Výsledek obrázku pro obrázek děti školka kreslený

Mateřská škola se nachází nedaleko středu obce v části Sídliště, v blízkosti obecního úřadu, zdravotního střediska a pošty. Je postavena jako rozlehlá dvoupodlažní budova, kolem které je velká zahrada se vzrostlými stromy, pískovišti a průlezkami. V blízkosti je dětské hřiště, zahrady, pole a příroda, kam poměrně často směřují vycházky dětí.

Provoz mateřské školy byl zahájen 1. 9. 1974. Jejím zřizovatelem byl tehdejší Národní výbor a zaměstnanci patřili pod Okresní úřad Uherské Hradiště. Od roku 1990 se zřizovatelem stala Obec Nivnice. V roce 2003 byli zaměstnanci převedeni k novému zaměstnavateli a vznikla nynější příspěvková organizace – Základní škola a mateřská škola J. A. Komenského.

Budova mateřské školy byla několikrát rekonstruována. V roce 2013 byla provedena výměna oken, zateplení budovy s novou barevnou fasádou. O pět let později bylo vyměněno sociální zařízení, z části podlahoviny a nábytek. Opravy pokračovaly i v následujícím roce 2019, kdy z kuchyně a prádelny, které se od roku 2000 nevyužívaly, vznikla nová třída.

Mateřská škola má pět tříd.

V přízemí jsou tři třídy – Myšky, Sluníčka a Včelky. Třída „Myšky“ patří nejmladším dětem 2 -3 letým. Ve třídě „Sluníčka“ jsou děti ve věku 3 – 4 let, tak jako ve třídě „Včelky“. V přízemí se nachází také školní kuchyně pro přípravu svačin a vydávání obědů, které jsou do mateřské školy dováženy z jídelny základní školy.

V prvním patře jsou dvě třídy – Berušky a Motýlci. Do těchto tříd jsou zařazovány děti ve věku 4 – 6 (7) let. Mezi oběma odděleními je kancelář zástupkyně ředitelky. Součástí každé třídy je herna, lehárna, výdejna stravy, sociální zařízení a šatny pro děti i zaměstnance školy.

Mateřská škola má celodenní provoz od 6.15 do 16.15 hodin.

Motto :Přejeme si, aby každému národu jeho vlastním jazykem bylo vykládáno.“ (Jan Amos Komenský)

Rozdělení tříd v MŠ pro školní rok 2019/2020:

1. třída MYŠKY (děti ve věku 2,5-3 let)

Třídní učitelky: Bc. Beníčková Gabriela

Ing. Koktavá Eva

2. třída SLUNÍČKA (děti ve věku 3-4 let)

Třídní učitelky: Trtková Hana
                              Mgr. Vaculová Marie

3. třída VČELIČKY (děti ve věku 3-4 let

Třídní učitelky: Bačíková Berta
                                                     Bc. Martináková Kateřina
                                         Stojaspalová Eliška