Aktualita: Divadélko Karla Čapka v Nivnici

Datum: 17.02.10

Ve středu 17. února do Nivnice přijeli umělci až z Hradce Králové. Divadélko Karla Čapka zastupovali dva herci, kteří se díky převlekům předvedli hned v několika rolích.

Pro žáky 1.– 3. tříd měli připraveny ukázky z jedné z nejznámějších dětských knížek – Devatera pohádek. A tak se děti bavily a smály např. u Loupežnické a Tulácké pohádky.

Žáky 4. a 5. tříd pak seznámili podrobněji s některými divadelními pojmy. Postupně je četli ze slovníku podle abecedy a u některých písmen se pozastavili, aby je názorně předvedli nebo vysvětlili (např.rekvizity, nápověda). Děti shlédly ukázky z Čapkova dramatu Bílá nemoc, ze hry V+W Osel a stín a z Jiráskovy Lucerny. I když se jedná o hry určené spíše vyšším ročníkům, díky zajímavému a poutavému podání zaujaly i naše žáky. V poslední hře si zahrála i Simonka Hanáčková ze 4. třídy a sklidila velký potlesk od obecenstva.