Olympiády a soutěže

20. 11. 2021 – TURNAJ V BAREVNÉM MINIVOLEJBALE

Datum: 28.11.21

O tom, že děti rády sportují, jsme se přesvědčili v sobotu dopoledne. Na turnaj ve žlutém a oranžovém volejbalu jich do sportovní haly přišlo 32. Někteří už měli zkušenosti ze Starého Města a Jarošova, ale pro některé prvňáčky a druháky to byl první větší turnaj.

Hrálo se na čtyřech kurtech, žluťásci odehráli sedm zápasů a oranžoví osm. Měli jsme vítěze i méně úspěšné dvojice, ale nejdůležitější bylo, že si všichni zasportovali s chutí a radostí. S organizací a zajištěním odměn pomohli někteří rodiče, kterým tímto děkujeme.

V oddílu minivolejbalu (1. – 4. třída) je letos přibližně 40 dětí a tréninků se pravidelně dvakrát týdně účastní 20 – 30 dětí. Pokud to situace dovolí, tak se můžou těšit na další sportovní setkání, tentokrát Vánoční turnaj.

MATEMATICKÉ SOUTĚŽE

Datum: 15.11.21

Minulý týden se konalo školní kolo Pythagoriády, úspěšnými řešiteli se stali v kategorii 6. tříd Metoděj Ondra, v kategorii 7. tříd  Jiří Miškar, v kategorii 8. tříd Anastázie Aubrechtová, Dominik Škrabálek, Vít Vávra a Adam Zálešák, v kategorii 9. tříd Jan Miškar.

Gratulujeme!

Tento měsíc ve škole probíhá celonárodní informatická soutěž pro žáky základních a středních škol Bobřík informatiky.

V kategorii Mini (4. a 5. ročník) zvítězil Roman Bauer před Terezou Trtkovou a Eliškou Bršlicovou, všichni z 5. třídy. V této kategorii jsme měli 11 úspěšných řešitelů z 51 soutěžících.

V kategorii Benjamín (6. a 7. ročník) zvítězil Jiří Miškar, druhý byl Matouš Orlovský a třetí místo obsadil Lukáš Lecián (všichni ze 7. ročníku). V této kategorii jsme měli 31 úspěšných řešitelů ze 73 soutěžících.

V kategorii Kadet (8. a 9. ročník) zvítězil Jan Miškar, druhý byl David Moštěk a třetí místo obsadila Eliana Náhlíková (všichni z 9. ročníku). V této kategorii jsme měli 27 úspěšných řešitelů ze 71 soutěžících.

13. 10. 2021 – PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Datum: 19.10.21

Ve středu 13. října se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Žáci odpovídali na 24 otázek z přírodopisu, zeměpisu, fyziky, chemie a matematiky.

Nejvíce bodů ve školním kole této soutěže získal Jan Miškar z 9. A, druhé místo obsadil Matyáš Rolinc z 9. B a třetí místo Dominik Škrabálek z 8. B. Gratulujeme!

Zadání soutěže: PK_Kadet_2021_2022

30. 9. 2021 – SPRINTERSKÝ VÍCEBOJ

Datum: 01.10.21

Ve čtvrtek 30. září jsme uspořádali 1. ročník mezitřídních závodů ve sprinterském víceboji. Děti závodily v běhu na 40, 50 a 60 metrů. Z každé třídy závodili tři nejrychlejší chlapci a děvčata. Všeobecně panovala nahecovaná nálada a z toho pramenily pěkné a někdy i překvapivé výkony. Vyhodnoceni byli jednotlivci v mladší a starší kategorii, tak také nejrychlejší třída.

Nejlepší sprinteři v mladší kategorii 6. – 7. třída:

1. Ondřej Karlík 7. A a Jolana Volná 7. B
  2. Dominik Zetka 7. A a Sofie Lysoňková 6. A
  3. Daniel Bradáč 7. A a Barbora Vaškových 7. B

Nejlepší sprinteři ve starší kategorii 8. – 9. třída:

1. Adam Petráš 8. B a Denisa Volná 9. A
  2. Richard Kovařík 9. A a Anna Mášová 9. A
  3. Michal Zámečník 9. B a Brigita Velecká 9. B

Putovní pohár za nejrychlejší třídu získala 9. A, 2. místo 9. B, 3. místo 8. B, 4. místo 7. B, 5. místo 7. A, 6. místo 8. A, 7. místo 6. A a 8. místo 6. B.

Nejrychlejšími sprintery byla Denisa Volná 9. A a Ondřej Karlík 7. A

Celkem startovalo 48 závodníků.

ETWINNING – CERTIFIKÁTY QUALITY LABEL 2021

Datum: 16.09.21

Přes komplikace způsobené distanční výukou se nivnická škola nedala zahanbit a uskutečnila několik eTwinningových  projektů, z nichž dva získaly certifikát Quality Label 2021. Oba projekty spojovala aktivní spolupráce se zahraničními partnery, využití moderních technologií, online setkání a zlepšování jazykových schopností.

Všem zúčastněným patří velké poděkování a přání: s chutí do dalších výzev.

29. 6. 2021 – MEZITŘÍDNÍ ZÁVODY V LEHKÉ ATLETICE

Datum: 02.07.21

Po roční odmlce, kterou způsobil zákaz sportování, jsme opět obnovili tradici a s radostí a nadšením jsme se v úterý sešli na našem hřišti k dlouho očekávaným MEZITŘÍDŇÁKŮM. Byli jsme zvědaví, jak to po tak dlouhé odmlce zvládneme. A zvládli jsme to nadmíru dobře.

Závodníci podávali skvělé výkony a nebylo ani znát, že se skoro rok a půl nesmělo cvičit. Na závody dorazilo velké množství diváků, také se ukázali bývalí žáci, kteří si zavzpomínali na své účinkování na těchto závodech.

O překvapení nebylo nouze a z medailových míst se radovali nečekaní vítězové.

Vítězové jednotlivých disciplín:

60 m – Josef Mikulec 7,9 s a Eliška Mahdalová 8,7 s

Skok daleký – Martin Zálešák 513 cm a Anna Mášová 388 cm

Skok vysoký – Josef Mikulec 163 cm a Marika Mahdalová 145 cm

Hod míčkem – Adam Petráš 46,40 m a Jolana Volná 32,20 m

Vrh koulí – Michal Zámečník 10,20 m a Anna Máčalíková 8,45 m

600 m – Marika Mahdalová 2:00 min

1000 m – Kryštof Janča 3:20 min

Štafeta – 9. B děvčata 36,5 s, 9. A chlapci 33,7 s

Děkujeme SRPŠ za sladkou odměnu pro všechny žáky, zmrzlinový kornout byl příjemným ochlazením.