Aktualita: 3. – 5. 12. – VÁNOČNÍ PRAHA

Datum: 14.12.12

Začátkem prosince se žáci tříd 9. A a B vydali na výlet do Prahy. Cílem bylo navštívit památná místa našeho hlavního města. Žáci se podrobněji seznámili s památkami Pražského hradu a významnými osobnostmi našich dějin, zejména s postavou sv. Václava, Karla IV. a dalšími panovníky. Prohlédli si Chrám sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Nezapomenutelným zážitkem byla procházka po Karlově mostě, zaujalo je Staroměstské náměstí s vánočním stromečkem a orlojem, Malá Strana, Petřín s rozhlednou a bludištěm nebo jízda metrem. Obdivuhodná byla i Nerudova ulice, kde byli ubytováni v hotelu  Quarter. Ze všech koutů na ně zkrátka dýchala vánoční atmosféra. Někteří z žáků byli podle jejich slov v Praze poprvé a Praha v nich zanechala nezapomenutelné dojmy a zážitky.