Olympiády a soutěže

15. 1. 2020 – STOLNÍ TENIS – KRAJSKÉ KOLO

Datum: 18.01.20

Naši zlatí borci Ondřej Kozelek, Marek Výmola a Jakub Karlík vyhráli krajské finále ve stolním tenisu ve Valašském Meziříčí.

Postupně porazili Valašskou Polanku 4 : 0, Horní Bečvu 4 : 0 a domácí Valašské Meziříčí 4 : 1. Tím si zajistili účast na závěrečném republikovém finále v Hostinném, které by se mělo konat na konci března.

VÁNOČNÍ TURNAJ V MINIVOLEJBALU

Datum: 10.01.20

Co mají společného Pat a Mat, Plejtváci, Frajeři, Draci, RoKu, Plameňáci, Bobci, Elsie team, Olaf a RegioJet? Radost z pohybu. Jsou ti totiž názvy týmů, které se sešly po svátečních vánočních dnech ve sportovní hale na 6. ročníku vánočního turnaje ve žlutém minivolejbalu. Jedná se o souboje rodinných dvojic zpestřené malými pohybovými aktivitami  A jak to všechno dopadlo? To přece není vůbec důležité…

OLYMPIÁDA V ČESKÉM JAZYCE

Datum: 10.01.20

V prosinci 2019 proběhlo základní kolo 46. ročníku Olympiády v českém jazyce. Vybraní žáci osmých a devátých tříd prokázali nejenom svoje teoretické znalosti v našem mateřském jazyku, ale museli ukázat, jak jsou šikovnými mistry slova. A jak to dopadlo? 1. místo získala Zuzana Petrášová z 9. A, 2. místo obsadil Prokop Škrabálek z 9. A a  3. místo patří Anně Skybové z 9. A. Gratulujeme  budeme držet pěsti v okresním kole.

BIBLE A MY

Datum: 17.12.19

V listopadu se v Uh.Brodě uskutečnilo okresní kolo soutěže Bible a my.

Naši školu reprezentovali Kuba Krajčovič, Jirka Miškar, Matyáš Škrabálek, Šimon Kollár, Katka Strommerová a Kuba Karlík.

Jasný postup z 1. místa do ústředního kola, které se uskuteční na jaře v Olomouci, si získal Jirka Miškar z 5. ročníku. Gratulujeme!

8. 12. 2019 – MIKULÁŠSKÝ TURNAJ V MINIVOLEJBALU

Datum: 10.12.19

Nivnický volejbal měl ve Starém Městě zastoupení ve všech barvách. Na stupínek nejvyšší vystoupili ve žlutých Jakub Pilát a Jakub Mazura (2. třída), na krásném 2. místě se umístil Lukáš Brímus (4. A) v červených a nepopulární 4. místov oranžových obsadili třeťáci Karolínka Bartošová a Adam Kelíšek. Pro některé děti z 1. a 2. třídy to byl úplně první turnaj a radost z každého dobře uhraného míče a z vítězství byla ohromná.

27. 11. 2019 – FLORBALOVÝ TURNAJ 1. STUPNĚ ZŠ

Datum: 29.11.19

Kluci z 5. třídy hrají florbal rádi a bylo těžké vybrat z 26 ty nejlepší na turnaj. Volba byla nakonec dobrá, protože jsme ve skupině prohráli jen s vítěznou ZŠ Pod Vinohrady a s Havřicemi v semifinále těsně 3:4. V posledním zápase o 3. místo jsme vyhráli 8:1, takže jsme odjížděli spokojeni. Nejlepším střelcem byl Rosťa Kurtin, dále skórovali nebo zodpovědně bránili Dominik Zetka, Ivo Gregůrek, Matěj Ryška, Mira Flasar, Filip Šobáň, Dominik Lukašík, Kuba Krajčovič, Vítek Zálešák a Ondra Karlík. V brance předváděl úžasné zákroky a celý tým podržel Adam Navrátil.