Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Olympiády a soutěže

25. 4. 2024 – OKRESNÍ KOLO ŠTAFETOVÉHO POHÁRU

Datum: 26.04.24

Do Uherského Hradiště přijelo 8 škol, za každou běželo 8 dívek a 8 chlapců, žáků 1. – 5. ročníku. Nejdřív běželi mladší 8 x 100 m a starší 8 x 100 m. Po přestávce, kdy probíhaly doplňkové disciplíny skok z místa a hod medicinbalem, pak smíšené štafety 8 x 200 m. Všichni naši se snažili zaběhnout co nejlépe, ale v konečném součtu všech časů jsme skončili na 7. místě před Jalubím. Zvítězila ZŠ Sportovní Uherské Hradiště před Bojkovicemi a Hlukem.

Přesto jsme do Nivnice dovezli zlatou medaili. V doplňkových disciplínách v hodu medicinbalem v kategorii mladších dívek (32 účastnic) zvítězila Vaneska Májková z 2. B úžasným výkonem 7,30 m.

Bylo to velmi milé překvapení a radost na závěr náročného dopoledne.

22. 4. 2024 – OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

Datum: 23.04.24

Okresní kolo proběhlo v Uherském Brodě ve sportovní hale. Závodilo se ve čtyřech disciplínách – trojskoku, hodu medicimbalem, skoku přes švihadlo a leh – sedech po dobu dvou minut. Soutěže se účastnilo 12 družstev z okresu Uherské Hradiště. Naše družstvo skončilo na 6. místě. V soutěži jednotlivců Vlado Nykolyshyn obsadil 2. místo a Alička Škrabálková 6. místo.

Oba ve své kategorii postoupili do krajského kola do Otrokovic.

Těsně za postupem ve svých kategoriích skončili na 4. místě Martin Mikeska, 5. Filip Bršlica a 6. Daniel Bradáč. 9. místo obsadil Adam Kelíšek. Další umístění děvčat: 8. místo Karolína Vaškových, 11.  Denisa Zámečníková, 12. Marie Kůdelová, 13. Šárka Kročilová, 14. Míša Liznová, 15. Anna Pražanová, 16. Zuzana Čertíková.

Alice Škrabálková vyhrála doprovodný kvíz o OH v Paříži a odnesla si reprezentační tričko.

17. 4. 2024 – MINIFOTBAL

Datum: 22.04.24

Fotbalového turnaje v Uherském Hradišti se zúčastnilo osm družstev. Kluci se postupně utkali se Starým Městem, které porazili 3 : 2, Polešovice zdolali 3 : 0 a se Slováckem prohráli 1 : 7. Ve skupině skončili druzí a semifinále hráli s Hlukem, který vyhrál druhou skupinu. Od této chvíle nás štěstěna opustila. V normální hrací době zápas skončil 1 : 1 a na penalty jsme prohráli 2 : 3. V bitvě o třetí místo s Uherským Brodem klukům 2x stála v cestě za gólem branková konstrukce. V posledních vteřinách po nedorozumění naší obrany zaplul odkopnutý balon od soupeře do naší branky a prohra 0 : 1 poslala naše fotbalisty až na 4.místo.

Pořadí: 1. Slovácko, 2. Hluk, 3. Uh. Brod, 4. Nivnice, 5. Staré Město, 6. Polešovice, 7. Na Výsluní UB, 8. Katolická UB

WOCABEE SOUTĚŽ

Datum: 13.04.24

Naše škola se zapojila do vánoční i velikonoční soutěže pořádané společností Wocabee. Jednalo se o procvičování slovíček s možností výhry. Ani jsme netušili, že se na nás usměje štěstí. Helence Hrašákové z 8. A se před Vánoci podařilo vyhrát pro školu dotykový interaktivní monitor. Maximum nahraných bodů měla Terka Bradáčová ze 7. A – té se podařilo za měsíc procvičování získat až 28 275 bodů, což hluboce obdivujeme.

A po velikonočním procvičování a následném losování získává celá naše škola zdarma licenci na 5 měsíců.

Děkujeme všem, kteří se zapojili a díky kterým jsme tyto výhry získali. S chutí do dalších výzev.

22. 3. 2024 – MATEMATICKÝ KLOKAN

Datum: 12.04.24

V pátek 22. března se na naší škole konala mezinárodní matematická soutěže Klokan. Zúčastnili se jí žáci z 2. – 9. ročníku.

V kategorii Kadet žáků 8. – 9. ročníku zvítězil David Smolej (8. B), 2. místo obsadila Anna Kapsová (8. A) a 3. místo Matouš Orlovský (9. B).

V kategorii Benjamín žáků 6. – 7. ročníku zvítězily Aneta Bobčíková (6. B) a Nela Jančová (7. A) před Sabinou Jančovou (7. B).

V kategorii Klokánek žáků 4. – 5. ročníku zvítězila Kamila Straňáková (5. A), 2. místo obsadila Nikol Lukešová (5. A) a 3. místo Eliška Jančová (5. B).

V kategorii Cvrček žáků 2. – 3. ročníku zvítězila Helenka Májková, 2. místo obsadily Eliška Májková a Natálka Smetanová, všechny z 3. A.

20. 3. 2024 – FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA

Ve středu 20. března se konalo okresní kolo fyzikální olympiády. I letos jsme navázali na úspěchy z posledních let.

V kategorii F žáků 8. ročníku obsadil 1. místo Metoděj Ondra, 5. místo Alice Škrabálková, 6. místo Apolena Rolincová, 7. místo Vít pochylý a 11. místo Josef Charvát. V kategorii E žáků 9. ročníku obsadila 7. místo Eliška Popelková, 8. místo Matouš Orlovský a 11. místo Vít Zálešák.

Všichni se stali úspěšnými řešiteli. Gratulujeme!