Olympiády a soutěže

OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

Datum: 08.01.19

V prosinci 2018 proběhlo základní kolo Olympiády v českém jazyce. Vybraní žáci osmých a deváté třídy prokázali nejenom svoje teoretické znalosti v našem mateřském jazyku, ale museli ukázat, jak jsou šikovnými mistry slova. A jak to dopadlo? Na 3. místě Katka Strommerová z 8. B, na 2. místě Pavla Navláčilová z 9. třídy a na 1. místě se umístil Tomáš Pavelka z 9. třídy. Gratulujeme a budeme jim držet pěsti v okresním kole.

11. 12. 2018 – MLADÝ CHEMIK

Datum: 21.12.18

Koncem listopadu se žáci 9. ročníku zúčastnili školního kola celorepublikové soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Školní kolo nejlépe zvládli Kateřina Anna Hladišová, David Hadrava a David Stojaspal. Postoupili do 2. kola, které se uskutečnilo na Střední průmyslové škole v Otrokovicích. Soutěžící formou písemného testu museli prokázat patřičné vědomosti z oboru chemie. David Stojaspal se probojoval mezi nejlepší mladé chemiky a postoupil do regionálního finále. Toto finále proběhne v laboratořích SPŠ Otrokovice a tentokrát se bude soutěžit v praktických chemických dovednostech.

Gratulujeme!

13. 12. 2018 – SPĚCHEJ POMALU

Datum: 14.12.18

Spěchej pomalu je název literární soutěže, která nabízí mladým literátům prostor pro své spisovatelské počiny. Na volné téma tak mohou psát fantasy, hororový příběh, povídku… Každý rok se této soutěže účastníme a býváme v ní úspěšní. Letos Natálie Vítková z rukou pana Jana Cimického obdržela diplom za 3. místo. Gratulujeme za skvělou práci a reprezentaci školy.

11. 12. 2018 – KRAJSKÉ FINÁLE ŠKOLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY

Datum: 12.12.18

Čtyři nejlepší týmy Zlínského kraje se utkaly o titul krajského přeborníka a zároveň o účast v kvalifikaci o mistrovství ČR ve florbalu. Naši kluci změřili síly s vítězi okresních kol Zlínského kraje a vedli si opravdu zdárně. Rožnov pod Radhoštěm porazili 9 : 4, Kroměříž 4 : 3 a ve finále přišla jediná prohra v celé soutěži se Zlínem 1 : 4. Ještě tři minuty před koncem utkání jsme drželi postupové naděje, ale špatný konec utkání nám zhatil postup a odkázal nás na 2. místo. I tak je to obrovský úspěch našich kluků, na který jsme čekali hodně dlouho.

Sestava: Škrabálek M. – Zálešák R., Mahdal M., Straňák V., Kovařík R., Kapsa M., střídali – Hladiš J., Kolaja R., Šlapal J., Bělánek M., Flasar A.

6. 12. 2018 – STRAŇANSKÁ LAŤKA

Datum: 10.12.18

Ve čtvrtek se konaly tradiční závody ve skoku vysokém, které měly pro naše závodníky stříbrný punc. Soutěže se účastnily školy ze Strání, Uherského Ostrohu, Dolního Němčí, Nivnice a Podolie (SK). Proto tyto závody můžeme označit také jako mezinárodní. Skákalo se o originální broušené vázy z místních skláren. Adriana Trtková obsadila 2. místo v mladších žačkách, Melanie Nováková skončila na 2. místě ve starších žačkách a do třetice všeho dobrého, Martin Zálešák obsadil 2. místo v mladších žácích, Prokop Škrabálek byl na 4. místě ve starších žácích.

3. 12. 2018 – BIBLE A MY

Datum: 05.12.18

Šestice našich nejúspěšnějších řešitelů školního kola XXVI. ročníku znalostní soutěže Bible a my se rozjela do Uherského Brodu, aby se účastnila kola okresního. Všechny musíme pochválit, protože se všichni dostali do finále.

Ze 2. místa Jiří Miškar postupuje do krajského finále a 3. místo vybojoval Šimon Kollár. Gratulujeme a děkujeme také Dominiku Škrabálkovi, Jiřímu Charvátovi, Kateřině Strommerové a Prokopu Škrabálkovi za skvělou reprezentaci školy.