Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Školní družina

 

Přijetí do školní družiny ve školním roce 2019/2020

Seznam přijatých dětí do ŠD_2019-2020

 

Vnitřní řád školní družiny: Vnitřní řád ŠD_2018-2019

Stanovení výše úplaty za ŠD: Stanovení výše úplaty za ŠD_2018-2019

 

Pro letošní školní rok jsme vybrali téma Roční studium v Bradavicích.

První blok – Podzim

Děti se seznámily s družinou, s celoročním plánem, vyrobily si čarodějné klobouky.

Poznávali jsme listy stromů, u kapličky jsme pomocí kouzel pouštěli draky, vyráběli čarodějnou sovu, žábu nebo myš a také malí čarodějové malovali, jaké by byly Bradavice podle jejich vlastních představ.

Děti byly rozděleny do 4 Bradavických kolejí – Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel a mohou pro své koleje získávat za různé úkoly body, které se na konci školního roku budou sčítat.

Druhý blok – Zima

S dětmi jsme trénovali především kouzla. Krásně zvládly sněžné kouzlo a vyčarovaly na školním hřišti sněhuláky, čerta, ale i draka nebo kočku. Vyzkoušeli jsme si také tišící kouzlo „Silencio“ v rámci hry Bobřík mlčení. Děti byly také nadšené z kouzelníka, který přijel k nám do školy.

Před Vánoci nás přišel do družiny navštívit Mikuláš a vyráběli jsme vánoční přání, ozdoby na stromeček a zpívali jsme koledy. Po Vánocích jsme se těšili na sníh a vyrazili sáňkovat na „Panský kopec“. A počasí nám přálo i na jeden den bruslení.

Třetí blok – Jaro

Na jaře jsme se ve školní družině věnovali především přírodě. V dubnu jsme byli na výpravě za medvědím česnekem, se kterým se pojila následná svačinka. Začátkem května jsme na školním hřišti stavili máj. Tam jsme zároveň opékali i špekáčky, hráli různé míčové hry, a protože bylo horko, tak jsme všechno završili zmrzlinou.

Přijela k nám na návštěvu i Policie ČR. Děti si mohly vyzkoušet, jak se drží (nenabitá) zbraň, jak je těžký obušek, policejní štít, sedli si do pravého policejního auta, anebo si vyzkoušeli helmu.

 

V loňském školním roce jsme měli v družině téma Cestománie.

Děti si hrály na námořníky a cestovaly po celém světě. Formou prezentací a her jsme se naučili, jaké máme na světě kontinenty, jaká zvířata v různých oblastech a klimatických pásech žijí a se kterými rostlinami se zde můžeme setkat. Všechny děti měly svůj „lodní deník“, do kterého si lepily mapy kontinentů, zvířata typická pro tuto oblast a poté vše vybarvovaly.

V prvním čtvrtletí jsme cestovali po Americe, navštívili Indiány, oslavily Halloween, a také jsme měli drakiádu. V prosinci jsme navázali na Ameriku Evropou, upekli si vánoční cukroví, zazpívali vánoční koledy a poučili se, jak se slaví Vánoce ve světě.

Druhé pololetí jsme odcestovali do Asie, naučili jsme se jíst čínskými hůlkami, poznávali zvířata Asie, skládali origami, ale také cvičili jógu. Poslední měsíc školy jsme věnovali Austrálii, hráli jsme si na klokany, sbírali třešně na školním hřišti a vyhodnotili soutěž Flora a Fauna v Austrálii.   

Děti se také v červnu zúčastnily atletické olympiády školních družin v Uherském Brodě, kde získali naši sportovci i pár medailí.  

 

„Kdo si hraje nezlobí,

námořníci potvrdí.

Zpíváš, kreslíš, sportuješ?

Na moři talent rozvineš!

Podpora a přátelé,

čekají na palubě!“

 

Fotky z akcí naší školní družiny najdete na adrese: http://druzinkanivnice.rajce.idnes.cz

Kontakt – Školní družina

tel. 770 194 977

© 2019 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek