Aktualita: KONVERZAČNÍ SOUTĚŽE

Datum: 12.03.13

Ve středu 6. února se žákyně 9. ročníku, Monika Hodulíková a Vendula Smetanová, zúčastnily konverzační soutěže v německém jazyce.

Soutěž se skládala ze tří částí – poslechu, popisu obrázku a rozhovoru s porotou na dané téma. Obě žákyně se umístily na krásném 4. místě. Gratulujeme.

Ve čtvrtek 21. února se Jozef Pecha z 9. A zúčastnil okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce v Uherském Hradišti. První část soutěže se skládala z poslechu a porozumění textu. Ve druhé části následovala konverzace se spoluhráčem na dané téma. Žáci si navzájem pokládali otázky a odpovídali si na ně za přítomnosti rodilého mluvčího.

„Sice jsme nevyhráli, ale tady je hlavní zúčastnit se a získávat nové zkušenosti.“

Jozef Pecha 9. A

O den dříve se s pěkným umístěním zúčastnil olympiády i Jindřich Mahdal ze 7. ročníku.