Aktualita: 7. 3. 2018 – OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL

Datum: 12.03.18

Naše škola je zapojena do projektu Evropské unie Ovoce a zelenina do škol. Děti dostávají dvakrát za měsíc ovoce či zeleninu, součástí projektu je také ochutnávka exotických vzorků. Ve středu 7. března se děti na 1. i 2. stupni seznámily s různými druhy ovoce, jejich vzhledem, chutí, dověděly se o původu těchto druhů i o prospěchu pro náš organismus (avokádo, ananas, mladý kokos, papája, fík, mango, granátové jablko, nashi, pomelo, žlutý meloun, bílá ředkev). Největším překvapením byl mladý kokosový ořech. Děti ochutnaly jak jeho kokosovou vodu, tak i mladý kokos.

Ve 2. B ve výtvarné výchově děti kreslily zátiší s ovocem, ovoce pak ho ochutnávaly a se zavázanýma očima po chuti poznávaly, jaké ovoce jí, děvčátka nestačila mazat na rohlíky pomazánku z avokáda.

Děkujeme učitelům za chystání vzorků a pomazánky.