Olympiády a soutěže

23. 9. 2022 – ATLETICKÝ ČTYŘBOJ

Datum: 30.09.22

Parádními výkony a umístěním se naši kluci na okresním finále v atletickém čtyřboji kvalifikovali do krajského finále v Uherském Hradišti. Mladší obsadili 2. místo a starší 3. místo. Všem gratulujeme a 5. října jim budeme držet palce.

21. 9. 2022 – FLORBALOVÝ TURNAJ

Datum: 24.09.22

Ve středu 21. září se uskutečnil v Uherském Brodě florbalový turnaj. Kluci z naší školy obsadili výborné 3. místo, když porazili Staré Město 3:1, UB Na Výsluní 7:0, v semifinále prohráli se Sportovní UH 1:10, ale o 3. místo porazili Bojkovice 6:2. Vítězem se stal AC UB, 2. místo obsadila Sportovní UH a 3. místo Nivnice. Celkem se zúčastnilo 8 škol.

7. – 9. 9. 2022 – FINÁLE V OLYMPIJSKÉM VÍCEBOJI

Datum: 17.09.22

Na republikové finále, které se konalo v Brně, se kvalifikoval v kategorii starších žáků Adam Petráš z 9. B. Víceboj je složen z deseti disciplín, které žáci plní ve dvou dnech. První den byl sprint na 60 m, skok daleký, shyby, skoky přes švihadlo a hod medicimbalem, druhý den byl na pořadu hod kriketovým míčkem, kliky, leh sedy, trojskok a běh na 1000 m. Tento víceboj je tedy zaměřený na rychlost, vytrvalost, sílu a obratnost.

Adam zabojoval a skončil na 49. místě. Celkem startovalo v jeho kategorii 138 závodníků, dále se účastnilo 45 družstev, dvě družstva ukrajinská a mnoho dalších závodníků v kategoriích jednotlivců. Celkem 700 sportovců.

VYHODNOCENÍ SBĚRU PAPÍRU

Datum: 23.06.22

Naše škola letos po odmlce uspořádala sběr papíru a velmi úspěšně se zapojila do Ekosoutěže vyhlášené Sběrnými surovinami UH.

V kategorii celkově dodaných druhotných surovin jsme obsadili 2. místo, když se nám podařilo nasbírat 13820 kg papíru.

Děkujeme všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli.

Vyhodnocení sběru 2021-2022

Výtěžek je vždy věnován na charitativní účely a pro podporu financování akcí pro žáky.

13. 6. 2022 – ÚSPĚCH V LITERÁRNÍ SOUTĚŽI

Datum: 20.06.22

Naše škola se každoročně účastní literární soutěže Píšu povídky, píšu básně. Jirka Miškar oslovil porotu již dvakrát za sebou.

Loňský školní rok se umístil na 3. místě, letos získal dokonce 1. místo.

Vítězná próza: Dárek – Jiří Miškar

11. – 12. 6. 2022 – FINÁLE MINIVOLEJBALU

Datum: 20.06.22

O víkendu 11. – 12. června proběhlo celostátní finále barevného minivolejbalu ve Zlíně. Reprezentatky ČR při zahájení daly turnaji punc mimořádné události a byl to krásný zážitek nejen pro děti – nechat si podepsat trička a vyfotit se. Oba dny nás provázelo krásné letní až tropické počasí. Organizace byla super a vše šlo jak na drátkách.

V kategorii žlutých, tj. těch nejmenších jsme měli 3 týmy a v kategorii oranžových také. Veleúspěšné byly týmy oranžových složené jen z dívek, jmenovitě Eliška Jančová a Edita Kmentová, Šárka Kročilová a Nikol Lukešová, Eliška Petlachová a Nikol Horňáčková. V této kategorii jsme obsadili první 2 medailové pozice a třetí tým skončil také v první polovině startovací listiny. Celkem bylo registrováno 21 týmů z celé země.

Za žluťásky se všechny 3 nasazené týmy umístily opět v první polovině výsledkové listiny, o bednu bojovalo celkem 18 týmů. Za žluťásky nás reprezentovali Martin Petlach a Violeta Bohmannová, Anna Miškárová, Antonín Mikulec, Karolína Kotačková a Zoja Richtrová, Robin Kment a Simon Aubrecht. Velká pochvala všem.