Aktualita: 18. 11. – EXKURZE – DUKOVANY

Datum: 18.11.10

Na naší škole se stalo tradicí, že se žáci devátého ročníku zúčastňují v rámci výuky fyziky a zeměpisu exkurze v jaderné elektrárně Dukovany a vodní elektrárně Dalešice.

Letos jsme vyjeli 18. listopadu. Počasí nebylo právě ideální, bylo poměrně chladno a foukal nepříjemný vítr.

Řidičem našeho autobusu byl bývalý pan učitel, který organizuje a provází návštěvníky místy naší trasy už delší dobu. Vyprávěl nám velké množství zajímavých věcí o místech, kterými jsme projížděli, a ukázal nám pozoruhodnou step u vesnice Mohelno, kde se vyskytují vzácné druhy rostlin a odkud je krásný výhled na okolní krajinu.

Málokdo se jen tak dostane do jaderné elektrárny. Součástí exkurze byla projekce filmu a prohlídka s výkladem o provozu elektrárny, samozřejmě se simulací zařízení.

Dalešická elektrárna nás zaujala svou velikostí, čistotou interiéru a tím, jak velikou úlohu hraje v rámci systému nejen na Moravě, ale i v celé republice.

Závěr našeho dne tvořila návštěva brněnské Olympie, aby bylo kde koupit „vítané“.

Všem se nám den vydařil.