Olympiády a soutěže

19. 9. 2018 – SPRINTERSKÝ VÍCEBOJ

Datum: 20.09.18

Pěkné počasí přilákalo na závody nejlepší sprintery ze základních škol z Uherského Brodu, Prakšic, Bánova, Strání, Bojkovic, Dolního Němčí a Nivnice. Naši závodníci zabojovali a odvezli si poháry a medaile za tato umístění:

1. místo chlapci 4.  – 5. třída – Adam Petráš, Ondřej Karlík, Vít Zálešák, Dominik Zetka

1. místo chlapci mladší – Matěj Karlík, Šimon Králíček, Marek Mahdal, František Vaculík

3. místo děvčata mladší – Eliška Mahdalová, Petra Chvílová, Marika Mahdalová, Adriana Trtková

Super finále 4 nejrychlejší:

1. místo – Adam Petráš, 3. místo – Vít Zálešák, 4. místo – Dominik Zetka

1. místo – Matěj Karlík, 3. místo – Šimon Králíček, 3. místo – Melanie Nováková

Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

ŠKOLA SPORTUJE

Datum: 01.09.18

Škola obdržela v rámci kampaně Česko sportuje bronzový certifikát od ČOV za aktivní účast v projektu Sazka olympijský víceboj. Do projektu bylo zapojeno 53% žáků, kteří plnili disciplíny a úkoly zaměřené na atletiku, koordinaci, sílu, obratnost a vytrvalost.

31. 5. – 3. 6. 2018 – TURNAJ V NĚMECKU

Datum: 02.07.18

Po roce jsme se na konci sezóny zúčastnili největšího evropského turnaje a stejně jako vloni naše holky fantastickým způsobem reprezentovaly Nivnici. Letos jsme se účastnili v pěti týmech, ve třech různých kategoriích. Starší holky pro Nivnici vybojovaly nádherný pohár za 2. místo a druhý tým starších si ze semifinále veze bramboru. Semifinálová účast dvou nivnických družstev je ale i přesto obrovský úspěch, který nedokázal ani Berlín nebo Malmö (obě města o účasti cca. 100 hráček). Vynikající úspěch zaznamenaly také naše nejmladší, které skončily v první třetině na krásném devátém a desátém místě ze 32 družstev. Poprvé s námi vyrazili na cesty i nivničtí žáci, ale měli smůlu, protože mladší kategorii pořadatel zrušil z důvodu malé účasti, tak hráli zápasy proti klukům z vyšší kategorie. I tak se svojí šance chopili se ctí a rozhodně Nivnici ostudu neudělali.

Trochu statistiky na konec:
Hrálo se na dvou fotbalových stadionech vedle sebe, kde bylo postaveno 57 hřišť.
Celkově se zúčastnilo 310 týmů ze sedmi zemí Evropy, které zastupovalo cca 1 500 hráčů.

Díky všem za účast a reprezentování Nivnice, oddílu i školy.

27. 6. 2018 – MEZITŘÍDNÍ ZÁVODY V LEHKÉ ATLETICE

Datum: 30.06.18

Tradičních a asi největších atletických závodů v Nivnici se letos účastnilo po dlouhé době osm tříd naší školy. Aktivně závodilo 136 dětí. Očekával se boj mezi páťáky a šesťáky, ale také zda vyhrají deváťáci, nebo jim cestu k vítězství znepříjemní odhodlaní sedmáci či osmáci. Naši nejstarší však nikoho nenechali na pochybách a suverénně zvítězili v kategorii chlapců, děvčat a celkově i tříd. Některé výborné výkony: Melanie Nováková, 7. B, skočila 460 cm do dálky, Tomáš Sláma a Antonín Vystrčil, 9. třída, zaběhli 7,8 s na 60 m, Gabriela Kadlčková, 7. A, zaběhla 1:58 na 600 m, Adriana Trtková ,6. B, skočila 140 cm do výšky a školní rekord starý sedm let přepsal na 1000 m Jakub Kovačičin, 9.třída, výkonem 3:01min.

Pořadí chlapci: 1. 9. třída, 2. 7. A, 3. 8. třída, 4. 7. B, 5. 6. B, 6. 5. A, 7. 6. A, 8. 5. B

Pořadí děvčata: 1. 9. třída, 2. 8. třída, 3.7. B, 4. 7. A, 5. 6. A, 6. 6. B, 7. 5. B, 8. 5. A

Pořadí třídy: 1. 9. třída, 2. 8. třída, 3. 7. A, 4. 7. B, 5. 6. B, 6. 6. A, 7. 5. A, 8. 5. B

20. 6. 2018 – T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH

Datum: 24.06.18

Letos poprvé se naše škola připojila k největší běžecké akci v ČR, kterou se slaví Mezinárodní olympijský den. Na školní závod se přihlásilo celkem 97 dětí z 1. až 9. třídy. Okruh u kynologického hřiště dlouhý asi 600m zvládli všichni běžci na výbornou. Nejrychlejší byl samozřejmě poslední běh deváťáků a osmáků, ve kterém zvítězil Jakub Kovačičin před Tomášem Slámou a Tondou Vystrčilem. No a my doufáme, že tento 1. ročník nebude zároveň posledním a že děti si podobný běh zopakují rády i v letech příštích.

12. 6. 2018 – O POHÁR STAROSTY

Datum: 19.06.18

Na atletickou soutěž O pohár starosty města Uh. Brod vyslala naše škola už tradičně dvě osmičlenná družstva. V konkurenci patnácti týmů zabojovala hlavně Nivnice A, která získala pohár za vynikající 2. místo. O tento úspěch se zasloužili druháčci Sofinka Lysoňková a Lukášek Brímus 2. místem ve skoku z místa, třeťáci Ondra Karlík (2. ve sprintu) a Jolanka Volná, čtvrťáci Adam Petráš (vítěz sprintu) a Pavča Julia Jančová, páťáci Anička Mášová (3. místo ve sprintu), Jáchym Hruda (1. místo ve skoku do dálky) a vítězná štafeta na 4x170m. Další medaile v hodu plným míček získali Mirek Flasar (zlato) a Anička Pražanová (stříbro).