Zájmové činnosti v MŠ

Mateřská škola nabízí pro rok 2019/2020 tyto zájmové aktivity:

•  Výtvarný kroužek „Pastelka“

Kdy a kde probíhá: 1 x za 14 dní v pondělí (každý sudý týden) od 15:15 do 16:00 hodin ve třídě Berušky

Vedoucí učitelka: Pakostová Marcela

První lekce začíná (výjimečně v úterý) 15. 10. 2019

Kroužek je určen k rozvíjení fantazie a tvořivosti dětí pomocí široké škály výtvarných technik a s použitím rozmanitých a netradičních materiálů. Kroužek bude probíhat za menší poplatek.

• Fazolinky

Kdy a kde probíhá1 x za 14 dní v úterý (každý sudý týden) od 15:15 do 16:00 hodin ve třídě Myšky
    Vedoucí učitelka: Bc. Beníčková Gabriela, Mahdalová Gabriela, Mgr. Smetanová Anna

První lekce začíná 15. 10. 2019

Národopisný kroužek „Fazolinky“ – kroužek bude probíhat ve spolupráci s Nadačním fondem Dr. Kachníka a Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici. Dětem nabízí zpívání lidových písní, tancování dětských tanců, seznámení s tradičním krojem, besedy, ukázky lidových řemesel apod. Kroužek bude probíhat zdarma.

• Edukačně stimulační skupiny pro děti předškolního věku

Kdy a kde probíhá: 1 x za 14 dní ve středu (každý sudý týden) od 15:15 do 16:00 hodin ve třídě Motýlci

Vedoucí učitelka: Bc. Martináková Kateřina, Pavelková Simona

První lekce začíná 16. 10. 2019

Program byl vytvořen jako intenzivní, systematická příprava pro předškoláky za účelem úspěšného zvládnutí požadovaného trivia – čtení, psaní, počítání. Je sestaven z 10 lekcí, které systematicky rozvíjejí jednotlivé oblasti: jemnou motoriku, grafomotoriku, řeč, myšlení, sluchové vnímání – sluchovou diferenciaci, paměť, analýzu a syntézu slova, zrakové vnímání, zrakovou diferenciaci, prostorovou a pravolevou orientaci, orientaci v čase, početní představy. Při tomto programu je velmi důležitá přítomnost rodiče. Rodič získává náměty pro práci s dítětem a formou praktických ukázek konkrétní inspiraci pro domácí aktivity spojené s přípravou na školu. Současně vidí své dítě při spolupráci s ostatními vrstevníky, vidí, jak reaguje, jak se zapojuje do úkolů, poznává jeho slabé i silné stránky, pozitivně jej stimuluje a povzbuzuje. Kroužek bude probíhat zdarma.

Individuální logopedická prevence

Kdy a kde probíhá: v úterý a ve středu po odpočinku dětí ve třídě Berušky a Motýlci

Vedoucí učitelka: Mgr. Damborská Hana, Ing. Koktavá Eva, Mgr. Ulčíková Martina

• Využití ICT ve vzdělávání (TABLETY)

Kdy a kde probíhá: ve čtvrtek a pátek po odpočinku dětí ve třídě Berušky a Motýlci

Vedoucí učitelka: Mgr. Damborská Hana, Pakostová Marcela, Pavelková Simona, Mgr. Ulčíková Martina

Po dobu trvání kroužků přebírají výše uvedení učitelé za děti odpovědnost. Jakmile kroužek skončí, předají dítě jeho zákonnému zástupci nebo osobě pověřené vyzvednout dítě.