Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: SVATÝ MARTIN V 1. ROČNÍKU

Datum: 11.11.22

Tento týden nám výuku v 1. A zpestřil svatý Martin. Přečetli jsme si o něm pověst, pranostiky, naučili se básničku i písničku. Protože ale na bílém koni letos nepřijel, alespoň jsme si ho nakreslili a pro štěstí vyrobili keramickou podkovičku. 11. 11. nechybělo ani kuře ala husa se zelím a knedlíkem od paní kuchařek.

I žáci 1. B si tento svátek skvěle užili. Ve výuce je dva školní dny čekaly vzdělávací aktivity jako počítání podkov a svatomartinských husiček, příběh o sv. Martinovi, soutěž v závodech na koni, výtvarné činnosti k tématu. Největší sladkou odměnou bylo pečení svatomartinských rohlíčků, které se moc povedly.

Svatý Martin ve školní družině

Na svátek sv. Martina se tradičně pečou svatomartinské rohlíčky. Žáci školní družiny měli možnost si připravit těsto a následně upéct rohlíčky v nové kuchyňce na horní škole. Rohlíčky byly plněné oříšky, marmeládou nebo bez náplně. Každý si dal takový, na který měl zrovna chuť. Vůně rohlíčků se linula školo a všem moc chutnaly.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2022 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek