, 7. Na Výsluní UB, 8. Katolická UB

WOCABEE SOUTĚŽ

Datum: 13.04.24

Naše škola se zapojila do vánoční i velikonoční soutěže pořádané společností Wocabee. Jednalo se o procvičování slovíček s možností výhry. Ani jsme netušili, že se na nás usměje štěstí. Helence Hrašákové z 8. A se před Vánoci podařilo vyhrát pro školu dotykový interaktivní monitor. Maximum nahraných bodů měla Terka Bradáčová ze 7. A – té se podařilo za měsíc procvičování získat až 28 275 bodů, což hluboce obdivujeme.

A po velikonočním procvičování a následném losování získává celá naše škola zdarma licenci na 5 měsíců.

Děkujeme všem, kteří se zapojili a díky kterým jsme tyto výhry získali. S chutí do dalších výzev.