Vnitřní řád školní družiny: Vnitřní řád ŠD_2018-2019

Stanovení výše úplaty za ŠD: Stanovení výše úplaty za ŠD_2018-2019

Pro letošní školní rok jsme vybrali téma Roční studium v Bradavicích.

První blok – Podzim

Děti se seznámily s družinou, s celoročním plánem, vyrobily si čarodějné klobouky.

Poznávali jsme listy stromů, u kapličky jsme pomocí kouzel pouštěli draky, vyráběli čarodějnou sovu, žábu nebo myš a také malí čarodějové malovali, jaké by byly Bradavice podle jejich vlastních představ.

Děti byly rozděleny do 4 Bradavických kolejí – Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel a mohou pro své koleje získávat za různé úkoly body, které se na konci školního roku budou sčítat.

V loňském školním roce jsme měli v družině téma Cestománie.

Děti si hrály na námořníky a cestovaly po celém světě. Formou prezentací a her jsme se naučili, jaké máme na světě kontinenty, jaká zvířata v různých oblastech a klimatických pásech žijí a se kterými rostlinami se zde můžeme setkat. Všechny děti měly svůj „lodní deník“, do kterého si lepily mapy kontinentů, zvířata typická pro tuto oblast a poté vše vybarvovaly.

V prvním čtvrtletí jsme cestovali po Americe, navštívili Indiány, oslavily Halloween, a také jsme měli drakiádu. V prosinci jsme navázali na Ameriku Evropou, upekli si vánoční cukroví, zazpívali vánoční koledy a poučili se, jak se slaví Vánoce ve světě.

Druhé pololetí jsme odcestovali do Asie, naučili jsme se jíst čínskými hůlkami, poznávali zvířata Asie, skládali origami, ale také cvičili jógu. Poslední měsíc školy jsme věnovali Austrálii, hráli jsme si na klokany, sbírali třešně na školním hřišti a vyhodnotili soutěž Flora a Fauna v Austrálii.

Děti se také v červnu zúčastnily atletické olympiády školních družin v Uherském Brodě, kde získali naši sportovci i pár medailí.

„Kdo si hraje nezlobí,

námořníci potvrdí.

Zpíváš, kreslíš, sportuješ?

Na moři talent rozvineš!