Olympiády a soutěže

BAREVNÝ MINIVOLEJBAL

Datum: 08.11.19

Volejbalová sezóna začala, na prvním turnaji krajského přeboru v Jarošově si zahrála družstva červených (Sofie Lysoňková, Anna Pražanová, Lukáš Brímus, Barbora Vaškových a Pavlína Kadlčíková), oranžových (Vanda a Valerie Velecké, Adam Kelíšek s Karolínou Bartošovou) a žlutých (Jakub Pilát, Jakub Mazura, David Zálešák, Karolína Vaškových, Filip Zálešák, Adam Trtek a Šimon Borýsek). Červení hlavně získávali zkušenosti s novým, náročnějším způsobem hry, ale neztratili se a skončili v první polovině výsledkové listiny. Oranžoví získali bramborové umístění v konkurenci 36 týmů a nejúspěšnější byli ti nejmenší, kteří se podělili o první tři místa. Blahopřejeme.

16. 10. 2019 – PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Datum: 20.10.19

Minulý týden se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Žáci odpovídali na 24 otázek z přírodopisu, zeměpisu, fyziky, chemie a matematiky.

Nejvíce bodů ve školním kole této soutěže získal Jakub Karlík z 8. B, druhé místo obsadil Jan Hladiš z 9. B a třetí místo Mikuláš Kapsa z 9. A. Gratulujeme!

Zadání soutěže: 2019_2020_PK_Kadet

24. 9. 2019 – SPRINTERSKÝ VÍCEBOJ

Datum: 25.09.19

Na školním hřišti ZŠ Pod Vinohrady se konalo již tradiční okresní finále ve sprinterském víceboji. Závodilo se ve sprintu na 40 m, 50 m a 60 m. Hodnotila se družstva, ale i čtyři nejlepší jednotlivci, kteří si to rozdali v superfinále. Naši sprinteři se opět blýskli.

Mladší dívky ve složení Marika Mahdalová, Lucie Lukešová, Eliška Mahdalová a Anna Mášová vyhrály. Starší děvčata ve složení Melanie Nováková, Marie Smutná, Gabriela Kadlčková a Zuzana Petrášová obsadila 3. místoNa 3. místě také skončili naši páťáci Ondřej Karlík, Dominik Zetka, Vít Zálešák a Zdeněk Radoch. Starší kluci ve složení Šimon Králíček, František Vaculík, Josef Mikulec a Martin Zálešák obsadili 5. místo, mladším chlapcům se dařilo méně, a proto Jáchym Hruda, Jakub Karlík, Adam Petráš a Kristián Vrága skončili na 6. místě.

Do superfinále se probojovala Marika Mahdalová a obsadila 4. místo. Měla běžet i Lucie Lukešová, ale administrativní chyba jí to znemožnila. Startovalo 9 škol.

POŽARNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ A MLÁDEŽE

Datum: 01.07.19

Je název literární a výtvarné soutěže, kterou každoročně pořádá Sdružení hasičů ČR. Letošní téma znělo: „V domě hoří a co teď?“ Celkově se do soutěže přihlásilo přes 30 000 dětí v různých kategoriích z více než 600 škol.

Do zpracování tématu jsme se pustili v hodinách informatiky. Žáci měli za úkol vytvořit prezentaci podle předem stanovených kritérií. Jsme rádi, že naše žačky byly úspěšné nejen v okresním kole, ale také v krajském, a dokonce Zuzka Petrášová obdržela 2. místo v celostátním měřítku. Poděkování dále patří Aničce Skybové a Kamči Macíčkové. Hodnotné ceny si děvčata převzala při oficiálním předávání cen na Městském úřadě v Uh. Hradišti. Gratulujeme!

Krátký sestřih odvysílala i regionální TV:   https://itvs24.cz/node/1000

27. 6. 2019 – MEZITŘÍDNÍ ZÁVODY V LEHKÉ ATLETICE

Datum: 27.06.19

19. 6. 2019 – T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

Datum: 26.06.19

Největší běžecké akce u nás se už druhým rokem zúčastnili i žáci naší školy. Letos se jich dobrovolně přihlásilo 72 z dolní a 58 z horní školy. Tři nejrychlejší dívky a chlapci dostali věcnou cenu a všichni účastníci běhu diplom, medaili a hlavně Brejnovu zmrzlinu. Zázemí nám opět poskytla Nivnická riviéra, kde mohly děti během čekání na běh vyplňovat olympijský kvíz. Nejlepší řešitelé byli také odměněni.