Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Školní družina

I. oddělení     Markéta Kubišová

II. oddělení    Bc. Nikola Chovancová

III. oddělení   Mgr. Jana Solníková
 

Dokumenty ŠD

Vnitřní řád školní družiny: Vnitřní řád školní družiny

Stanovení výše úplaty za ŠD: Úplata za vzdělávání v ŠD

 

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Děti I. oddělení ŠD se mohou v tomto školním roce těšit na širokou škálu aktivit přizpůsobenou ročnímu období a s tím souvisejících svátků, tradic, událostí. Konkrétně lze zmínit např. drakiádu, bramboriádu,  halloween, advent, masopust, Velikonoce, …

V II. oddělení ŠD se školní rok ponese v duchu přírody. Tématem je „ŽIVOT V PŘÍRODĚ“. Zábavnou formou se děti dostanou do světa zvířat, poznají dosud neobjevené. Vše bude doplněno o ochranu přírody, ekologii a podobná témata. Bude toho hodně, už teď se mohou všichni těšit. Děti poznají jak domácí zvířata, tak i ta volně žijící, zavítají do světa ryb a ptáků. Vyzkouší si nejrůznější aktivity, ale samozřejmě budou také odpočívat a hrát si.  

 

V III. oddělení ŠD budou děti cestovat s doprovodem malých Mimoňů po pohádkách v různých zemích a kontinentech světa – v  Česku se zastavíme za Hloupým Honzou, požádáme hrneček, aby nám uvařil, v Dánsku se potkáme s Malou mořskou vílou, potěšíme Ošklivé káčátko a každý měsíc navštívíme jinou část světa. Mimoní kamarádi nás provedou po známých i neznámých pohádkách, seznámíme se se zajímavostmi různých zemí, nenecháme zahálet hlavu ani zbytek těla. 

 

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Letos jsme se v I. a III. oddělení školní družiny rozhodli věnovat ochraně přírody, životního prostředí a recyklaci. Na začátku školního roku jsme se seznámili s chodem školy a řekli jsme si něco málo o základech recyklace. V souvislosti s tím se během 1. pololetí chystáme na exkurzi do sběrného dvora. V rámci ročního plánu připravujeme ještě návštěvu knihovny, kovozoo nebo kina.

V roce 2020 proběhnou letní olympijské hry v Tokiu a děti II. oddělení budou mít možnost se celý školní rok 2019/2020 seznamovat s jednotlivými disciplínami a sporty. Zábavnou formou budou ve školní družině usilovat o získávání medailí. Medaile budou moci získat za plnění jednotlivých úkolů. Úkoly to budou různé, ať už týkající se aktuálního času, tématu (podzim, Vánoce, Den země) nebo právě toho sportovního, týkajícího se olympiády.

Dozví se praktické věci, ale i teoretické informace. Vše proběhne tak, aby to žáky bavilo a vytvořili si tak vztah ke sportu a zdravému životnímu stylu. Jelikož zdravý životní styl jde ruku v ruce právě se sportem, je nutné, aby si žáci k němu vytvořili přirozený vztah.

Budeme se také zajímat o každoroční témata, jako jsou roční období, velikonoční a vánoční tradice, den matek apod.

První blok – Podzim

V říjnu jsme soutěžili u kapličky v pouštění draků a musíme říci, že i přes nepřízeň počasí (ten den nám zrovna nefoukalo), se některým dětem podařilo krásně vypustit draka vysoko do nebe. Děti si to náležitě užily, proběhly se na čerstvém vzduchu a dokonce jsme i pozorovali srnky a zajíce.

 

 Druhý blok – Zima

Mikuláše sice děti školní družiny nepotkaly, ale nadílku jim tam nechal. Andělský den pokračoval i ve školní  družině. Děti měly kostýmy andělů,  vybarvovaly tematické obrázky,  mohly si vyrobit Mikuláše, anděla nebo čerta z ruliček od toaletního papíru a vyslechly si vánoční příběh. Všichni si to náramně  užili.

V lednu si žáci nacvičili divadelní představení  Červená  Karkulka. Děti poctivě trénovaly. Nejdříve  představení předvedly dětem ze své družiny a pak si pozvaly diváky – děti z I. oddělení. Kostýmy si přinesly z domu. Představení se moc líbilo a již  nyní si chystají další  pohádku. 

V únoru se žáci školní družiny pořádně připravili na karneval a masopust. Nejdříve si vyrobili masky a poté si užili parádní karneval plný soutěží, hudby a tancování. 

 

Třetí blok – Jaro

Od 11. 3. 2020 do 30. 6. 2020 byla školní družina z důvodu zamezení šíření koronaviru COVID-19 uzavřena.

 

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

Pro loňský školní rok jsme vybrali téma Roční studium v Bradavicích.

První blok – Podzim

Děti se seznámily s družinou, s celoročním plánem, vyrobily si čarodějné klobouky.

Poznávali jsme listy stromů, u kapličky jsme pomocí kouzel pouštěli draky, vyráběli čarodějnou sovu, žábu nebo myš a také malí čarodějové malovali, jaké by byly Bradavice podle jejich vlastních představ.

Děti byly rozděleny do 4 Bradavických kolejí – Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel a mohou pro své koleje získávat za různé úkoly body, které se na konci školního roku budou sčítat.

Druhý blok – Zima

S dětmi jsme trénovali především kouzla. Krásně zvládly sněžné kouzlo a vyčarovaly na školním hřišti sněhuláky, čerta, ale i draka nebo kočku. Vyzkoušeli jsme si také tišící kouzlo „Silencio“ v rámci hry Bobřík mlčení. Děti byly také nadšené z kouzelníka, který přijel k nám do školy.

Před Vánoci nás přišel do družiny navštívit Mikuláš a vyráběli jsme vánoční přání, ozdoby na stromeček a zpívali jsme koledy. Po Vánocích jsme se těšili na sníh a vyrazili sáňkovat na „Panský kopec“. A počasí nám přálo i na jeden den bruslení.

Třetí blok – Jaro

Na jaře jsme se ve školní družině věnovali především přírodě. V dubnu jsme byli na výpravě za medvědím česnekem, se kterým se pojila následná svačinka. Začátkem května jsme na školním hřišti stavili máj. Tam jsme zároveň opékali i špekáčky, hráli různé míčové hry, a protože bylo horko, tak jsme všechno završili zmrzlinou.

Přijela k nám na návštěvu i Policie ČR. Děti si mohly vyzkoušet, jak se drží (nenabitá) zbraň, jak je těžký obušek, policejní štít, sedli si do pravého policejního auta, anebo si vyzkoušeli helmu.

Čtvrtý blok – Léto

Koncem května jsme se ve školní družině začali připravovat na velké prázdniny. Hráli jsme si především na hřišti, chodili na procházky a trénovali lehkou atletiku (skok daleký, hod kriketovým míčkem a 60 m sprint) na další ročník družinové olympiády v Uherském Brodě. Vzhledem k vysokým teplotám jsme se rozhodli místo naší školní olympiády přistoupit na vodní bitvu, kterou jsme se rozloučili se školním rokem 2018/2019.

 

Fotky z akcí naší školní družiny najdete na adrese: http://druzinkanivnice.rajce.idnes.cz

Kontakt – Školní družina

tel. 770 194 977

 

 

© 2020 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek