Aktualita: Lyžařský výcvikový kurz

Datum: 21.02.10

pustevnyNaše škola každoročně organizuje lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7. ročníku. I letos se kurz uskutečnil na Martiňáku.

Rekreační středisko Martiňák se nachází u Horní Bečvy v Beskydech v nadmořské výšce 918 m. Toto středisko navštěvujeme už několik let, protože poskytované služby plně vyhovují požadavkům kladeným na lyžařský výcvik žáků 7. ročníku:

• mírná sjezdovka s vlekem je blízko chaty a je plně k dispozici pouze žákům; všichni včetně úplných začátečníků mají možnost jezdit na vleku
  • strava je zajištěna 4x denně s možností zakoupení dalšího občerstvení
  • ubytování je ve 4 a vícelůžkových pokojích, pro všechny je k dispozici teplá voda a sprcha.

martinak10Žáci byli rozděleni do tří družstev podle výkonnosti, každé družstvo si vyzkoušelo sjezdový i běžecký výcvik. Nejzdatnější lyžaři absolvovali celodenní výlet na běžkách na Pustevny.

Každý večer měli žáci připravený zábavný program se spoustou her, na přednáškách se dozvěděli důležité informace z oblasti lyžování a letos jsme měli možnost společně fandit našim sportovcům na olympiádě.

Poslední den proběhly závody. V běžkách zvítězili Pavel Pražan a Eva Kročová, ve slalomu byli nejlepší Lukáš Michalec a Eva Kročová.

Poslední večer se uskutečnil karneval a diskotéka.

Kurz se letos vydařil, sněhu bylo dost, počasí nám docela přálo, všichni se naučili lyžovat.

1 komentář

1. komentář k článku, zde si může návštěvník napsat komentář k článku pokud je to povoleno

Komentář by Libor — 15.3.2010 @ 22.54