Olympiády a soutěže

OKRESNÍ KOLA SOUTĚŽÍ

Datum: 07.04.21

NĚMECKÝ JAZYK

V okresním kole olympiády z německého jazyka ve čtvrtek 7. dubna zazářila v kategorii II.A  Sára Kozůbková z 9. B. Německý jazyk se učí pouze 2 a půl roku a z toho ještě jeden celý rok online! Gratulujeme a přejeme hodně radosti při dalším studiu jazyků!

MATEMATIKA

Ve středu 31. března se konalo online okresní kolo matematické olympiády. Postoupili do něj úspěšní řešitelé školního kola a vedli si výborně. V kategorii 6. tříd obsadil 8. místo Jiří Miškar, v kategorii 7. tříd zvítězil Dominik Škrabálek a v kategorii 8. tříd 1. místo obsadilo více soutěžících a s nimi i naši zástupci Jan Miškar a Nora Ondrová. Gratulujeme!

ANGLICKÝ JAZYK

Koncem února jsme uspořádali školní kolo olympiády z anglického jazyka, letos on-line. Zájemci o účast vyplnili gramatický test a následně úkoly zaměřené na porozumění textu. Do ústní části se probojovali 3 nejúspěšnější z každé kategorie. Letos se zapojili i žáci z prvního stupně a nevedli si vůbec špatně. V okresním kole, které proběhlo 25. března, pak svou kategorii reprezentovaly Ester Jónová (7. B) a Eliana Náhlíková (8. A). Medailové pozice sice nezískaly, ale umístily se v první polovině výsledkové listiny a mají další zkušenost s angličtinou navíc.

FYZIKA

Ve čtvrtek 18. března se konalo online okresní kolo fyzikální olympiády. Podmínkou účasti v okresním kole bylo úspěšné vyřešení 5 teoretických úloh a 1 experimentální. Naši školu výborně reprezentovali a úspěšnými řešiteli se stali Matěj Trtek (4. místo), Josef Mikulec (5. místo), Jakub Karlík (6. místo), Aneta Jančová a Petra Chvílová, všichni žáci 9. ročníku. Gratulujeme!

ČESKÝ JAZYK

Dne 26. ledna se konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Letos ovšem trochu jinak – online formou. Naši školu reprezentovala Petra Chvílová, žákyně 9. ročníku, která získala krásné 12. místo. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů i na střední škole.

19. 3. 2021 – MATEMATICKÝ KLOKAN

Datum: 31.03.21

V pátek 19. března se konala mezinárodní matematická soutěž Klokan, tentokrát online. Soutěže se zúčastnili žáci z 6. – 9. ročníku.

V kategorii Benjamín žáků 6. – 7. ročníku zvítězil Jiří Miškar z 6. B, 2. místo obsadil Dominik Škrabálek ze 7. B, 3. místo David Machalík ze 7. A.

V kategorii Kadet žáků 8. – 9. ročníku zvítězil Matěj Trtek z 9. A, 2. místo obsadil Jakub Karlík a 3. místo Petra Chvílová, oba z 9. B. Pochvalu zaslouží i osmáci Jan Miškar z 8. A a Barbora Velecká z 8. B, kteří obsadili se stejným počtem bodů 5. místo.

Děkujeme všem žákům, kteří poctivě soutěžili, a gratulujeme vítězům.

MATEMATICKÁ SOUTĚŽ SPEEDMAT

Datum: 08.02.21

V 23. kole celostátní matematické soutěže Speedmat jsme opět zaznamenali úspěch. Tentokrát žáci soutěžili o diplomy, batohy a flash disky online. Mezi nejúspěšnější počtáře v republice se zařadil Matěj Trtek z 9. A. Díky skvělým výsledkům v několika kategoriích získal 1. místo v trojboji o flash disky. Gratulujeme!

Více informací viz: Speedmath

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ „SPĚCHEJ POMALU“

Datum: 07.02.21

I v letošním školním roce se naše základní škola účastnila 8. ročníku literární soutěže Spěchej pomalu, kterou organizovala SOŠ Luhačovice ve spolupráci se členy Akademie literatury české. Do soutěže se zapojilo 81 žáků 8. a 9. tříd z 22 škol. Jednotlivé práce hodnotili známí spisovatelé Jan Cimický a Jiří Žáček. Za naši školu získala 3. místo v kategorii 9. tříd Marika Mahdalová, která porotu ohromila svou povídkou Natálie a svět za zázračnými dveřmi. Srdečně jí gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších letech.

Povídka: Natálie a svět za zázračnými dveřmi

BOBŘÍK INFORMATIKY

Datum: 27.11.20

Bobřík informatiky je celonárodní informatická soutěž pro žáky základních a středních škol, v níž jde o prokázání důvtipu, schopnosti přemýšlet a rozumět nejen světu počítačů.

Letos se soutěže zúčastnilo jen několik žáků, dosáhli však výborných výsledků. V kategorii Benjamín (6. a 7. ročník) získal Jiří Miškar 192 bodů, Dominik Škrabálek 156 bodů a Vojtěch Karlík 109 bodů, v kategorii Kadet (8. a 9. ročník) získal Jakub Karlík 180 bodů a Matěj Trtek 140 bodů.

KOMENSKÝ A MY

Datum: 15.11.20

Také v loňském roce jsme se zúčastnili soutěže Komenský a my, kterou pořádá Základní škola J. A. Komenského Brandýs nad Orlicí ve spolupráci s Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského v Praze. Práce našich žáků zaznamenala úspěch, a dokonce TOMÁŠ TOMANEC získal v ústředním kole literárně historické části čestní uznání. Blahopřejeme a jsme zvědaví, jak pro naši školu bude další ročník této soutěže úspěšný.