Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: OKRESNÍ A KRAJSKÁ KOLA SOUTĚŽÍ

Datum: 06.05.22

ZEMĚPIS

V zeměpisné olympiádě, která probíhala online, se v kategorii A žáků 6. tříd na předních pozicích umístili Alice Škrabálková (6. místo), Josef Charvát (7. místo) a Matěj Ryška (11. místo), v kategorii B žáků 7. tříd postoupil Jiří Miškar ze 4. místa do krajského kola, v němž získal krásné 6. místo, dále v této kategorii reprezentovali školu Zdeněk Radoch a Jolana Volná, v kategorii C soutěžili Marek Reich, Dominik Škrabálek a Jan Miškar.

DĚJEPIS

Z okresního kola dějepisné olympiády, které proběhlo online 24. března, postoupili Šimon Kollár z 9. A a Jiří Miškar ze 7. B do krajského kola, které se konalo 4. dubna v Kroměříži. Výborného výsledku dosáhl Jirka Miškar, když obsadil 5. místo mezi 32 soutěžícími z celého Zlínského kraje.

MATEMATIKA

V úterý 12. dubna se konalo okresní kolo matematické olympiády. Postoupili do něj úspěšní řešitelé školního kola a vedli si dobře. V kategorii 6. tříd obsadil 15. místo Metoděj Ondra, dále reprezentovali Alice Škrabálková a Josef Charvát, v kategorii 7. tříd skončili na 17. místě Vojtěch Karlík, Jiří Miškar a Eliška Popelková, v kategorii 8. tříd obsadil 14. místo Dominik Škrabálek. V každé kategorii soutěžilo asi 50 žáků ze škol celého okresu.

V kategorii 9. tříd naši školu reprezentovaly Rozálie Kapsová, Denisa Pavelková, Anna Mášová a Brigita Pavelková, úspěšná řešitelka okresního kola Nora Ondrová (8. místo) postoupila do krajského kola, které se konalo ve Zlíně.

FYZIKA

Ve středu 23. března se konalo okresní kolo fyzikální olympiády. Podmínkou účasti v okresním kole bylo úspěšné vyřešení 5 teoretických úloh a 1 experimentální. Naši školu výborně reprezentovali a úspěšnými řešiteli se stali Jan Miškar (3. místo), Barbora Velecká (8. místo) a Anna Máčalíková (9. místo). Všichni postoupili do krajského kola, v němž se Jenda Miškar stal úspěšným řešitelem.

CHEMIE

V lednu se žáci 9. ročníku Jan Miškar, Rozálie Kapsová a Šimon Kollár zúčastnili online kola celorepublikové soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Všichni se stali úspěšnými řešiteli (Jan Miškar obsadil 4. místo) a postoupili do regionálního finále, které se konalo v laboratořích SPŠ Otrokovice. V těžké konkurenci obstáli a stali se úspěšnými řešiteli – Jan Miškar na 8. místě, Rozálie Kapsová na 22. a Šimon Kollár na 23. místě.

ČESKÝ JAZYK

Dne 29. března se konalo okresní kolo olympiády z českého jazyka. Naši školu reprezentovala Barbora Velecká a Rozálie Kapsová, která získala pěkné 9. místo, obě žákyně 9. A.

NĚMECKÝ JAZYK

V okresním kole olympiády z německého jazyka v úterý 1. března v kategorii II. A získala pěkné 8. místo Nora Ondrová z 9. A.

ANGLICKÝ JAZYK

V okresním kole olympiády z anglického jazyka, které proběhlo 15. března, naši školu reprezentovaly Pavlína Kadlčíková ze 7. B a Eliana Náhlíková z 9. A, která získala 12. místo.

Gratulujeme, všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a učitelům za přípravu žáků.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2022 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek