Olympiády a soutěže

1. 11. 2018 – FLORBAL OKRSEK

Datum: 04.11.18

V okrskovém kole ve florbalu mladších žáků kluci obsadili 1. místo, když postupně porazili úřadující mistry republiky 1. AC Uherský Brod 3 : 1, Prakšice 3 : 0, Na Výsluní UB 6 : 0, Bánov 2 : 1 a se Šumicemi remizovali 1 : 1. Tím si zajistili postup do okresního finále.

Soupiska: Straňák R. – Mahdal M., Zálešák R., Šlapal J., Kapsa M., Kovařík R., střídali Hladiš J., Kolaja R.

23. 10. 2018 – OKRESNÍ PŘEBOR VE STOLNÍM TENISU

Datum: 25.10.18

Naši mladí stolní tenisté Ondřej Kozelek, Marek Výmola a Jakub Karlík obsadili na turnaji v Dolním Němčí pěkné 2. místo. Postupně udolali hráče z Ostrožské Lhoty 4 : 0, Gymnázia Uherský Brod 4 : 0, Uherského Ostrohu 4 : 0 a ve finále po tuhém boji podlehli Dolnímu Němčí 2 : 4.

Pořadí: 1. ZŠ Dolní Němčí, 2. ZŠ Nivnice, 3. ZŠ Uherský Ostroh, 4. Gymnázium UB, 5. ZŠ Vlčnov, 6. ZŠ Komňa, 7. ZŠ Ostrožská Lhota

MEZINÁRODNÍ ÚSPĚCH V E-TWNNINGU

Datum: 24.10.18

Naše škola se v loňském školním roce zapojila do eTwinningových projektů.

V Plzni na Národní eTwinningové konferenci byla třem našim projektům udělena cena Quality Label – to je cena, která vyjadřuje kvalitu daného projektu. Pokud projekt takovou cenu získá, znamená to, že je výborný a může být dobrou inspirací pro druhé.

Dva z oceněných projektů získaly navíc evropský certifikát kvality (European Quality Label) – toto ocenění je důkazem toho, že projekt, práce studentů a celé školy odpovídá vysokým evropským měřítkům.

Velké díky patří paní učitelce Renatě Charvátové, žákům 7. A., 6. A a žákům z 9. ročníku.

Certifikáty: Evropský certifikát kvality , Evropský certifikát kvality2

10. 10. 2018 – PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

Datum: 19.10.18

Ve středu 10. října se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Žáci odpovídali na 24 otázek z přírodopisu, zeměpisu, fyziky, chemie a matematiky.

Nejvíce bodů ve školním kole této soutěže získala Katka Strommerová z 8. B, druhé místo obsadil David Stojaspal z 9. třídy a třetí místo Mikuláš Kapsa z 8. A. Gratulujeme!

26. 9. 2018 – ATLETICKÝ ČTYŘBOJ

Datum: 30.09.18

Atletického čtyřboje O pohár starosty Uherského Hradiště, který se skládal z běhu na 60 m, skoku dalekého, hodu míčkem (vrhu koulí) a vytrvalostního běhu, se zúčastnilo 14 škol z okresu Uherské Hradiště. Atleti z Nivnice se opět neztratili a patřili k těm lepším ve startovním poli. V každé kategorii soutěžilo 42 závodníků.

Mladší žáci obsadili výborné 2. místo, mladší a starší žákyně obsadily krásné 4. místo, starší žáci 10. místem zůstali za očekáváním. Je nutné dodat, že ani jedno družstvo nestartovalo v optimálním složení z důvodu nachlazení.

Výsledky jednotlivci: 5. Gabriela Kadlčková, 8. Vojta Straňák, 9. Matěj Karlík a Melanie Nováková, 10. Zuzana Petrášová.

Medailové umístění v disciplínách: 60 m – 3. místo Matěj Karlík, skok do dálky – 3. místo Melanie Nováková, 600 m – 3. místo Vojta Straňák a Gabriela Kadlčková.

19. 9. 2018 – SPRINTERSKÝ VÍCEBOJ

Datum: 20.09.18

Pěkné počasí přilákalo na závody nejlepší sprintery ze základních škol z Uherského Brodu, Prakšic, Bánova, Strání, Bojkovic, Dolního Němčí a Nivnice. Naši závodníci zabojovali a odvezli si poháry a medaile za tato umístění:

1. místo chlapci 4.  – 5. třída – Adam Petráš, Ondřej Karlík, Vít Zálešák, Dominik Zetka

1. místo chlapci mladší – Matěj Karlík, Šimon Králíček, Marek Mahdal, František Vaculík

3. místo děvčata mladší – Eliška Mahdalová, Petra Chvílová, Marika Mahdalová, Adriana Trtková

Super finále 4 nejrychlejší:

1. místo – Adam Petráš, 3. místo – Vít Zálešák, 4. místo – Dominik Zetka

1. místo – Matěj Karlík, 3. místo – Šimon Králíček, 3. místo – Melanie Nováková

Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.