Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: SPORTOVNÍ AKCE V DUBNU

Datum: 21.04.23

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ

Kluci na těchto závodech dosáhli na pěkný úspěch, když obsadili 2. místo za favorizovanou vítěznou školou Sportovní UH, starší obsadili 4. místo za Bojkovicemi, Sportovní UH a těsně za St. Městem. Děvčata skončila na 6. místě. Všem gratulujeme za reprezentaci školy a chlapcům držíme palce v krajském finále.

OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

V pátek 21. dubna proběhlo v Uherském Brodě pod vedením naší úspěšné olympioničky Šárky Kašpárkové okresní kolo v olympijském víceboji. Soutěžilo se v pěti disciplínách: trojskok, hod medicimbálem, kliky, skoky přes švihadlo a v běhu na 1000 m nebo driblinku na čas. Výrazného úspěchu dosáhl Adam Petráš, který obsadil 3. místoEster Jónová obsadila 4. místoTobiáš Lukeš 6. místoDaniel Bradáč a Adam Kelíšek 8. místo. Ostatní se umístili ve druhé nebo třetí desítce. Družstvo obsadilo 8. místo.

Školu reprezentovali tito závodníci: A. Petráš, O. Karlík, D. Bradáč, F. Bršlica, T. Lukeš, A. Kelíšek, F. Šlapal,E. Jónová, A. Aubrechtová, J. Volná, M. Liznová, A. Pražanová, M. Kůdelová, Z. Čertíková.

VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ

Okresní finále ve volejbale starších žákyň se konalo 19. dubna v Bojkovicích. Dívky obsadily 2. místo za vítězným Uherským Brodem, se kterým prohrály ve vyrovnaných setech 0:2, a před Bojkovicemi a Bánovem, které porazily 2:0.

MINIFOTBAL STARŠÍCH ŽÁKŮ

Okresní finále v minifotbalu starších žáků se konalo 18. dubna v Uherském Hradišti. Turnaje se zúčastnilo deset družstev rozdělených do dvou skupin. Naši se utkali s Uherským Ostrohem, který porazili 1 : 0, se Starým Městem remizovali 0 : 0, s Uherským Brodem prohráli 0 : 1 a se Slováckem 0 : 9. Ve skupině obsadili čtvrté místo a celkově 7. místo.

Pořadí: Slovácko A, Bojkovice, Slovácko B, Staré Město, Uherský Brod, Šumice, Nivnice, Polešovice, Uherský Ostroh, I. UB.

Kluci ale bojovali, i když byli nejmladší a nejmenší.