Zájmové aktivity

Mateřská škola nabízí pro rok 2021/2022 tyto zájmové aktivity:

• Výtvarný kroužek „Pastelka“

Kdy a kde probíhá: 1 x za 14 dní v pondělí od 15:15 do 16:00 hodin ve třídě Berušky (každý lichý týden)

Vedoucí učitelka: Pakostová Marcela

První lekce začíná 25. října 2021

Kroužek je určen k rozvíjení fantazie a tvořivosti dětí pomocí široké škály výtvarných technik a s použitím rozmanitých a netradičních materiálů. Kapacita kroužku je maximálně 10 dětí. Bude probíhat za poplatek 300,-Kč.

•  Národopisný kroužek „Fazolinky“

Kdy a kde probíhá1 x za 14 dní v úterý od 15:15 do 16:00 hodin ve třídě Berušky (každý sudý týden)
    Vedoucí učitelka: Bc. Beníčková Gabriela, Mgr. Vaculová Marie

První lekce začíná 19. října 2021

Národopisný kroužek „Fazolinky“ – kroužek bude probíhat ve spolupráci s Nadačním fondem Dr. Kachníka a Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici. Dětem nabízí zpívání lidových písní, tancování dětských tanců, seznámení s tradičním krojem, besedy, ukázky lidových řemesel apod. Kapacita kroužku maximálně 20 dětí. Bude probíhat za poplatek 200,-Kč.

• Edukačně stimulační skupiny pro děti předškolního věku

Kdy a kde probíhá: 1 x za 14 dní ve čtvrtek od 15:15 do 16:00 hodin ve třídě Berušky (každý lichý týden)

Vedoucí učitelka: Bc. Martináková Kateřina, Pavelková Simona

První lekce začíná 14. října 2021

Program byl vytvořen jako intenzivní, systematická příprava pro předškoláky za účelem úspěšného zvládnutí požadovaného trivia – čtení, psaní, počítání. Je sestaven z 10 lekcí, které systematicky rozvíjejí jednotlivé oblasti: jemnou motoriku, grafomotoriku, řeč, myšlení, sluchové vnímání – sluchovou diferenciaci, paměť, analýzu a syntézu slova, zrakové vnímání, zrakovou diferenciaci, prostorovou a pravolevou orientaci, orientaci v čase, početní představy. Při tomto programu je velmi důležitá přítomnost rodiče. Rodič získává náměty pro práci s dítětem a formou praktických ukázek konkrétní inspiraci pro domácí aktivity spojené s přípravou na školu. Současně vidí své dítě při spolupráci s ostatními vrstevníky, vidí, jak reaguje, jak se zapojuje do úkolů, poznává jeho slabé i silné stránky, pozitivně jej stimuluje a povzbuzuje. Kroužek bude probíhat zdarma.

• Jóga pro děti

Kdy a kde probíhá: 1 x za 14 dní ve čtvrtek od 15:15 do 16:00 hodin ve třídě Myšky (každý sudý týden)

Vedoucí učitelka: Stojaspalová Eliška

První lekce začíná 21. října 2021

Rozvoj pohybové, koordinační dovednosti, rovnováhy v klidu i při pohybu, správné držení těla a správné dýchání, schopnost relaxace. Vše hravou dětskou formou. Kapacita kroužku maximálně 10 dětí. Kroužek bude probíhat zdarma.

• Logopedická prevence

Kdy a kde probíhá: po odpočinku dětí ve třídě Berušky a Motýlci

Vedoucí učitelka: Ing. Koktavá Eva, Bc. Martináková Kateřina, Trtková Hana, Bc. Volná Kateřina

• Využití ICT ve vzdělávání (notebook)

Kdy a kde probíhá: ve čtvrtek po odpočinku dětí ve třídě Motýlci

Vedoucí učitelka: Ing. Koktavá Eva, Bc. Volná Kateřina

Po dobu trvání kroužků přebírají výše uvedení učitelé za děti odpovědnost. Jakmile kroužek skončí, předají dítě jeho zákonnému zástupci nebo osobě pověřené vyzvednout dítě.