Aktualita: VÁNOCE VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 22.12.23

Co se dělo ve školní družině v prosinci? Tento měsíc byl plný různých aktivit. Děti zdobily okna zimními vystřihovánkami, tvořily andílky z vlny na stromeček, dělaly sněhuláky z ruliček, adventní věnec na dveře z látky a taky vánoční přání z papíru. Každý den jsme si rozbalili adventní obálku, ve které se skrývaly činnosti jako třeba krmení ptáčků, nakresli, co se ti líbí na mámě, navštiv někoho, koho si dlouho neviděl, a další. Nechyběly ani hrátky na sněhu na školním hřišti, kdy děti postavily několik sněhuláků a proběhla i sněhová bitva.

Věnovali jsme se také zvykům a tradicím, které se vážou k Vánocům. Vysvětlovali jsme si jejich význam i původ. Poslední den před svátky byl v duchu Vánoc. Děti rozbalovaly dárečky, zpívali jsme koledy a tancovali.

Vánoční besídku jsme si užívali plnými doušky. Hráli jsme vánoční hry, společně zazpívali koledy, popovídali o vánočních tradicích u každého z nás. Třešničkou na dortu bylo nadělování dárečků. Paní vychovatelka připravila občerstvení. Největší úspěch sklidily pomeranče, které nám svou vůní navodily vánoční atmosféru. Všichni jsme si odpoledne náramně užili.