Olympiády a soutěže

POŽARNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ A MLÁDEŽE

Datum: 01.07.19

Je název literární a výtvarné soutěže, kterou každoročně pořádá Sdružení hasičů ČR. Letošní téma znělo: „V domě hoří a co teď?“ Celkově se do soutěže přihlásilo přes 30 000 dětí v různých kategoriích z více než 600 škol.

Do zpracování tématu jsme se pustili v hodinách informatiky. Žáci měli za úkol vytvořit prezentaci podle předem stanovených kritérií. Jsme rádi, že naše žačky byly úspěšné nejen v okresním kole, ale také v krajském, a dokonce Zuzka Petrášová obdržela 2. místo v celostátním měřítku. Poděkování dále patří Aničce Skybové a Kamči Macíčkové. Hodnotné ceny si děvčata převzala při oficiálním předávání cen na Městském úřadě v Uh. Hradišti. Gratulujeme!

Krátký sestřih odvysílala i regionální TV:   https://itvs24.cz/node/1000

27. 6. 2019 – MEZITŘÍDNÍ ZÁVODY V LEHKÉ ATLETICE

Datum: 27.06.19

19. 6. 2019 – T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

Datum: 26.06.19

Největší běžecké akce u nás se už druhým rokem zúčastnili i žáci naší školy. Letos se jich dobrovolně přihlásilo 72 z dolní a 58 z horní školy. Tři nejrychlejší dívky a chlapci dostali věcnou cenu a všichni účastníci běhu diplom, medaili a hlavně Brejnovu zmrzlinu. Zázemí nám opět poskytla Nivnická riviéra, kde mohly děti během čekání na běh vyplňovat olympijský kvíz. Nejlepší řešitelé byli také odměněni.

17. 6. 2019 – ÚSPĚCH NIVNICKÝCH LITERÁTŮ

Datum: 19.06.19

V rámci festivalu Hradišťské sluníčko proběhlo vyhlášení výsledků literární soutěže Píšu povídky, píšu básně, je mi těžko, je mně krásně ….

Ve velké konkurenci jsme zaznamenali hned tři úspěchy, ocenění byli Tomáš Pavelka, Zuzana Petrášová a Nora Ondrová.

Blahopřejeme.

14. – 16. 6. 2019 – MLADÝ ZAHRÁDKÁŘ

Datum: 18.06.19

Celostátní kolo soutěže Mladý zahrádkář se odehrálo v Praze, kam postoupily Denisa Volná (6. A) a Anna Skybová (8. A). Ve velké konkurenci Denisa obsadila v kategorii A 30. místo z 37 soutěžících a Anička 20. místo z 38 soutěžících. Odměnou jim byly nejen věcné ceny, ale také prohlídka Prahy a návštěva botanické zahrady v Tróji.

Dívkám děkujeme za reprezentaci školy a přejeme další úspěchy.

PŘÍRODOVĚDNÉ SOUTĚŽE

Datum: 08.06.19

ARCHIMEDIÁDA

V okresním kole fyzikální olympiády pro žáky 7. ročniku, která se uskutečnila v květnu na Gymnáziu v Uherském Hradišti, dosáhli naši žáci výborného výsledku, když se všichni stali úspěšnými řešiteli. Matěj Trtek obsadil 2. místo, Jakub Karlík 6. místo a Josef Mikulec 9. místo z 24 soutěžících. Dalšími úspěšnými řešiteli byli Martin Dvořáček a Reno Josiek. Soutěž měla 2 části – teoretický test s možností výběru odpovědí a počítání slovních úloh s fyzikální tematikou.

PYTHAGORIÁDA

okresním kole matematické soutěže Pythagoriáda, v níž žáci řeší 15 úloh, se úspěšným řešitelem stal v kategorii 5. tříd Dominik Škrabálek na 5. místě, David Machalík obsadil 15. místo z 57 soutěžících. V kategorii 7. tříd se úspěšnými řešiteli stali Jakub Karlík, který obsadil 1. místo, a Matěj Trtek na 9. místě. V konkurenci 36 soutěžících obsadila pěkné 15. místo Petra Chvílová.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.