Aktualita: 21. 11. 2023 – LABORATORNÍ PRÁCE V PŘÍRODOPISU

Datum: 15.11.23

V hodině přírodopisu jsme si v 6. ročníku ověřili naši dovednost pracovat s mikroskopem a vytvořit si vodní preparát. Zopakovali jsme si vědomosti o rostlinných buňkách, které jsme pozorovali s různým zvětšením.

Další týden jsme se seznámili s kvasinkami – jednobuněčnými houbami. Pokusem jsme zjistili jejich optimální podmínky pro život, vysvětlili si princip kvašení těsta a ukázali jsme si jejich rozmnožování.

Na ovoci jsme si vypěstovali plíseň, pozorovali pod mikroskopem a už víme, že se jedná o plíseň hlavičkovou, která mimo jiné rozkládá potraviny v domácnostech či naše zapomenuté svačiny v aktovkách.

Poznatky o ptácích získávají žáci 7. ročníku také praktickým bádáním. Zaměřili se na ptačí vejce a peří.

Krásy petrologie a mineralogie poznáváme v hodinách přírodopisu v 9. ročníku. Tentokrát jsme se zaměřili na poznávání vybraných hornin a nerostů.