Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: OKRESNÍ KOLA SOUTĚŽÍ

Datum: 07.04.21

NĚMECKÝ JAZYK

V okresním kole olympiády z německého jazyka ve čtvrtek 7. dubna zazářila v kategorii II.A  Sára Kozůbková z 9. B. Německý jazyk se učí pouze 2 a půl roku a z toho ještě jeden celý rok online! Gratulujeme a přejeme hodně radosti při dalším studiu jazyků!

MATEMATIKA

Ve středu 31. března se konalo online okresní kolo matematické olympiády. Postoupili do něj úspěšní řešitelé školního kola a vedli si výborně. V kategorii 6. tříd obsadil 8. místo Jiří Miškar, v kategorii 7. tříd zvítězil Dominik Škrabálek a v kategorii 8. tříd 1. místo obsadilo více soutěžících a s nimi i naši zástupci Jan Miškar a Nora Ondrová. Gratulujeme! 

ANGLICKÝ JAZYK

Koncem února jsme uspořádali školní kolo olympiády z anglického jazyka, letos on-line. Zájemci o účast vyplnili gramatický test a následně úkoly zaměřené na porozumění textu. Do ústní části se probojovali 3 nejúspěšnější z každé kategorie. Letos se zapojili i žáci z prvního stupně a nevedli si vůbec špatně. V okresním kole, které proběhlo 25. března, pak svou kategorii reprezentovaly Ester Jónová (7. B) a Eliana Náhlíková (8. A). Medailové pozice sice nezískaly, ale umístily se v první polovině výsledkové listiny a mají další zkušenost s angličtinou navíc.

FYZIKA

Ve čtvrtek 18. března se konalo online okresní kolo fyzikální olympiády. Podmínkou účasti v okresním kole bylo úspěšné vyřešení 5 teoretických úloh a 1 experimentální. Naši školu výborně reprezentovali a úspěšnými řešiteli se stali Matěj Trtek (4. místo), Josef Mikulec (5. místo), Jakub Karlík (6. místo), Aneta Jančová a Petra Chvílová, všichni žáci 9. ročníku. Gratulujeme!

ČESKÝ JAZYK

Dne 26. ledna se konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Letos ovšem trochu jinak – online formou. Naši školu reprezentovala Petra Chvílová, žákyně 9. ročníku, která získala krásné 12. místo. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů i na střední škole.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2022 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek