Aktualita: 16. 4. – 20. 4. – BAREVNÝ TÝDEN

Datum: 20.04.12

Již druhým rokem byl v rámci oslavy Dne Země vyhlášen Barevný týden. V jednotlivé dny jsme se oblékali v příslušných barvách, abychom si připomněli významné atributy našeho žití.

Pondělí – zelená = symbol rostlin jako zdroj O2 při fotosyntéze, bez kterého by nemohl přejít život na souš. Úterý – žlutá = symbol Slunce, náš zdroj tepla a světla. Středa – bílá = symbol ledovce, který představuje největší zdroj pitné vody a jehož plocha se díky globálnímu oteplování neustále zmenšuje. Čtvrtek – červená, představující teplokrevné živočichy. Pátek modrá – voda, životodárná tekutina a také vzduch – zdroj důležitých plynů a nezbytný pro život aerobních organismů.

Kromě oblečení si také žáci v jednotlivých hodinách připomněli tyto symboly tematickým zaměřením či zmíněním jejich důležitosti.

Tímto vyjadřujeme podporu ochrany životního prostředí nejen v místě bydliště, ale i fakt, že si uvědomujeme křehkost jednotlivých ekosystémů naší planety Země.