Aktualita: 9. – 10. 11. 2011 – BOBŘÍK INFORMATIKY

Datum: 12.11.11

Bobřík informatiky je celonárodní soutěž pro žáky základních a středních škol. Letos se soutěže zúčastnilo 19 280 soutěžících. V kategorii Benjamin soutěžilo 6587 soutěžících, v kategorii Kadet 5253 soutěžících.

Soutěží se ve škole, u počítačů. Každý soutěžící řeší elektronický test s 15 otázkami. Bobříka lze ulovit dosažením 150 bodů při testu. Nejde sice o prokázání mrštnosti nebo odvahy, ale o prokázání důvtipu, schopnosti přemýšlet a rozumět světu počítačů.

Ve školním kole v kategorii Benjamin (6. a 7. ročník) zvítězil Richard Zálešák ze 7. A, druhý byl Karel Fojtík z 6. A a třetí místo obsadili Jindřich Mahdal z 6. B a Karolína Navrátilová ze 7. B.

V kategorii Kadet (8. a 9. ročník) zvítězil Josef Mička z 8. A, na druhém místě se umístil Miloslav Šobáň z 8. A a třetí místo obsadila Simona Nevařilová z 8. B.

Vítězům gratulujeme!

Další výsledky: Benjamin, Kadet