Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: PROJEKT KROKUS

Datum: 06.11.23

Již několik let vysazují žáci naší školy cibulky žlutých krokusů k uctění památky obětí holocaustu. Krokusy by měly vykvétat koncem ledna a vysazují se tak, aby žlutá barva připomínala Davidovu hvězdu – vzpomínku na více než milión a půl zemřelých dětí během 2. světové války. Této upomínkové akce se účastní 12 evropských zemí.

Žáci jsou průběžně seznamováni s problematikou holocaustu. V 9. ročníku proběhla na toto téma beseda, žáci 8. a 9. ročníku se zúčastnili divadelního představení „Klára 3847“ v Uherském Brodě. Divadlo ztvárnilo osobní prožitky vězenkyně koncentračního tábora.

Děkujeme SRPŠ za proplacení dopravy a besedy.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2023 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek