Aktualita: EXKURZE

Datum: 09.12.22

Devátá třída s sebou přináší první důležité rozhodování. Co dál? Na kterou školu se vydat? Pomoci může projekt Technický jarmark, který představuje firmy a střední školy. V rámci tohoto projektu se naši deváťáci rozjeli do České zbrojovky v Uherském Brodě a do firmy MORAVIA CANS Bojkovice, aby si udělali představu, jak reálně probíhá výroba. Exkurze se žákům líbila a byli překvapeni, jak dobře vybavené firmy v našem regionu máme.

Vážní zájemci z řad deváťáků se ve čtvrtek 24. 11. 2022 zúčastnili exkurze pořádané Nemocnicí v Uh. Hradišti. Žáci se nejdříve seznámili obecně s obory, které je možné studovat, poté si prakticky vyzkoušeli hygienu rukou, které jsou „pracovním“ nástrojem každého zdravotníka. Nahlédli do fungování dětského oddělení – jak ambulantní, tak lůžkové části a prošli i hematologicko-transfúzním oddělením, kde se dověděli zajímavosti o zpracování krve. Vyzkoušeli si, jaké je to strávit nějaký čas v -30oC, kde se skladují oddělené složky krve. V neposlední řadě měli možnost také nahlédnout do technického zázemí nemocnice a vidět fungování „potrubní“ pošty. Byl to zážitek!