Olympiády a soutěže

20. 3. 2024 – FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA

Datum: 12.04.24

Ve středu 20. března se konalo okresní kolo fyzikální olympiády. I letos jsme navázali na úspěchy z posledních let.

V kategorii F žáků 8. ročníku obsadil 1. místo Metoděj Ondra, 5. místo Alice Škrabálková, 6. místo Apolena Rolincová, 7. místo Vít pochylý a 11. místo Josef Charvát. V kategorii E žáků 9. ročníku obsadila 7. místo Eliška Popelková, 8. místo Matouš Orlovský a 11. místo Vít Zálešák.

Všichni se stali úspěšnými řešiteli. Gratulujeme!

WOCABEE SOUTĚŽ

Datum: 11.04.24

Naše škola se zapojila do vánoční i velikonoční soutěže pořádané společností Wocabee. Jednalo se o procvičování slovíček s možností výhry. Ani jsme netušili, že se na nás usměje štěstí. Helence Hrašákové z 8. A se před Vánoci podařilo vyhrát pro školu dotykový interaktivní monitor. Maximum nahraných bodů měla Terka Bradáčová ze 7. A – té se podařilo za měsíc procvičování získat až 28 275 bodů, což hluboce obdivujeme.

A po velikonočním procvičování a následném losování získává celá naše škola zdarma licenci na 5 měsíců.

Děkujeme všem, kteří se zapojili a díky kterým jsme tyto výhry získali. S chutí do dalších výzev.

OKRESNÍ KOLA JAZYKOVÝCH OLYMPIÁD

Datum: 22.03.24

Ve středu 28. února proběhlo v Uherském Brodě okresní kolo olympiády v německém jazyce. Žák naší školy Jiří Miškar z 9. B dosáhl na krásné 4. místo. Gratulujeme!

Ve dnech 13. a 14. února se na ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti konala okresní kola olympiády v anglickém jazyce. Z naší školy se olympiády zúčastnili Lucie Mahdalová z 6. B a Jiří Miškar z 9. B.

V pondělí 18. března se Viola Kapsová z 9. A zúčastnila Konverzační soutěže v ruském jazyce, které probíhalo na Masarykovo gymnáziu na Vsetíně. Přesto, že nedosáhla na medailové pozice, byla to cenná zkušenost.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy.

19. 3. 2024 – HALOVÁ OLYMPIÁDA 1. STUPNĚ

Datum: 22.03.24

Sprint, vytrvalost, skok z místa, hod míčkem a štafety, to jsou disciplíny, ve kterých se soutěžilo v kategoriích mladší (do 3. třídy) a starší (do 5. třídy) na halové olympiádě v Uherském Hradišti. Do Nivnice jsme přivezli kompletní sadu medailí. Zlatou si vyběhal ve vytrvalosti Robin Kment (3. A), stříbrná byla ve skoku Lucie Procházková (3. B) a bronzový v hodu Lukáš Kudláček (5. A).

Většina ostatních závodníků byla na výsledkové listině v první polovině, což přispělo k výbornému výsledku v soutěži družstev. Z 16 zúčastněných škol se Nivnice umístila na 6. místě za městskými školami ZŠ Sportovní UH, Bojkovice, Staré Město, Hluk a UNESCO UH.

10. 3. 2024 – BAREVNÝ MINIVOLEJBAL

Datum: 14.03.24

V neděli přijela na turnaj v žlutém a oranžovém minivolejbalu družstva z Vlčnova, Kroměříže, Vsetína, Uh. Hradiště, St. Města, Zlína a Napajedel. Za Nivnici nastoupilo ve žlutých 8 dvojic a v oranžových 5 dvojic. Konkurence byla veliká, ve žlutých hrálo 28 týmů a v oranžových 33 týmů. Všichni si dobře zahráli a prožili s kamarády pěkný sportovní den.

Dvě sady medailí nakonec zůstaly v Nivnici zásluhou žáků třídy 2. B Vanesky Májkové a Kubíka Horňáčka (stříbro) a Karolínky Bulejkové a Karolínky Halžíkové (bronz).

KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ V RUSKÉM JAZYCE

Datum: 05.03.24

V únoru proběhlo školní kolo konverzační soutěže v ruském jazyce pro žáky 7., 8. a 9. třid. Soutěžilo se v ústní části, poslechu a povídání.

V kategorii 7. třid zabodovala Nela Jančová  ze 7. A, 2. místo obsadily David Ondra a Veronika Popelková, 3. místo získala Adéla Mikuličková, všichni ze 7. A. Tereze Trtkové a Petru Vaškových děkujeme za účast.

V kategorii 8. třid zvítězila Liliana Langerová z 8. B, 2. místo obsadily Tereza Postavová z 8. A a Anna Pražanová z 8. B, 3. místo získala Stella Hanáková z 8. B. Dalším soutěžícím Tereze Koptákové, Anně Kapsové a Tomáši Prusenovskému děkujeme za účast.

V kategorii 9. tříd zabodovaly Eliška Popelková a Viola Kapsová, 2. místo obsadily Nikol Zamečníková a Miroslav Flasar, 3.místo získal Lukáš Lecián, všichni z 9. A. Dalším soutěžícím Ivo Gregůrkovi, Zdeňku Radochovi, Vanese Úředníčkové a Ondřeji Karlíkovi  děkujeme za účast.

Všem gratulujeme a postupující Viole Kapsové z 9. A přejeme hodně štěstí v krajském kole.