Aktualita: JAZYKOVÉ SOUTĚŽE

Datum: 26.01.24

V prosinci a lednu probíhaly na naší škole dvě jazykové olympiády – z angličtiny a němčiny.     Po úspěšném zvládnutí písemné části bylo třeba ještě v ústní části prokázat schopnost pohotové reakce a šíři slovní zásoby.

Anglické olympiády se zúčastnilo ve dvou kategoriích od 5. do 9. třídy celkem 66 vybraných žáků. Německé olympiády se zúčastnili žáci 9. ročníku.

V mladší kategorii se se svou angličtinou na 1. místě umístil Petr Vaškových ze 7. A následován Davidem Ondrou z téže třídy a Lucií Mahdalovou z 6. B.

U starších zabodoval Jiří Miškar z 9. B na 1. místě a dále Stella Hanáková z 8. B a Ivo Gregůrek z 9. A.

Němčinu ovládli Jiří Miškar (9. B) na 1. místě, dále Eliška Bobčíková (9. A) a Pavel Feltl (9. B).

Všem gratulujeme a postupujícím do okresního kola přejeme hodně štěstí.