Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: AKCE ŠKOLNÍ DRUŽINY

Datum: 16.10.20

24. září se uskutečnil projektový den Podzimní výzdoba interiéru s paní Olgou Kočicovou. Cílem bylo seznámit děti s barvami podzimu, naučit děti vázat podzimní kytice a následně vyzdobit interiér školy. Činnost probíhala na školní zahradě, kde paní zahradnice ukázala, jak se kytice váže, a poté se děti pustily do činnosti už samy. Byly využity různé metody a formy práce: informace, dotazování, pozorování, tvoření…

6. října se v I. oddělení školní družiny konala přednáška Obvazová technika se zdravotní sestřičkou. Zdravotní sestřička děti seznámila s teoretickou částí, kdy jim ukázala jednotlivé typy obinadel a výbavu lékárničky, poté dětem ukázala, jak se správně obvazují jednotlivé částí těla – zápěstí, paže, koleno, chodidlo a hlava. Následně si mohly děti ve dvojici všechno vyzkoušet. 

8. října se konala přednáška Zásady zdravé hygieny a prevence nemocí. Přišla za námi zdravotní sestřička, která poučila děti o vhodné hygieně rukou, následovalo povídání o vlivu stravovacích návyků na lidské zdraví. Nakonec proběhla ochutnávka vitamínů v podobě potravin, které prospívají našemu zdraví.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2021 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek