Olympiády a soutěže

SOUTĚŽE V CIZÍCH JAZYCÍCH

Datum: 15.02.18

6. a 7. února se  konala olympiáda v jazyce anglickém. Ondřej Kozelek (7. B) se umístil na 11. místě a Dominika Vykydalová (9. r.) na 13. místě. Dominika se 14. února zúčastnila i konverzační soutěže v jazyce německém, kde získala 10. místo.

Gratulujeme oběma k hezkým výsledkům a doufáme, že je to bude motivovat k další práci.

6. 2. 2018 – MLADÝ CHEMIK

Datum: 13.02.18

Naše žákyně z 9. třídy –  Romana Beníčková, Barbora Juřenová a Valérie Prchlíková – se probojovaly do regionálního finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Toto finále proběhlo v laboratořích SPŠ Otrokovice a tentokrát se soutěžilo v praktických chemických dovednostech. Nejlépe se umístila Romana Beníčková na 8. místě, Barbora Juřenová obsadila 13. místo a Valérie Prchlíková 23. místo. Odměnou pro 30 finalistů byla zajímavá exkurze do firmy Fatra a.s.  Gratulujeme!

MATEMATICKÉ SOUTĚŽE

Datum: 06.02.18

Ve středu 24. ledna se konalo okresní kolo matematické olympiády. V kategorii 5. tříd se úspěšným řešitelem stal Jan Miškar (12. místo z 45 soutěžících), dalšími účastníky byli Michal Hladiš a Matyáš Škrabálek.

V kategorii 9. tříd naši školu reprezentovali Jan Charvát (10. místo), Viktor Soukeník (11. místo), Klára Moulisová a Adam Velecký.

V celostátní matematické soutěži Speedmat se mezi nejlepšími umístili Kateřina Zálešáková, Nikol Polanská, Viktor Soukeník, Jan Charvát a Erika Janovská.

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

Datum: 11.01.18

V prosinci proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 17 vybraných žáků 8. a 9. ročníku. Na prvním až druhém místě se se shodným počtem bodů umístili Romana Beníčková a Tomáš Sláma, třetí místo obsadil Adam Velecký, všichni z devátého ročníku. Výhercům blahopřejeme a prvním dvěma přejeme hodně úspěchů do okresního kola.