Aktualita: 26. – 31. 5. 2022 – POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO VELKÉ BRITÁNIE

Datum: 09.06.22

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu…. A to doslova. Výlet do Velké Británie se povedl na výbornou. Šestidenní zájezd – 10 NEJ z královské Anglie, kterého se zúčastnili žáci osmého a devátého ročníku, byl plný poznání, zážitků a nových přátelství.

Odjížděli jsme v brzkých ranních hodinách a po celodenním cestování jsme se v pátek pustili do poznávání pamětihodností Londýna. Po letech oprav jsme mohli obdivovat Big Bena v celé své kráse. Následovala procházka kolem Westminsterského opatství, dále parkem k Buckinghamskému paláci. Přes Piccadilly Circus jsme doputovali k čínské části Soho, zastavili jsme i na Trafalgarském náměstí v Národní galerii. Všichni našli originál van Goghových Slunečnic. Závěr dne patřil projížďce na London Eye.

V sobotu jsme zamířili do Brigtonu – přímořského městečka, kde někteří vyzkoušeli, jak moc slaná je mořská voda a odvážlivci dokonce i její teplotu. Prohlédli jsme si Sea Life – nejstarší akvária. Další zastávkou byly útesy Seven sisters, které se objevují i ve filmech.

Nedělní dopoledne patřilo prohlídce Windsoru – víkendového sídla britské královské rodiny. V těsné blízkosti se nachází i Eton College – chlapecká internátní škola, ve které studovali i královští princové. Odpoledne jsme navštívili Oxford, kde se nachází jedna z nejstarších univerzit.

Poslední den před odjezdem jsme opět putovali Londýnem. Od nultého poledníku na Greenwich jsme lodí přejeli k Tower of London a známému Tower Bridge. Odpoledne po prohlídce katedrály sv. Pavla jsme se dostali na Oxford Street, kde jsme měli poslední možnost nákupu suvenýrů domů.

Všichni žáci byli ubytováni v anglických rodinách, kde se o ně perfektně starali. Žáci si tak mohli vyzkoušet angličtinu v praxi, což bylo pro ně velmi přínosné. A z hostitelských rodin jsme na ně slyšeli velkou chválu. Dle reakcí se všem žákům pobyt líbil, poznali nová místa a našli si spoustu nových přátel. A na porouchaný autobus budeme časem vzpomínat jako na nedobrovolné zpestření pobytu. 🙂