Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Olympiády a soutěže

20. 11. 2021 – TURNAJ V BAREVNÉM MINIVOLEJBALE

Datum: 28.11.21

O tom, že děti rády sportují, jsme se přesvědčili v sobotu dopoledne. Na turnaj ve žlutém a oranžovém volejbalu jich do sportovní haly přišlo 32. Někteří už měli zkušenosti ze Starého Města a Jarošova, ale pro některé prvňáčky a druháky to byl první větší turnaj.

Hrálo se na čtyřech kurtech, žluťásci odehráli sedm zápasů a oranžoví osm. Měli jsme vítěze i méně úspěšné dvojice, ale nejdůležitější bylo, že si všichni zasportovali s chutí a radostí. S organizací a zajištěním odměn pomohli někteří rodiče, kterým tímto děkujeme.

V oddílu minivolejbalu (1. – 4. třída) je letos přibližně 40 dětí a tréninků se pravidelně dvakrát týdně účastní 20 – 30 dětí. Pokud to situace dovolí, tak se můžou těšit na další sportovní setkání, tentokrát Vánoční turnaj.

MATEMATICKÉ SOUTĚŽE

Datum: 15.11.21

Minulý týden se konalo školní kolo Pythagoriády, úspěšnými řešiteli se stali v kategorii 6. tříd Metoděj Ondra, v kategorii 7. tříd  Jiří Miškar, v kategorii 8. tříd Anastázie Aubrechtová, Dominik Škrabálek, Vít Vávra a Adam Zálešák, v kategorii 9. tříd Jan Miškar.

Gratulujeme!

Tento měsíc ve škole probíhá celonárodní informatická soutěž pro žáky základních a středních škol Bobřík informatiky.

V kategorii Mini (4. a 5. ročník) zvítězil Roman Bauer před Terezou Trtkovou a Eliškou Bršlicovou, všichni z 5. třídy. V této kategorii jsme měli 11 úspěšných řešitelů z 51 soutěžících.

V kategorii Benjamín (6. a 7. ročník) zvítězil Jiří Miškar, druhý byl Matouš Orlovský a třetí místo obsadil Lukáš Lecián (všichni ze 7. ročníku). V této kategorii jsme měli 31 úspěšných řešitelů ze 73 soutěžících.

V kategorii Kadet (8. a 9. ročník) zvítězil Jan Miškar, druhý byl David Moštěk a třetí místo obsadila Eliana Náhlíková (všichni z 9. ročníku). V této kategorii jsme měli 27 úspěšných řešitelů ze 71 soutěžících.

13. 10. 2021 – PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Datum: 19.10.21

Ve středu 13. října se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Žáci odpovídali na 24 otázek z přírodopisu, zeměpisu, fyziky, chemie a matematiky.

Nejvíce bodů ve školním kole této soutěže získal Jan Miškar z 9. A, druhé místo obsadil Matyáš Rolinc z 9. B a třetí místo Dominik Škrabálek z 8. B. Gratulujeme!

Zadání soutěže: PK_Kadet_2021_2022

30. 9. 2021 – SPRINTERSKÝ VÍCEBOJ

Datum: 01.10.21

Ve čtvrtek 30. září jsme uspořádali 1. ročník mezitřídních závodů ve sprinterském víceboji. Děti závodily v běhu na 40, 50 a 60 metrů. Z každé třídy závodili tři nejrychlejší chlapci a děvčata. Všeobecně panovala nahecovaná nálada a z toho pramenily pěkné a někdy i překvapivé výkony. Vyhodnoceni byli jednotlivci v mladší a starší kategorii, tak také nejrychlejší třída.