Základní škola a mateřská škola J.A. Komenského

Aktualita: ÚSPĚCHY V PŘÍRODOVĚDNÝCH SOUTĚŽÍCH

Datum: 29.06.23

MATEMATIKA

V dubnu se žáci naší školy zúčastnili okresního kola matematické olympiády. Úspěšnými řešiteli se v kategorii 7. tříd stali na 11. místě Anna Kapsová, Metoděj Ondra a Alice Škrabálková, v kategorii 8. tříd na 14. místě Jiří Miškar a Eliška Popelková, na 20. místě Vojtěch Karlík a Matouš Orlovský. V kategorii 6. tříd patří pochvala Veronice Popelkové.

Už v lednu Dominik Škrabálek obsadil v kategorii 9. tříd 4. místo v okresním kole a postoupil do kola krajského.

FYZIKA

V březnu se konalo okresní kolo fyzikální olympiády. Naši školu výborně reprezentovali a úspěšnými řešiteli se stali žáci 8. ročníku Jiří Miškar (3. místo), Eliška Popelková (8. místo), Matouš Orlovský (9. místo), Ivo Gregůrek (13. místo) a Vít Zálešák (17. místo).

V květnu se sedmáci zúčastnili okresního kola Archimediády. Mezi svými vrstrevníky dosáhli výborných výsledků – Metoděj Ondra zvítězil, Alice Škrabálková obsadila 3. místo, Josef Charvát 6. místo, Marek Zálešák 8. místo a Matěj Ryška byl 12.

Gratulujeme!

CHEMIE

Dominik Škrabálek se v červnu zúčastnil celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Celkově se do soutěže zapojilo rekordních 22 00 žáků devátých tříd ze základních škol napříč celou republikou, kteří se postupně prokousávali školními, krajskými a finálovými regionálními koly. 38 nejlepších ze všech krajů České republiky změřilo své síly v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. 

Soutěžící bojovali s chemickými rovnicemi, názvoslovím, zapeklitými výpočty i teoretickými otázkami. V laboratořích, pak s chemikáliemi a chemickým nádobím.

Dominikovi gratulujeme k velkému úspěchu a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.

© 2024 ZŠ Nivnice | Administrátoři.cz
Mapa stránek