Aktualita: DEN ZEMĚ

Datum: 28.04.23

V rámci Dne Země se děvčata 7. ročníku vydala v pracovních činnostech podpořit ochranu životního prostředí. A stačilo málo. Vzít pytel, rukavice, partu lidí a vyrazit. Naším cílem bylo okolí cyklostezky a potoka směrem na Volenov. Přestože se této akce účastní spousta lidí, bohužel je na zemi stále co sbírat. I když jsme prošly jen malou část, pevně doufáme, že jsme alespoň na nějakou chvíli přírodě ulevily od lidských odpadků.

Taky naši deváťáci se zapojili do oslav Dne Země. Měli zajímavý úkol – být parťáky dětem ve školce. Před odchodem do školky ještě stihli zaset zeleninu na vyvýšené záhony a zvelebit okolí školy.

Celotýdenní projekt ve 3. B o nutnosti ochrany Země, o třídění odpadu a možné recyklaci, o důležitosti a roli každého z nás byl ukončen krásnou knihou na klín. Studenti bradavické školy jsou opravdové šikulky. Na závěr celého týdne studenti napsali Zemi krátký dopis.

I ve školní družině jsme si celý týden společně připomínali, jak důležité je starat se o naší krásnou planetu Zemi. Tvořili jsme Slunce, shlédli video o koloběhu vody. Ochrana životního prostředí a třídění odpadu bylo téma pro různé pohybové hry. Ve čtvrtek nám počasí přálo a na chvíli jsme se proměnili v zahradníky. Děti ze všech tří oddělení vysázely do školních vyvýšených záhonů různé druhy zeleniny, bylinek a také jahody.

V pátek na děti čekala vědomostní stezka s tajemnou. Za vyřešení osmi úkolů, které byly rozmístěny po školním hřišti, na každého čekala sladká odměna.

V celé škole probíhal od 17. do 21. dubna barevný týden. Děti, žáci i dospělí každý den přicházeli v různě barevném oblečení, ve školní jídelně se podával „barevný“ oběd.

Děkujeme všem, kdo se akcí u příležitosti Dne Země zúčastnil.