Olympiády a soutěže

19. 2. 2019 – OLYMPIÁDA Z ANGLICKÉHO JAZYKA

Datum: 21.02.19

V pondělí a úterý se zúčastnili dva naši žáci Matěj Trtek (7. A) a Tomáš Tomanec (8. A) okresního kola olympiády z anglického jazyka.

Oběma děkujeme za reprezentaci školy a Tomáši gratulujeme           ke krásnému 7. místu v konkurenci necelé třicítky soutěžících.

12. 2. 2019 – TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ

Datum: 15.02.19

ZŠ Pod Vinohrady uspořádala 1. ročník turnaje v přehazované pro žáky 1. stupně. Tři vítězství nám zajistila jasný postup do krajského kola v Kroměříži. Pochvala patří všem hráčům z 5. a 4. A třídy. Byli to Adam Petráš, Pavla Julia Jančová, Ester Jónová, Dominik Škrabálek, Kristian Vrága, Jakub Skočovský, Ondřej Karlík a Mirek Flasar. Poděkování patří i povzbuzujícím na střídačce – Jonáši Kollárovi a Stázce Aubrechtové.

Vítězové okresních kol se ukázali jako opravdu dobré a sehrané týmy, které nás zpočátku zaskočily výborným podáním a chytře zahranými míči u sítě. A tak jsme hráli nakonec jen o 3. místo s Rožnovem. Oba sety byly vyrovnané, ale Rožnov nakonec vyhrál 15:12 a 15:13, a tak jsme odjížděli bez medailí.

5. 2. 2019 – MLADÝ CHEMIK

Datum: 12.02.19

Žák 9. třídy – David Stojaspal – se probojoval do regionálního finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, které proběhlo v laboratořích SPŠ Otrokovice. Soutěžilo se v praktických chemických dovednostech. Po splnění nelehkého laboratorního úkolu se David umístil na vynikajícím 6. místě. Odměnou pro 30 finalistů byla zajímavá exkurze do firmy Continental Barum s. r. o.

Gratulujeme!

ÚSPĚCHY V MATEMATICKÝCH SOUTĚŽÍCH

Datum: 12.02.19

Výborného výsledku dosáhl v okresním kole matematické olympiády Dominik Škrabálek z 5. třídy, když spočítal všechny příklady a obsadil 1. místo z 41 soutěžících. Gratulujeme!

Úspěch jsme zaznamenali i ve Speedmatu. V 19. kole se mezi pěti nejúspěšnějšími počtáři umístili ve své kategorii Radek Elšík, Anna Máčalíková, Denisa Pavelková a Lucie Pochylá, všichni z 6. třídy, Marek Reich z 5. třídy a velkého úspěchu dosáhl Matěj Trtek ze 7. A, který k diplomu získal ještě tričko. Toto tričko mohlo získat jen 20 nejúspěšnějších počtářů z celé republiky, kteří získali největší součet bodů ve 3 kategoriích.

Soutěže se zúčastnilo celkem 3771 žáků z celé republiky.

12. 1. 2019 – ÚSPĚCH MINIVOLEJBALISTŮ

Datum: 22.01.19

Po sérii čtvrtých míst, která si děti přivezly z Jarošova, Kroměříže i Napajedel, se nivnickým volejbalistům podařilo na turnaji ve Starém Městě vystoupat na stupně vítězů. Zlatou medaili získali Kuba Pilát, Adam Kelíšek a Šíma Borýsek, stříbrnou Anička Pražanová s Apolenkou Rolincovou a bronzovou Pavlínka Kadlčíková s Dominikem Stašem. Dařilo se i dalším družstvům, vždyť 5., 7. a 8. místo v konkurenci dvaceti dvou družstev jsou krásná umístění.

OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

Datum: 08.01.19

V prosinci 2018 proběhlo základní kolo Olympiády v českém jazyce. Vybraní žáci osmých a deváté třídy prokázali nejenom svoje teoretické znalosti v našem mateřském jazyku, ale museli ukázat, jak jsou šikovnými mistry slova. A jak to dopadlo? Na 3. místě Katka Strommerová z 8. B, na 2. místě Pavla Navláčilová z 9. třídy a na 1. místě se umístil Tomáš Pavelka z 9. třídy. Gratulujeme a budeme jim držet pěsti v okresním kole.