Olympiády a soutěže

9. 5. 2019 – POHÁR ROZHLASU

Datum: 11.05.19

Za velice špatného počasí, které doprovázela zima a neustálý déšť,  předvedli naši atleti v Uherském Hradišti v kategorii mladších žáků a žákyň pěkné výkony, když kluci obsadili 4. místo a dívky 3. místo. Starším se dařilo o něco méně, kluci skončili na 5. místě a dívky na 6. místě.

Některá umístění jednotlivců: 3. místo Katka Strommerová vrh koulí, 3. a 4. místo štafeta st. a ml. chlapců, 4. místo Franta Vaculík 60 m, 5. místo Adriana Trtková  hod míčkem, 6. místo Gabriela Kadlčková 600 m, 6. místo Prokop Škrabálek 1500m, 7. Jakub Suchý 1500 m.

Startovalo 13 škol z okresu.

2. 5. 2019 – MLADÝ ZAHRÁDKÁŘ

Datum: 03.05.19

Ve čtvrtek 2. května se na naší škole uskutečnilo okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář. Žáci měli 100 testových otázek a 123 položek přírodnin k poznávání (stromy, keře, byliny, semena, plody).

V kategorii A (žáci 4. – 6. ročníku) zvítězila Denisa Volná před Annou Máčalíkovou a Matyášem Škrabálkem,
v kategorii B (žáci 7. – 9. ročníku) nejvíce bodů získala Anna Skybová před Zuzanou Petrášovou a Gabrielou Hodulíkovou.

Žáci na prvním místě postupují do celostátního kola.

25. 4. 2019 – OKRESNÍ KOLO ŠTAFETOVÉHO POHÁRU

Datum: 03.05.19

Štafetový pohár získává škola, která má nejlepší čas v součtu tří štafet: 8 x 100 m mladší, 8 x 100 m starší, 8 x 200 m smíšená. Naše štafety získaly krásné, i když nepopulární 4. místo a postup do kraje.

Radost měli všichni z úžasného 2. místa štafety starších ve složení Liliana Vávrová, Ester Jónová, Stázka Aubrechtová, Káťa Ella Kapsová, Adam Petráš, Dominik Škrabálek, Dominik Zetka a Ondřej Karlík. Za štafetu mladších závodili a o pěkné umístění školy se zasloužili  Sofie Lysoňková, Alice Škrabálková, Anička Pražanová, Karolína Bartošová, Jožinek Charvát, Matěj Ryška, Lukáš Brímus a Filip Šlapal.

Kromě štafet se vyhodnocovaly i doplňkové disciplíny – skok do dálky s rozběhem skok z místa a hod medicinbalem. Mezi chlapci vyhrál skok do dálky i hod Adam Petráš z 5. třídy.

Byly to první závody, kdy si děti oblékly nové dresy naší školy s logem Nivnice. Za jejich pořízení děkujeme panu Petru Burešovi.

13. ROČNÍK TURNAJE SUDOKU

Datum: 03.05.19

Do luštění  SUDOKU se na 1. stupni pustilo 40 odvážlivců. Úspěšných bylo 23 řešitelů a do okresního kola nás pojedou reprezentovat tři nejrychlejší v každé kategorii: Anička Kapsová, Alička Škrabálková, Lucka Krajčová, Pavla Julia Jančová, Jáchym Matěk a Adam Petráš. Přejeme hodně štěstí!

17. 4. 2019 – KRAJSKÉ FINÁLE VE VOLEJBALU DĚVČAT

Datum: 25.04.19

Dívky na turnaji obsadily po bojovném výkonu 2. místo. Po první smolné prohře od Bojkovic 1:2 následovaly už jen výhry s Kroměříží 2:0, Rožnovem 2:0 a Zlínem 2:1!!! Radost nám trošku pokazilo nastavení propozic, protože při rovnosti bodů a setů nerozhodoval vzájemný zápas, ale rozdíl v míčích. Ten měl lepší Zlín. A tak nám mezi prsty protekl postup na kvalifikaci o mistrovství ČR.

Pořadí: 1. Zlín 7 bodů, 2. Nivnice 7 bodů, 3. Kroměříž 5 bodů, 4. Bojkovice 4 body, 5. Rožnov 1 bod

Sestava: Strommerová K., Fojtíková M., Kadlčková G., Petrášová Z., Náhlíková E., Dudková Z., střídaly: Kadlčková M., Trtková T.

MATEMATICKÉ SOUTĚŽE

Datum: 18.04.19

okresním kole matematické olympiády dosáhli výborného výsledku v kategorii žáků 7. ročníku Matěj Trtek, který obsadil 2. místo, a Jakub Karlík na 6. místě z 45 soutěžících. V kategorii žáků 8. ročníku obsadil Mikuláš Kapsa 3. místo a Zuzka Petrášová 10. místo z 50 soutěžících. Gratulujeme!

Na konci března jsme uspořádali školní kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan.

V kategorii Cvrček žáků 2. – 3. ročníku zvítězila Alice Škrabálková, která získala plný počet bodů a obsadila tak 1. místo v okresním i krajském kole, 2. místo získala Vanda Velecká (i v okresním a krajském kole) a 3. místo Anna Kapsová, všechny z 3. A.

V kategorii Klokánek žáků 4. – 5. ročníku obsadili 1. místo se stejným počtem bodů Kristián BurešJáchym Matěk (oba ze 4. A) a Dominik Škrabálek z 5. třídy.

V kategorii Benjamín žáků 6. – 7. ročníku zvítězil Jakub Karlík před Petrou Chvílovou (oba ze 7. B) a Janem Miškarem z 6. A.

V kategorii Kadet žáků 8. – 9. ročníku zvítězila Zuzana Petrášová před Mikulášem Kapsou a Prokopem Škrabálkem, všichni z 8. A.

Na začátku dubna ve školním kole matematické soutěže Pythagoriáda v kategorii 5. tříd zvítězil Dominik Škrabálek, na 2. místě se umístil David Machalík a 3. místo obsadili Adam Petráš a Liliana Vávrová

V kategorii 6. tříd zvítězil Jan Miškar před Norou Ondrovou a Matyášem Škrabálkem (všichni z 6. A), v kategorii 7. tříd zvítězil Matěj Trtek ze 7. A před Jakubem Karlíkem a Petrou Chvílovou (oba ze 7. B), v kategorii 8. tříd zvítězil Mikuláš Kapsa z 8. A před Ondřejem Kozelkem a Vojtěchem Straňákem (oba z 8. B).

Vítězům gratulujeme a přejeme úspěch v okresním kole.