Přijetí do školní družiny ve školním roce 2019/2020

Seznam přijatých dětí do ŠD_2019-2020

Vnitřní řád školní družiny: Vnitřní řád školní družiny

Stanovení výše úplaty za ŠD: Stanovení výše úplaty za ŠD

Pro loňský školní rok jsme vybrali téma Roční studium v Bradavicích.

První blok – Podzim

Děti se seznámily s družinou, s celoročním plánem, vyrobily si čarodějné klobouky.

Poznávali jsme listy stromů, u kapličky jsme pomocí kouzel pouštěli draky, vyráběli čarodějnou sovu, žábu nebo myš a také malí čarodějové malovali, jaké by byly Bradavice podle jejich vlastních představ.

Děti byly rozděleny do 4 Bradavických kolejí – Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel a mohou pro své koleje získávat za různé úkoly body, které se na konci školního roku budou sčítat.

Druhý blok – Zima

S dětmi jsme trénovali především kouzla. Krásně zvládly sněžné kouzlo a vyčarovaly na školním hřišti sněhuláky, čerta, ale i draka nebo kočku. Vyzkoušeli jsme si také tišící kouzlo „Silencio“ v rámci hry Bobřík mlčení. Děti byly také nadšené z kouzelníka, který přijel k nám do školy.

Před Vánoci nás přišel do družiny navštívit Mikuláš a vyráběli jsme vánoční přání, ozdoby na stromeček a zpívali jsme koledy. Po Vánocích jsme se těšili na sníh a vyrazili sáňkovat na „Panský kopec“. A počasí nám přálo i na jeden den bruslení.

Třetí blok – Jaro

Na jaře jsme se ve školní družině věnovali především přírodě. V dubnu jsme byli na výpravě za medvědím česnekem, se kterým se pojila následná svačinka. Začátkem května jsme na školním hřišti stavili máj. Tam jsme zároveň opékali i špekáčky, hráli různé míčové hry, a protože bylo horko, tak jsme všechno završili zmrzlinou.

Přijela k nám na návštěvu i Policie ČR. Děti si mohly vyzkoušet, jak se drží (nenabitá) zbraň, jak je těžký obušek, policejní štít, sedli si do pravého policejního auta, anebo si vyzkoušeli helmu.

Čtvrtý blok – Léto

Koncem května jsme se ve školní družině začali připravovat na velké prázdniny. Hráli jsme si především na hřišti, chodili na procházky a trénovali lehkou atletiku (skok daleký, hod kriketovým míčkem a 60 m sprint) na další ročník družinové olympiády v Uherském Brodě. Vzhledem k vysokým teplotám jsme se rozhodli místo naší školní olympiády přistoupit na vodní bitvu, kterou jsme se rozloučili se školním rokem 2018/2019.

Fotky z akcí naší školní družiny najdete na adrese: http://druzinkanivnice.rajce.idnes.cz

Kontakt – Školní družina

tel. 770 194 977