Aktualita: PROJEKT STAŇTE SE JEŽÍŠKEM

Datum: 28.12.13

Děti a rodiče 5. třídy se zapojili do akce občanského sdružení VESPOJENÍ, ve které si účastníci mohli vybrat splnění přání některého z dětí v dětském domově a stát se tak jeho Ježíškem.

Projekt STAŃTE SE JEŽÍŠKEM DĚTEM Z DD

Z původního plánu, že koupíme z třídního fondu jeden dárek pro vybrané dítě a pošleme ho poštou, se zrodila úžasná a velkolepá akce. Po velmi krátkém vyjednávání bylo jasné, že každý páťák s rodinou pořídí dáreček pro jedno z dvaceti dětí v Dětském domově Bojkovice.

A tak nám začaly vánoce už 18. prosince. Bylo úchvatné sledovat kolonu dvanácti aut plně naložených dětmi i dospěláky, dárečky, pytli oblečení, hrami, plyšáky, sportovními potřebami i cukrovím a buchtami, jak se pomalu blíží k Bojkovicím, kde už nás čekala paní ředitelka a děti. Naše děti se zcela přirozeně smíchaly s dětmi domovskými, předaly si dárky a začaly řádit, zatímco dospělí si vyměňovali tak důležité informace.

Jsem moc ráda, že rodiče podpořili své děti v jejich plánu a dokázali tak posunout hranice lidství a dobrých skutků zase o kousek blíže k srdci. Děkuji.“ Lenka Miškarová, třídní učitelka.

Poděkování dětí z DD Bojkovice