Olympiády a soutěže

VYHODNOCENÍ SBĚRU PAPÍRU

Datum: 23.06.22

Naše škola letos po odmlce uspořádala sběr papíru a velmi úspěšně se zapojila do Ekosoutěže vyhlášené Sběrnými surovinami UH.

V kategorii celkově dodaných druhotných surovin jsme obsadili 2. místo, když se nám podařilo nasbírat 13820 kg papíru.

Děkujeme všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli.

Vyhodnocení sběru 2021-2022

Výtěžek je vždy věnován na charitativní účely a pro podporu financování akcí pro žáky.

13. 6. 2022 – ÚSPĚCH V LITERÁRNÍ SOUTĚŽI

Datum: 20.06.22

Naše škola se každoročně účastní literární soutěže Píšu povídky, píšu básně. Jirka Miškar oslovil porotu již dvakrát za sebou.

Loňský školní rok se umístil na 3. místě, letos získal dokonce 1. místo.

Vítězná próza: Dárek – Jiří Miškar

11. – 12. 6. 2022 – FINÁLE MINIVOLEJBALU

Datum: 20.06.22

O víkendu 11. – 12. června proběhlo celostátní finále barevného minivolejbalu ve Zlíně. Reprezentatky ČR při zahájení daly turnaji punc mimořádné události a byl to krásný zážitek nejen pro děti – nechat si podepsat trička a vyfotit se. Oba dny nás provázelo krásné letní až tropické počasí. Organizace byla super a vše šlo jak na drátkách.

V kategorii žlutých, tj. těch nejmenších jsme měli 3 týmy a v kategorii oranžových také. Veleúspěšné byly týmy oranžových složené jen z dívek, jmenovitě Eliška Jančová a Edita Kmentová, Šárka Kročilová a Nikol Lukešová, Eliška Petlachová a Nikol Horňáčková. V této kategorii jsme obsadili první 2 medailové pozice a třetí tým skončil také v první polovině startovací listiny. Celkem bylo registrováno 21 týmů z celé země.

Za žluťásky se všechny 3 nasazené týmy umístily opět v první polovině výsledkové listiny, o bednu bojovalo celkem 18 týmů. Za žluťásky nás reprezentovali Martin Petlach a Violeta Bohmannová, Anna Miškárová, Antonín Mikulec, Karolína Kotačková a Zoja Richtrová, Robin Kment a Simon Aubrecht. Velká pochvala všem.

15. 6. 2022 – O POHÁR STAROSTY MĚSTA UHERSKÝ BROD

Datum: 20.06.22

Po dvouleté pauze se naši žáci z 1. stupně opět zúčastnili atletické soutěže v Uh. Brodě. Na zahájení jsme přijeli i s putovním pohárem, který naše škola získala v roce 2019. Konkurence byla velká – soutěžilo celkem 19 družstev z 16 různých škol.  I přesto se naši závodníci dokázali prosadit a dosáhli velkého úspěchu, když obě družstva stanula na stupních vítězů.

V celkové soutěži jsme získali 1. a 3. místo a tím pádem všechny děti odjížděly s medailí. Do Nivnice jsme se opět vraceli s putovním pohárem 😊.

Individuální umístění:

1. místo: Lukáš Kudláček – hod plným míčem, Karolína Vaškových – hod míčkem, Karolína Bartošová – běh na 60 m, Sára Kočicová – skok do dálky

2. místo: Jonáš Drobný – hod plným míčem, Denisa Zámečníková – běh na 60 m, David Zálešák – hod míčkem, běh na 60 m, Sára Kočicová –  běh na 60 m, Filip Šlapal – skok do dálky

3. místo: Lucie Procházková – skok z místa, Jakub Kratěna – skok z místa

4. 6. 2022 – BAREVNÝ MINIVOLEJBAL

Datum: 07.06.22

Žluťásci i oranžoví si poprvé zahráli na turnaji v plážovém minivolejbalu. Z obou kategorií si odvezli medaile. Ve žlutých se naše 3 dívčí týmy umístily na 3., 5. a 9. místě. Z bronzové medaile se radovala Nela Buršová (2. B) a Violeta Bohmannová (2. A). Turnaje v oranžovém minivolejbalu se zúčastnilo 25 týmů. Vyhrála ho naše sehraná a zkušená dvojice Edita Kmentová a Eliška Jančová (obě 3. B). Na pěkném 9. místě skončila Eliška Petlachová a Šárka Kročilová.

Všichni si navzájem drželi pěsti, povzbuzovali se a hlavně si s chutí zahráli.

25. 5. 2022 – KRAJSKÉ KOLO OVOV

Datum: 31.05.22

Soutěž OVOV znamená OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ ODZNAKU VŠESTRANNOSTI. Skládá se z deseti disciplín, které jsou v jednotlivých závodech nakombinované. Pět se jich plní v okresním kole a pět + 1000 m v krajském kole. Jedná se o všestrannost, takže kromě 60m, skoku dalekého, hodu míčkem, běhu na 1000 m, trojskoku jsou součástí závodů také silové disciplíny – leh–sedy, shyby, hod medicimbálem, kliky a skoky přes švihadlo.

Naši žáci postoupili do krajského finále, kde naší školu reprezentovalo osmičlenné družstvo (4 kluci a 4 děvčata). Ve velké konkurenci dvanácti družstev jsme obsadili 8. místo. Reprezentovali tito žáci: Adam Petráš, Dominik Škrabálek, Dominik Zetka, Ondřej Karlík, Jolana Volná, Ester Jónová, Eliška Mahdalová a Anastázie Aubrechtová.

Pořadí: 1. OSKOL KM, 2. Vsetín, 3. Val. Meziříčí, 4. Otrokovice, 5. II UB, 6. Křižná Val. Meziříčí, 7. Zlín, 8. Nivnice, 9. Zachar KM, 10. Mariánské UB, 11. Uherský Ostroh, 12. Komenského KM